בבלי עם ובלי פילטר: תערוכת צילומי אינסטגרם חדשה

תערוכת צילומי אינסטגרם "Bavli By The People" מספרת על החיים בפארק בבלי

11 בפברואר 2016

צמד המילים תערוכת אינסטגרם תמיד מוציא אותנו מהשגרה היומיומית, הצופה במכשירים סלולריים על המרחב המציאותי. הרי יש את אינסטגרם, שהפכה את מכשירי הסלולר של כולנו למגזין תמונות אישי בלוק מקצועי למשעי, ויש תערוכות – עם פתיחה, קירות תצוגה, מוזיאונים ושות'. והנה באה ”Bavli By The People" ומחברת את השניים.

מדובר בתערוכה בת ארבעה ימים (10.2־13.2) המציגה את השלל שהצליחו צלמי האינסטגרם המובילים בישראל לקלוט ביומיים של צילומים ברחבי פארק בבלי. כמתבקש משמה של התערוכה, מי שמאחדת את הצילומים כולם היא "פרשנות אנושית ואסתטית של הצלילים והמראות בפארק ירוק השוכן בלבה של העיר השוקקת תל אביב". או במילים אחרות, איך בתוך כל האורבניות הזו, כולנו זקוקים לחסד.

על האוצרות הופקד אבי קרפיק, וצלמים המשתתפים אפשר למצוא את ינאי בונה (שעבודותיו זכו להכרה בינלאומית ופורסמו במגזין "נשיונל ג'אוגרפיק"); טובי שריד (זוכת פרס צלמת השנה של קהילת "אינסטגרם ישראל"); קובי רפאלי (מראשוני צלמי האינסטגרם בארץ) ועוד.

צילום: גבריאל קרפיק
צילום: גבריאל קרפיק

התערוכה היא יוזמה מקורית של האדריכלית גל נאור, שאחראית (יחד עם קבוצת פלאזה תשובה) גם לפרויקט פארק בבלי בתל אביב, ולא בכדי, שכן גם ערכי מתחם המגורים העונה לשם זה מדברים בדיוק באותה שפה: עיר שוקקת, איכות חיים, קהילה וטבע.

קבוצת פלאזה תשובה הוקמה על ידי נאור (בוגרת Pratt Institute הניו יורקי) שנים אחדות לאחר סיום פרויקט השיפוץ הייחודי של מלון פלאזה בניו יורק ועוסקת בעיקר בייזום, תכנון ושיווק של מותגים איכותיים בעולם כולו.

פרויקט פארק בבלי, הקורם עור וגידים בימים אלה ממש, תוכנן כחוויית מגורים אחרת ממה שהתרגלנו אליה במרחב העירוני המודרני. והנה גם הסיבות:

הוא שייך לשכונת בבלי הוותיקה והמתחדשת, ששמה הולך לפניה כבר שנים ארוכות בכל הקשור לאיכות חיים אורבנית־קהילתית ; הוא שוכן, כמובן, בתל אביב, שם נרדף לכרך האורבני, התוסס, הרב גוני והדינמי ביותר במזרח התיכון.

אך לשני אלה יש להוסיף שתי עובדה מעניינת נוספת: התב"ע הייחודית של המתחם כוללת פארק ירוק ורחב ידיים, הפרוש למרגלות המגדלים ומהווה כ־80 אחוז מכלל השטח. כלומר בפועל, בפארק לא יהיו כבישים, דרכי גישה לרכבים או חניונים. זהו המשך טבעי לפארק הירקון הנשפך אל הים ומשתלב ברצף הפתוח הגדול של תל אביב.

כן, כל הקלחת העירונית הזו תתרחש מתחת לאדמה, כולל משאיות פינוי אשפה, משאיות מובילים ושליחי פיצה. אז מה מעל? רק מדשאות, עצים, ספסלים, גינות שעשועים לילדים, שבילי דק ו… המגדלים כמובן.

ועכשיו אל המגדלים: אלה מכילים, באופן טבעי, את כל מה שחוויית המגורים הייחודית השמורה למגדלים יכולה להציע, כלומר חדר כושר, בריכת שחייה, שומר וכו'.

אבל יש בהם הרבה מעבר לכך: מדובר בארבעה מגדלים הסדורים בחצי עיגול סביב הפארק באופן שמותיר לב מרכזי וירוק. בכל מגדל תוכננו מרפסות ציבוריות המשרתות את כל דייריו. מרפסות אלה נמתחות על פני ארבע קומות (שטח של 30־50 מ"ר) ונראות כמו נתח פארק אשר שובץ אל תוך המגדל.

בימים אלה משווקים שני המגדלים הראשונים – אחד מהם כבר מצוי בתהליך בבנייה ויהיה מוכן לאכלוס בספטמבר 2018, ואילו השני יהיה מוכן לאכלוס בעוד כארבע שנים.

בכל מגדל כ־170 דירות גדולות ומרווחות באופן יוצא דופן.

מחיר התחלתי לדירת 4 חדרים, 145 מ"ר נטו+16 מ"ר מרפסת: 4,861,000 ש"ח

תערוכת ”Bavli By The People", הרב ניסים 7, פארק בבלי, חמישי 9:00־19:00, שישי 9:00־15:00, שבת 10:00־16:00 

את הצילומים תוכלו לראות גם ב-parkbavli#