8 ההצגות הכי טובות בתל אביב השבוע (7.4־13.4)

מכתבי האהבה לאורך חיים שלמים, האנרגיה המיוחדת של החזן יוסל'ה רוזנבלט, "בית הקלפים" של תיאטרון הבימה ועוד הצגות שאתם צריכים לתפוס השבוע. טוב, לפחות אחת

פוסטר קוריולנוס. צילום: יח"צ הבימה
פוסטר קוריולנוס. צילום: יח"צ הבימה
6 באפריל 2016

מפיסטו

ההפקה החדשה של תיאטרון הקאמרי, "מפיסטו", היא יצור מעניין: מוזר, מיני מאוד וכמעט תמיד מבדר. סיפור על שחקן אחד בתקופת מלחמת העולם השנייה שניסה בכל כוחו להילחם בשיקוף של האמנות את המציאות. מיטב השחקנים של התיאטרון בהצגה אחת על עולם  זר ומוכר בו בזמן.

הקאמרי, שד' שאול המלך 19 תל אביב, 7.4־13.4 (שעות שונות), 240 ש"ח, אזרח ותיק 120 ש"ח

קוריולנוס

קוריולנוס, הצגה החדשה מבית תיאטרון הבימה, שואפת להיות גרסת התיאטרון ל"בית הקלפים". גיל פרנק וגילה אלמגור מביאים על במה אחת דרמה אנושית ופוליטית באמצעות סיפור על יהירותו וחלקלקותו המגלומנית של איש צבא המנסה להפוך לשליט, ואגב כך חושפים את המניפולציות ומעשי הנקם שנדרשים כדי להגיע לפסגה.

הבימה שדרות תרס”ט 2 תל אביב, חמישי (וגם 9.4־12.4) 20:00, 220 ש"ח, 110 ש"ח לגמלאים

המחברת הגדולה

בוגרי הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין מציגים את ״המחברת הגדולה״ על פי ספרה של אגוטה קריסטוף. סיפור מלחמת העולם השנייה מנקודת מבטם הבוסרית של אחים תאומים, שמילדים תמימים הופכים אט אט למבוגרים מחושבים ואף אכזרים. צוות שחקנים מעורר השראה ועבודת בימוי מרתקת הופכים את ההצגה הזאת מומלצת במיוחד.

האנגר תיאטרון גשר, אילת 11 תל אביב, שישי 20:00, 150 ש"ח

הטווס מסילוואן

הצגה חכמה ובועטת פרי עטה של עלמה גניהר, בבימוים של חן אלון וסיני פתר, שמציגה את המציאות המורכבת של החברה הישראלית מכמה זוויות.

התיאטרון הערבי־עברי ביפו, מפרץ שלמה 10 תל אביב, שישי 12:00, 75 ש"ח, סטודנט/גמלאי 60 ש"ח, דיגיתל 60 ש"ח

רוזנבלט אקספרס

מחזהו השלישי של רון גואטה, "רוזנבלט אקספרס", הוא אפשרות מעולה לכל מי שמחפש לברוח קצת ולשקוע במציאות היסטורית ססגונית, עם שחקנים מצוינים ובקולו של אחד מגדולי החזנים – יוסל'ה רוזנבלט. על אף הבגדים השחורים, זו הצגה צבעונית, מלאת חיים, נקייה ואיכותית, מלווה בעבודת בימוי מקצועית של דניס שמע. שעה ו־40 דקות של נסיעה במנהרת זמן יהודית.

הבימה, שד' תרס"ט 2 תל אביב, שני 20:30, 80 ש"ח, 40 ש"ח לגמלאים

Meltingפות

הצגת פרינג' יוצאת דופן שנוצרה בעבודת אנסמבל משותפת של שלושה יוצרים צעירים (יעל ניברון, עומרי לוי, אוריין פרתם גליקסברג) עם המחזאי יהושע סובול. ההצגה חושפת מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית בפגישה דרמטית של שלוש זונות שהתמקמו בבניין מגורים תל אביבי "נורמטיבי". 80 דקות של משחק הדוק וזורם מצליח לברוח מהקלישאות ולהציג קומדיה מצחיקה שמשאירה המון חומר למחשבה.

תיאטרון תמונע, שונצינו 8 תל אביב, שלישי 20:00, 65 ש"ח

מכתבי אהבה

ההצגה "מכתבי אהבה", המבוססת על מחזה שהיה מועמד לפרס פוליצר בשנת 1990, פורשת את סיפור התכתבותם של אנדרו לאד ומליסה גארדנר (משחק משובח ורגיש של דני גבע ומיכל לוי) מגיל שבע עד העשור השישי לחייהם. הצגה שהיא הצצה לחיים שלמים ששזורים בהיסטוריה האמריקאית, וסיפור אהבה לא ממומש של גבר ואישה.

בית אריאלה, שד' שאול המלך 25 תל אביב, שלישי 20:30, 80 ש"ח או 60 ש"ח למנויים

המשרתים

דרמה קומית־טרגית אפלה של קבוצת התיאטרון אורתו־דה, לכל מי שאוהב תיאטרון שונה, בועט ומלא אנרגיה. ההצגה עוסקת באופן אקטואלי בסוגיות של תרבות ושלטון, ומעלה שאלות נוקבות על החיים בישראל. כתיאטרון מחתרתי אמיתי, ההצגה מוצגת על במה צנועה ובמרחק קצר מהקהל. משחק משובח, עיבוד מעורר חשיבה ורגש.

תיאטרון החדר, יוסף הנשיא 5 תל אביב, רביעי 20:30, 70 ש"ח