6 סיבות תל אביביות לשבור את הקלפי

מחפשים את המסעדות הכי טובות? הלהט״ב הכי חמים.ות? המסיבות הכי רותחות? הצעירים הכי מבטיחים? מי שרוצה למצוא את תל אביב בארבע השנים הקרובות חייב.ת להצביע היום

פקק תנועה בקלפי בתל אביב. המצביעים נוהרים (צילום: Getty Images)
פקק תנועה בקלפי בתל אביב. המצביעים נוהרים (צילום: Getty Images)
17 בספטמבר 2019

יאללה, חגיגה לדמוקרטיה. אחוזי ההצבעה בבחירות לכנסת היום אמורים להיות נמוכים במיוחד, אבל הבאזז באזורי לב תל אביב אומר אחרת. אחוזי ההצבעה בעיר ירדו דרמטית מאז 2015 ועושה רושם ששלל היוזמות לעידוד ההצבעה בגוש דן – גם אלה שבלמה אתמול ועדת הבחירות – עשו את שלהן בהתעוררות המודעות לכך שיש לתל אביב לפחות עוד מנדט לתת ושממש כדאי לתת את הכל כדי שכולם ירקדו כל הדרך לקלפי.

 

אם הגעתם לכאן דרך פייסבוק או אינסטגרם או סטורי, בתקווה למצוא עוד רשימה חדה ומדויקת של הדברים שיש לתל אביב להציע, בכל זאת הגעתם למקום הנכון. כדי שתל אביב תהיה תל אביב – אתן צריכות להצביע. לא משנה בכלל מה עמדתכן הפוליטית ברמה המדינית-ביטחונית ולאיזו מפלגה אתם נוטים להצביע, אם אתם אוהבים את מה שקורה כאן ורוצים שהמסיבה תמשיך, יש דברים בסיסיים שאתן צריכות לעמוד בעדם. כשאתם לא מצביעים, אתם מחזקים את כל מי שנגדם. שנעשה מזה רשימה? בטח שנעשה.

 

1. מסעדות

מי לא אוהב מסעדות. כולם אוהבים מסעדות. כל רשימת מסעדות פה באתר שוברת את הגוגל אנליטיקס. את מה שמשה כחלון עשה למסעדות בקדנציה האחרונה לא יהיה קשה לתקן, אלא אם יתנו לו את הכוח להמשיך ולהתעמר בענף עם שלל גזירות שכבר הביאו רבות וטובות ממסעדות עירנו אל מותן. בקרוב: 100 המסעדות הכי סגורות של תל אביב. מי שלא מצביע נותן לו את הכוח להמשיך. בתיאבון.

10 ההמבורגרים הלא כשרים שלא תוכלו לגעת בהם. 
10 ההמבורגרים הלא כשרים שלא תוכלו לגעת בהם. 

 

2. להט״בק

תל אביב מובילה את מהפכת השוויון הלהט״בי ב-25 השנים האחרונות. הקרב הזה מגיע אל השלב הקריטי שלו. כוחות אדירים פועלים לדכא ולבטל את התנועה האזרחית המדהימה הזאת, ותל אביב, שחייבת ללהט״ב כל כך הרבה מהאופי ומהתרבות שלה, לא יכולה לעמוד אדישה מנגד. מי שלא מצביעה מחזקת את כל מי שישמח להחזיר את תל אביב לארון.

מצעד הגאווה 2019. היה כיף, זוכרים? (צילום: דין אהרוני רולנד)
מצעד הגאווה 2019. היה כיף, זוכרים? (צילום: דין אהרוני רולנד)

3. תרבות

אין דרך נעימה לומר זאת – הולכים לנו על הראש. התרבות גוועת, נחנקת כלכלית, מפרפרת בלפיתת השלטון הדורש נאמנות. בירת התרבות של ישראל אחראית לכמעט שליש מהכנסות המדינה ממסים, ומקבלת בתמורה ניסיון מתמשך לרסק את מוסדות התרבות שלה ולחסל את היצירה המקורית העצמאית שאינה מכפיפה עצמה למרות ההון-שלטון. מי שלא מצביע מחזק את מחריבי התרבות והיצירתיות שהם נשמתה של תל אביב.

 

4. לילה

אתם משלמים יותר מדי על בירה. סוגרים לכם מועדונים. מבטלים לכם פסטיבלים. הברים שאתם אוהבים נסגרים כי הם לא עומדים בעלויות. מוזיקאים מחו״ל מגיעים במשורה. הופעות עולות כמו טיסה למיקונוס. הממשלה משתמשת בחיי הלילה של תל אביב כדי לפרסם את ישראל בעולם כאטרקציה התיירותית שהיא אמורה להיות, אבל הפעולות שלה בשלל זרועותיה מובילות לחיסול חיי הלילה של תל אביב. אם את לא מצביעה וכו׳ וכו׳.

זה לא באמת קלפי. אתם יודעים איפה הקלפי. (צילום: Shutterstock)
זה לא באמת קלפי. אתם יודעים איפה הקלפי. (צילום: Shutterstock)

 

5. צעירים

תל אביב שואבת אליה, מכל קצוות המדינה, צעירים שחולמים לשרוד בה. הם הולכים לעבוד בסטארטאפ, בבר, בחנות בגדים, אחר כך הם פותחים אולי איזה מקום או כותבים איזה תסריט או מקודדים איזו אפליקציה שגוגל תקנה יום אחד בזיליארד טריליונים או מקימים ארגון אזרחי שנלחם למען הכלל. כדי שכל התסיסה הזאת תמשיך להתאפשר, מדינת ישראל חייבת להישאר דמוקרטיה מלאה, נקייה משחיתות שלטונית, עם רשויות עצמאיות ושוויון בפני החוק. מי שלא קופץ וכיו״ב.

6. שבת

לתל אביב בשבת יש קסם מיוחד. דווקא כי אפשר ללכת לקפה ולמוזיאון ולקנות משהו בסופר. כי אפשר ללכת לחוף או לפארק ואולי יום אחד אפילו להפעיל מספר קווי תחב״צ שיחברו את קצוות העיר עם מרכזה, שכולם יוכלו להנות מהקסם הזה. לאורך מערכת הבחירות ניסו להפחיד אתכם עם מדינת הלכה, אבל הרבה לפני זה הקרב על דמותה של העיר יהיה ממשי. מי שאוהב את תל אביב ככה, כמו שהיא, ואינו הולך להצביע, פשוט לא באמת אוהב אותה. אין לנו את זה ביותר פאסיב-אגרסיב. לכו להצביע.

בקרוב ייסגר בשבתות? סניף AM:PM
בקרוב ייסגר בשבתות? סניף AM:PM