הפשע משתלם: נסיכי האייטיז Crime and The City Solution יופיעו באוזן

קריים אנד דה סיטי סולושן, מודל 2022 (צילום: יחסי ציבור)
קריים אנד דה סיטי סולושן, מודל 2022 (צילום: יחסי ציבור)

הרכב הפוסט-פאנק האגדי שנולד על המסלול שבין מלבורן, לונדון וברלין בשנות ה-80' יגיע להופעה אחת ויחידה ביולי הקרוב, בחלל ההופעות החדש והמצוין של האוזן. עוד הזדמנות ללבוש שחורים ולעטות הבעה מיוסרת

הסיפור של הרכב הפוסט-פאנק הנחשב Crime and The City Solution הוא סיפור ארוך ומורכב והוא מתחיל ב-1977 הרחוקה, בסידני אוסטרליה, אז מקים אותה הזמר, היוצר, החתיך ועמוד התווך של הלהקה סיימון בוני והוא בן 16 בלבד. שנתיים אחר כך הוא מגיע לגיל 18 ומפרק את הלהקה בתחושת מיצוי, אחרי שהותירה חותם גדול  על סצנת האמנות-פאנק/פוסט-פאנק המוקדמת של מלבורן.

בוני עזב את אוסטרליה ללונדון בעצת חברו הטוב, המוזיקאי מיק הארווי (The Bad Seeds), והקים ב-1985 גרסה חדשה של הלהקה בבריטניה שכללה את חברי להקת The Birthday Party; יחד הם עברו לברלין, שם הוציאו ארבעה אלבומים ובמהלך אותן שנים הופיעו באירופה, בבריטניה ובארה"ב. ההרכב הגיע לשיאו בסצנת ההופעה המיתולוגית ביצירת המופת הקולנועית של וים ונדרס "מלאכים בשמי ברלין", שבה הם מבצעים את שירם "Six Bells Chime".

מאז עבר הלהקה מספר גלגולים נוספים, תמיד בראשות מייסד הלהקה סיימון בוני וברוחו הייחודית. ההרכב החדש שהוקם ייצא לסיבוב הופעות באירופה לאורך כל הקיץ ויגיע גם אלינו לתל אביב, לפני שהלהקה תחזור לבריטניה בספטמבר לסדרת מופעים שיכללו את גלזגו, נוטינגהאם, מנצ'סטר, לונדון ובריסטול. ההרכב כולל את סיימון בוני בשירה, ברונווין אדמס, שותפתו הותיקה של בוני בכינור וקולות רקע, המתופף האוסטרלי כריס יוז, מאסטרו הגיטרה ג'ורג'יו ולנטינו, נגן הבס ברון אנסטיס ושותף וחבר ותיק, והגיטריסט והפסנתרן דונלד באלדי.

>> Crime and The City Solution, מוצ"ש 9.7 20:30, אוזן תל אביב. לרכישת כרטיסים >>