לא ייאמן: בינה מלאכותית הצליחה להבין על מה אייל שני מדבר

קלמארי ולוביה (בלאק אייד פיז), מסוחררים זה בזו.
קלמארי ולוביה (בלאק אייד פיז), מסוחררים זה בזו.

יובל קשטכר עשה את מה שכולנו היינו צריכים לעשות מזמן והכניס את תיאורי המנות של אייל שני לתוך מחולל הדימויים מידג'ורני. התוצאה מרהיבה (ולא תמיד מזכירה אוכל). שני בתגובה: "אם הבינה המלאכותית הייתה מחליפה את הטבעית, אולי חיינו היו הופכים יותר אמיתיים"

אנחנו אוהבים את אייל שני, גם אם לפעמים אנחנו אוהבים להתעצבן על האופן בו הוא מתאר מנות בתפריטים שלו. אבל בזמן שאנחנו יושבים ומתמרמרים בצד, יש כאלה שעושים – כמו איש ה-UX (חווית משתמש) ומייסד UX Writing Hub, יובל קשטכר, שלקח שלל תיאורים אקסצנטריים במיוחד של השף המפורסם והכניס אותם לתוך מודל הבינה המלאכותית מחולל האמנות Midjourney, שמיהר להחזיר שורה של דימויים יפים, חלקם מטרידים נורא, שלא כולם בכלל נראים כמו אוכל – מה שגורם לך לחשוב, האם הבינה המלאכותית פספסה פה משהו? לא, זה אייל שני, שאי אפשר להבין מה הוא אומר חלק גדול מהזמן. המחשב דווקא נורא השתדל.

ולהלן התוצאות שקיבל קשטכר ממידג'ורני, לאחר שתירגם את תיאורי המנות בעצמו. אנחנו לא יודעים אם הוא נתן למחשב מידע נוסף, כמו למשל ביקש סגנון איור ספציפי או ציין שזו אמורה בכלל להיות מנה במסעדה. התמונה שבכותרת, אגב, היא "קלמארי ולוביה מסוחררים זה בזו", והמחשב דובר האנגלית התמים דחף לשם את העיניים לא רק בשביל לעשות לנו סיוטים, אלא גם בגלל שלוביה באנגלית זה בלאק אייד פיז. אנחנו ממליצים לדמיין את הרגע שבו המחשב מתבקש לצייר "יצורי-ים פראיים ודגי חכות ממצולות הים התיכון", מושך בכתפיים שלו ואומר "מה אחי? לא יודע, הנה, קח ציור יפה של דג עזוב אותי".

אייל שני מסר בתגובה: "מפליא כמה דמיון יש לבינה מלאכותית, ואולי אם הייתה מחליפה בנו את הבינה הטבעית, חיינו היו הופכים להרבה יותר אמיתיים". עשינו את הדבר המתבקש והכנסנו גם את התגובה שלו למידג'ורני (אבל בשביל לראות את זה תצטרכו לגלול עוד הרבה):

פטריות מכושפות מוזהבות על פלדה לוהטת מסוחררות בבצל ירוק ושמנת חמוצה:

טלה שידע אושר בחייו בשדות מלאים בפרחים:

חריימה מוסר ברוטב סוער של עגבניות מדבר:

יצורי-ים פראיים ודגי חכות ממצולות הים התיכון

פרח כרובית מנופץ, מוזהב על פלאנצ'ה, מסוחרר בטחינה, עגבניות ובצלים ירוקים

בינה מלאכותית מחליפה בנו את הבינה הטבעית, מה שהופך את חיינו להרבה יותר אמיתיים:

תוך כדי שאנחנו מתלהבים מהיצירות של קשטכר (האינסטגרם שלו ממש כאן), מצאנו על הדרך גם את חשבון האינסטגרם הבא, עם השם המופלא A.I. Shani, שמפעיל איש הקריאייטיב אריאן טופול – שהופך ציטוטים (לא בהכרח מתפריטים) של אייל שני לדימויים, בגנרטור אמנות אחר, DALL-E (שהיה הראשון שהתחיל את השיגעון). התוצאות שם קצת פחות מרהיבות ויזואלית, אבל מצחיקות ומופרעות אפילו יותר: