לעוף על הבנאדם: 7 סדרות שיחזירו לכם את האמון במין האנושי

הלב שלנו צריך שג'ו פארה ידבר איתו. "ג'ו פארה מדבר איתך" (צילום: יחסי ציבור)
הלב שלנו צריך שג'ו פארה ידבר איתו. "ג'ו פארה מדבר איתך" (צילום: יחסי ציבור)

הימים הם ימים קשים ואתן צריכות וצריכים יותר מתמיד מרתון בינג'ים שילבין לכם את הנשמה ויזכיר לכן מה זו אהבת אדם. הנה הסדרות שליטפו אותנו מבפנים, כדאי גם לכם

15 במאי 2021

המצב בחוץ קשה. מדכא. כולנו רוצים להאמין בדברים הרעים ביותר על בני האדם. אבל זה בדיוק לא הזמן לזה. מה שאתן רוצות ורוצים עכשיו זה להתחבא בבית ולראות רק דברים שיעשו חם על הלב. ובכן, הנה מרתון שכל כולו שמחה ואהבת אדם. אולי נצליח לשכנע את עצמנו שלא הכל רע.

מספיק קרוב: Close Enough

לפני כמה חודשים ראיתי meme שבו שיחה של ילדי דור ה-z בטיקטוק כשהם צוחקים על המילניאלז הזקנים והמעפנים שכל היום מעלים תמונות שלהם מנקים את הבית לאינסטגרם ומתייגים #Adulting. מזל שהם לא רואים את הסדרה הנהדרת "מספיק קרוב" שעונתה הראשונה נמצאת בנטפליקס ועונתה השנייה כבר שודרה בארצות הברית (והיא אפילו טובה יותר).

בסדרה של ג'יי.ג'י קווינטל, היוצר של The Regular Show (גם היא מצויינת), יש בסך הכל זוג הורים מלניאל לילדה קטנה שמנסים להבין איך עושים את הדבר הזה שנקרא #Adulting. אבל דברים פשוטים הופכים תמיד למסובכים. אתם מכירים את הסיטואציות האלה – עד שסוף סוף הצלחתם לצאת למסיבה בלי להירדם פתאום אתם מגלים שזה מועדון שרוצח כל מי שמעל לגיל 30. או עד שמצאתם דרך לשרוד את מסיבות יום ההולדת של הילדים אתם מגלים שהקוסם שהבאתם הוא קוסם מרושע שחוטף את כל הילדים למימד אחר. כאלה.

"מספיק קרוב" היא סדרה שלוקחת את כל הקלישאות של להיות הורים צעירים ברגע הזה, ונותנת להם את הטוויסט המיוחד שלה. היא גם כיפית וגם תעזור לכם להרגיש פחות רע עם זה שאתם נהיים מבוגרים וזה מאוד מוזר ומאוד מסובך ומותר לכם להיות גם זקנים ומגוחכים. זו הזכות שלנו המילניאלז! #ADULTING!

"שיט'ס קריק": Schitt's Creek

מודה שכשהתחלתי את "שיט'ס קריק" לא הבנתי עד כמה מדובר בסדרה מתוקה בבסיסה. חשבתי שהיא תהיה דומה יותר ל"משפחה בהפרעה" – סדרה על משפחה עשירה ומנותקת שנאלצת לעבור לעיירת חור שהיא במקרה הרכוש האחרון שלהם בעולם? מה מחמם לב בזה?

איכשהו מדובר באחת הסדרות החמודות בסביבה, דווקא בגלל שהיא יכולה להיות רגע אחד מאוד קשה עם הדמויות שלה, אבל ברגע הבא מלאת רחמים ואהבה. "שיט'ס קריק" צוחקת על כל מי שנקלע לדרכה, אבל גם מושיטה לו יד ונותנת לו הזדמנות לגאולה. זו סדרה על אנשים שצריכים להבין כיצד לחיות עם מי ששונה מהם, וכיצד לקבל באמת את מצבם בחיים. כל דמות בסדרה עוברת מסע ייחודי לה ובדרך שכמעט לא רואים בטלוויזיה, מקבלת בסופו של דבר גאולה.

וכל זה בזמן שמדובר גם בסדרה שיכולה להיות מצחיקה ועוקצנית. נכון, לפעמים היא מרגישה טיפה אמריקאית מדי (למרות שהיא בכלל קנדית!), אבל זה לא כזה משנה – שיטס קריק היא סדרה על אנשים טובים שלומדים כיצד להיות אנשים טובים.

דברו עם ג'ו פארה: Joe Pera Talks With You

אחת הסדרות החמודות בטלוויזיה, ואחת המוזרות שבה – הקומיקאי ג'ו פארה הוא מוזר גם בקונספט של קומיקאי. קשה להגיד שהוא ממש מספר "בדיחות", אתם יודעים, כאלה עם סט אפ ופאנץ' ליין. במקום, הוא פשוט מסתכל על העולם, מנסה לפרק אותו לגורמים, להבין אותו בדרכו הייחודית.

בסדרה המעולה שלו (מבית Adult Swim), שהיא מין מופע יחיד שמנסה לחדור לתוך מוחו הקודח, ג'ו פארה לוקח נושא ופשוט מדבר איתכם עליו. באיטיות, באריכות ובחמידות. בהתחלה תשאלו את עצמכם "זה טלוויזיה בכלל?", אחר כך תנסו להבין למה אתם כל כך מוקסמים ורוצים לראות עוד פרק, ובסוף תתמכרו לקול המוזר שלו ולצורה המאוד משונה שבה הוא חווה את העולם.

בכל פרק ג'ו פארה מדבר על נושא אחר, רחב מדי, כזה שלא תבינו למה הוא בכלל בוחר בו ואז לאט לאט תבינו למה. איכשהו, אם הוא יצליח, ג'ו פארה ידבר אל הלב שלכם יותר ויותר, עד שלא תבינו איך חייתם בלי חתך הדיבור המוזר שלו והצורה המאוד ספציפית שבה הוא חווה את החיים.

סדר אותי: High Maintenance

לפני שנה שודרה העונה הרביעית של "סדר אותי" ולפני כמה חודשים הודיעו צמד היוצרים, בן סיקלר (שמשחק את התפקיד הראשי) וקטיה בליצ'פלד, שהם לא ישובו לעונה נוספת והם ממשיכים ליצור דברים אחרים. לכן זה cshue הזמן לראות שוב את כל ארבעת העונות של אחת הסדרות הכי טובות ששודרו בטלוויזיה בעשור האחרון.

כן, זו סדרה על סוחר וויד שרוכב על האופניים שלו ברחבי ניו יורק ובכל פרק פוגש דמויות חדשות ומשונות. ו"סדר אותי" היא לא פחות מנס. סדרה שלמה שמצד אחד כולה אהבת אדם טוטאלית, ומצד שני אינה נופלת לסנטימנטליות מעייפת. בזכות העובדה שהיא בוחרת שוב ושוב לא ללכת למקומות רעים, או להטיל על הדמויות שלה את כל צרות העולם, היא מצליחה כל פעם לבחור את התפנית הכי בלתי צפויה, אבל הכי מעניינת.

"סדר אותי" מתייחסת לניו יורק כמו לגן חיות ענק ומרתק, מלא בסיפורים שונים שנוטפים מכל פינת רחוב. כל בן אדם הוא עולם ומלואו, כל סיפור קטן מאפשר הצצה קטנה וחסרת שיפוטיות לחיים של אנשים שלא חשבתם שהם יכולים להיות מעניינים. תמיד מפתיעה, תמיד מעניינת, הכי משמחת. ושובו אלינו מהר סינקלר ובליצ'פלד, אנחנו זקוקים לקול שלכם על המסך עוד הרבה.

טד לאסו: Ted Lasso

 

ב-23 ביולי נקבל סוף סוף את העונה השניה של טד לאסו, הסדרה שהפכה באופן מפתיע ללהיט הכי גדול של אפל TV פלוס. עד אז, אם עדיין לא בלעתם ביומיים את כל עשרת הפרקים של העונה הראשונה, זה הזמן.

"טד לאסו היא הברקה הרבה בזכות כתיבה טובה ששמה במרכז הסדרה דמות שמצד אחד היא נאיבית, אבל מצד שני היא לא לוזרית חסרת תקנה. אחת הבעיות בסדרות שמטרתן לגרום לצופה להרגיש טוב עם עצמו זה שהן פשוט שוכנות בתוך ענן לא הגיוני של אופטימיות תלושה וקיטש חסר חן בו כל הדמויות ממלאות תפקיד במקום להיות בני אדם עם בעיות ורגשות ונפילות אמיתיות.

טד לאסו היא סדרה על מאמן אמריקאי שמגיע לאמן קבוצת כדורגל אנגלית ומגלה שכל האנגלים שונאים אותו ואת הנאיביות האמריקאית הבלתי נסבלת שלו, אבל בדרך שני הצדדים מגלים כי העולם הוא גם קשוח כמו תאקל וגם מתוק כמו ביסקוויט. זו סדרה שאינה זו סדרה על הצרכים האנושיים הכי בסיסיים שכולנו מחפשים. נראה אתכם מסיימים עונה בלי לרצות חיבוק מג'ייסון סודייקיס והשפם הנהדר שלו.

גרוויטי פולס: Gravity Falls

 

אם עוד לא ראיתם את הסרט המעולה "המיטשלים נגד המכונות" בנטפליקס – רוצו. זה סרט אנימציה מקורי, חכם, ומצחיק באופן בלתי מתפשר. יעל שוב כתבה עליו פה. אבל אם כן ראיתם אותו וחשבתם לעצמכם "מי כותב ככה טוב?", אוצו לראות את סדרת הילדים "גרוויטי פולס" שבה גדלו שני היוצרים של הסרט.

ילדים מתים על גרוויטי פולס, אבל זו סדרה לא פחות טובה למבוגרים, אז אם הילדים שלכם מכורים אליה ואתם התעלמתם, זה הזמן להפסיק. הסדרה מתרחשת במהלך קיץ אחד, שבו שני אחים מגיעים לבקר את הדוד שלהם שמנהל "בקתת מיסתורין" שהמסתורין היחיד בה זה איך אנשים מסכימים לשים כסף בשביל שמישהו ירמה אותם ככה. בדרך הם מגלים שאכן יש מסתורין ביישוב, ביערות, ובמה לא.

זו סדרת התבגרות שנונה וחכמה, שמלאה מצד אחד במלא המצאות ומצד שני בהמון לב, והיא גם עושה את הדבר הזה שלעיתים נדירות קורה בטלוויזיה – היא נותנת לנו מבט על הילדות שהוא נוסטלגי אבל לא סכריני. שהוא מלא בכיף והרפתקה, שיגרום לכם להרגיש כאילו אתם גדלים ביחד עם הדמויות. סדרות התבגרות טובות על אמת זה מצרך נדיר. קחו אותם כל עוד זה אפשרי.

דברים טובים יותר: Better Things

 

לסדרה הנהדרת של פמלה אדלון יש כבר 4 עונות, ועדיין אף אחד בארץ כמעט לא מכיר אותה. לא ברור למה. הגיע הזמן שתכירו – סם היא מישהי שיש לה מספיק צרות בחיים – היא גם שחקנית, שזה נורא, היא גם גרושה, שזה מילא, אבל היא גם צריכה לגדל לבד את שלושת הבנות שלה, שזה כבר בלתי אפשרי.

"דברים טובים יותר" היא סדרה שמרגישה כמו תאונת שרשרת שהולכת ונבנית מצד אחד, ומצד שני היא חמודה וקלילה ויש בה רגעי חסד נהדרים. יש בה דמות נשית ראשית שכתובה ומשוחקת ומאוד מובנת על ידי היוצרת שלה, ולכן היא מרגישה פחות כמו אמירה על מה זה להיות אמא ויותר מבט חומל ואוהב על הדרמה הזאת שהיא גידול ילדים ומציאת המקום שלך בעולם. "דברים טובים יותר" היא סדרה עם לב במקום הנכון, שתשים גם את הלב שלכם במקום הנכון.