מלכתנו לעד: ביונסה מנחיתה הפתעה ענקית בדיסני+

המלכה האם תשחרר בסוף יולי אלבום ויזואלי שמתבסס על הפסקול שיצרה ל"מלך האריות", ויש כבר טיזר לסרט

ביונסה ב"Black Is King"
ביונסה ב"Black Is King"

תרשמו ביומנים: ב-31 ביולי ביונסה מנחיתה אלבום ויזואלי חדש בדיסני+. "Black Is King", ששואב השראה מ"מלך האריות", נכתב, בוים והופק על ידי קווין בי – שנה בלבד לאחר שעלה הרימייק לסרט שבו היא השתתפה.

ביום שבת שוחרר הטיזר הרשמי לאלבום, שנפתח במילים: "מסע הוא מתנה". הוא מבוסס על הפסקול שיצרה ביונסה עבור "מלך האריות", "The Lion King: The Gift", ומתארחים בו צ'יילדיש גמבינו, קנדריק לאמאר, פארל, טיירה וואק, ג'יי זי והבת בלו אייבי קרטר, ועוד.

אלבום ויזואלי הוא יצירה שבה שירים מאלבום מלווים בסרט, וזה של ביונסה הוא מכתב אהבה לאפריקה. "'Black Is King' הוא ספר זכרונות חגיגי לעולם על החוויה השחורה", נכתב בהצהרה על האלבום. "הסרט הוא סיפור לדורות שבונה מחדש את ההווה. איחוד של תרבויות ואמונות בין דוריות משותפות. סיפור על איך גם לאנשים שנותרו שבורים יש בכל זאת מתנה בלתי רגילה ועתיד מלא תכלית". על פי אותה הצהרה, האלבום החדש מדמיין מחדש שיעורים מ"מלך האריות" עבור "המלכים והמלכות הצעירים של היום בחיפושם אחר הכתר שלהם".

הסרט מספר את סיפורו של מלך צעיר החווה בגידה, אהבה וגילוי עצמי, שאבותיו מדריכים אותו לעבר גורלו. בעזרת הלימוד מאביו והאהבה שקיבל מילדיו, הוא זוכה למעלות שהוא זקוק להן כדי לדרוש את ביתו בחזרה.

האלבום הויזואלי הזה הוא חלק מעסקה שעליה חתמה ביונסה מול דיסני, ושמוערכת ב-100 מיליון דולר. על פי החוזה, ביונסה מחויבת לשלושה פרויקטים בדיסני – בהם גם סרט ההמשך ל"הפנתר הוורוד".