אטרקציה חדשה בפארק הירקון: להיבלע בתוך המסך

במקום לונה פארק: האיש שהביא את הכדור הפורח לפארק הירקון מציג לצדו את CINEMAX360, סרטים על מסך כיפתי עצום, מערכת שמע משוכללת ומושבים שזזים ומחוללים זרמי אוויר ומים בהתאם למתרחש

סינמקס 360 (צילום: http://fulldome.pro)
סינמקס 360 (צילום: http://fulldome.pro)

חודש אוגוסט הנורא בפתח, והשנה הוא דל במיוחד באטרקציות לכל המשפחה הודות לקורונה ולניהול המשבר השלומיאלי. בגני יהושע נזעקים לעזרת הציבור הנואש על טפו וילדיו ופותחים בימים אלה, ממש ליד הכדור הפורח, את ה-CINEMAX 360, אטרקציה שמספקת חוויה רב חושית מפתיע בזכות שילוב של מספר טכנולוגיות בתחום ההקרנה, השמע והתשתית האקטיבית.  

האטרקציה הוקמה ממש לפני פרוץ הקורונה ונפתחת כעת במבנה ייעודי בעל כיפה גדולה ואיכויות אקוסטיות, ומוצגים בו סרטים באמצעות ארבעה מקרנים מתקדמים על גבי מסך עצום המכסה את כיפת המבנה מבפנים ונמתח מקצה אל קצה, כך שהצופים נטמעים בתוך ההקרנה כמשתתפים אקטיביים במאורעות. תוסיפו לזה מערכת שמע עוצמתית ומושבים מוטים לאחור שזזים ומחוללים זרמי אוויר ומים בהתאם למתרחש על המסך, והנה יש לכם משהו לעשות בסופ"ש.

סינמקס360 (צילום: fulldome.pro)
סינמקס360 (צילום: fulldome.pro)

הסרטים שיוקרנו ב-CINEMAX 360 הם באורך 8 עד 16 דקות, וביניהם סרטים עלילתיים או מופשטים: "הקפיצה המטורפת" (מבוסס על שיא גינס לצניחה חופשית בשילוב קטעי צילום אמיתיים), "חומת סין" (מסע בריקשה המונעת בטילים על גבי החומה הסינית), "המרוץ" (תחרות מפתיעה בין חיות היער, המתועדת מנקודת מבטו של אחד המשתתפים המהירים), "סמסקרה" (סרט אמנותי ורוחני המציג את מלוא מנעד החוויה הקולנועית החדשה) וגם "דינו ספארי" (סיור ג'יפים בממלכת פארק היורה מזווית הראייה של הנהג שהופך למסע הישרדות) ו"הפיראטים" (הרפתקה באי בודד למציאת האוצר האבוד).

היזם, ד"ר אופיר מילר (שאחראי גם על הכדור הפורח הסמוך) מסביר ש"מאז שהבאנו לארץ את הכדור הפורח, חיפשנו אטרקציה מרגשת נוספת שתספק חוויה בלתי נשכחת. הטכנולוגיה לא דומה לשום דבר אחר שקיים בישראל ומזכירה את החוויה במתקני השעשועים בפארקים הטובים ביותר בעולם. השאיפה היא לפתוח אטרקציות דומות בכל רחבי הארץ".

אטרקציית ה-Cinemax מכילה בשלב זה 16 מקומות ישיבה בהתאם להנחיות משרד הבריאות, הכניסה היא מגיל 4 ומעלה במחיר 35 שקלים ויש גם כרטיס משולב לכדור הפורח ב-79 שקלים לילד ו-99 שקלים למבוגר. שעות פתיחה: ראשון-חמישי, 12:00-20:00; שישי, 10:00-15:00; שבת: 9:00-20:00. כל הפרטים כאן.