מהיר ועירני: הכמוסות שמבטיחות לשפר את ביצועי המוח שלכם

גלולה חדשה הנמכרת בקופי שופ יחיד באמסטרדם הפכה ללהיט הסודי בין אנשי הקריאייטיב בעיר, ונסיינים מדווחים על עליה חדה ביצירתיות ובריכוז. ומה הקשר לקקטוסים?

אימון מוחי (איור: shutterstock)
אימון מוחי (איור: shutterstock)
8 במאי 2016

תעשיית הנוטורפיקס (או בשמה המוכר יותר, Smart Drugs) שמעירה את אנשי עמק הסיליקון, וול סטריט ומדיסון אווניו, הפכה בשנים האחרונות לחלק מהיומיום של אנשי המעמד השאפתני באמריקה. התחרות המטורפת, הרצון לכבוש עוד פסגה, הפחד להישאר מאחור – כל אלו גורמים להם לבלוע ביחד עם השייק הירוק גם תוספי תזונה טבעיים או סינתטיים כמו Rise Sprint ו-Nootroo, שמבטיחים לשפר את התפקודים הקוגניטיביים, לשפר ריכוז, זכרון ולהעיף את המוח לשמיים. ״ויאגרה למוח״, כפי שהגדיר זאת מגזין פורבס כבר לפני יותר מעשור.

[tmwdfpad]אל השוק המדהים והשנוי במחלוקת הזה מצטרף כעת כוכב חדש מאמסטרדם. שננו את השם:  CSC – Creative Stimulating Cactus, שבינתיים עובר מיד לאוזן, ויצא בהשקה רכה בפברואר האחרון. ה-CSC נמכר בקופי שופ אחד בלבד, והפך ללהיט הסודי התורן. עם הבטחה להפוך את המוח שלנו לחד וממוקד כמו מארק צוקרברג ושנון ומטורף כמו לואי סי.קיי – איך לא?

ה-CSC הוא פיתוח של סטארט אפ ביומד הפועל בהולנד – טבליות המבוססות על זן נדיר של קקטוס שהתגלה בהרי בוליביה. מינון קטן של החומרים הפעילים בקקטוס – ששם רשמי טרם הוענק לצמח ממשפחת המסלין והפיוטה ההלוצינוגנים (הזייתים) – ביחד עם תוספי תזונה שונים כמו קפאין, מגנזיום, רודויולה (צמח מרפא טיבטי), גורמים לטענת היצרנים ל״חידוד המחשבה, ריכוז מושלם ולמצב תודעתי הפורץ את הגבולות המחשבתיים״.

וויסקי – אאוט, קקטוס למוח – אין (צילום: מתוך ״מד מן״, באדיבות AMC)
וויסקי – אאוט, קקטוס למוח – אין (צילום: מתוך ״מד מן״, באדיבות AMC)

מקורות באמסטרדם מדווחים על דיבור חם בקרב אנשי המעמד היצירתי של העיר: אמנים, כותבים, מעצבים וכן אנשי תעשיית הפרסום שאימצו את הקריאייטיב קקטוס כמעט באופן רשמי. יורש טבעי – תרתי משמע – לקוקאין, ריטלין וכימיקלים אחרים. הם מתארים את ה-CSC כשילוב הכל יכול והבלתי אפשרי של ריטלין ומריחואנה. "מצאתי את עצמי עובד בריכוז מטורף. תפוקה שכמותה לא הייתה לי", אומר רון, ארט דיירקטור ישראלי שעובד בסוכנות פרסום בינלאומית בעיר. "המוח טס אלף קילומטר לשעה. מיליון רעיונות, בלי הפיזור והפרעת הקשב החדשה שלי. זה מרגיש כמו אחרי חופש ארוך, עם מלא אנרגיות בגוף ובעיקר – במוח. אתה מרגיש פרש לגמרי. תחושה מדהימה. אני מאוד מתאפק לא לקחת כל יום כזה אלא רק לפני פרזנטציות חשובות או כשאני צריך לפצח בריף ומרגיש תקוע״.

השפעת הכדור נמשכת עד 8 שעות ולא מומלץ לצרוך אותו יותר מ-5 ימים ברציפות. המחיר: 95 יורו לחפיסה של 30 גלולות. ואם אתם לא באמסטרדם או מכירים אנשים שמכירים, נסו את מזלכם בלינק המסקרן הזה של CSC שעובר מיד ליד בימים האחרונים. החברה מציעה לחלק 1,000 חפיסות של 10 כדורים, בתמורה למענה על שאלון אנונימי אחרי השימוש. וכן, ברור שכבר נרשמנו.

cscactus

תוכן שיווקי