"Derry Girls" היא הסדרה הכי מצחיקה בנטפליקס כרגע

על פניו, "Derry Girls" הייתה אמורה להיות סדרה מדכאת המתרחשת בחור שכוח אל באירלנד בזמן סכסוך אלים. אבל הלהיט הזה הוא בינג' טינאייג'ריות פרוע ולא פוליטיקלי קורקט, שמספק אלטרנטיבה ראויה לבויז קלאב

"Derry Girls"
"Derry Girls"
1 בינואר 2019

נזירות מתות, גשרים מתפוצצים, טינאייג'רית לסבית בבית ספר קתולי ואווירת רטרו ניינטיז – אלו רק חלק מהחומרים שמהם עשויה "Derry Girls", סדרת הלהיט האירית שהגיעה לאחרונה לנטפליקס. היא פרועה, קורעת מצחוק ולא פוליטיקלי קורקט, ומספקת שלוש שעות של בינג' מושלם של טינאייג'רים שנכנסים לצרות מופרכות, כשברקע עימותים פוליטיים בלתי נגמרים שיוצרים סיטואציות מטורללות שאין ברירה אלא להתרגל אליהן.

הסצנה הראשונה נפתחת כך: "שמי הוא ארין קווין, אני בת 16 ומגיעה ממקום בשם דרי", מקריא קול נשי מונוטוני ומשועמם. המספרת היא לא הנערה שכתבה את היומן, אלא בת הדודה החטטנית וההזויה שלה שגרה איתה באותו בית. כבר בכניסה לעולמן של הדרי גירלז יש טוויסט קטן וחמוד, שרומז לנו שהסדרה הזו לא מתנהגת כמו כל סדרת טינאייג'ריות אחרת.

"Derry Girls"
"Derry Girls"

עוד כתבות מעניינות:
33 הסדרות הכי טובות שאולי לא ראיתם
"דברים מוזרים" עונה 3: כל מה שצריך לדעת
המשחק החדש של נטפליקס נכשל בדבר היחיד שחשוב

20 שניות של הקשר היסטורי: דרי היא עיירה בצפון אירלנד שידעה לא מעט טרגדיות במהלך הסכסוך (או הצרות – The Troubles) – כשלושה עשורים, משנות ה-60 ועד אמצע שנות ה-90, שבהם הפך צפון אירלנד לזירת מלחמה בין הפרוטסטנטים שרצו להישאר חלק מבריטניה לבין המיעוט הקתולי שרצה להתנתק ממנה. דרי התפרסמה כסוג של סמל לצרות: שם התרחש יום ראשון העקוב מדם (U2 כתבו עליו שיר, "Sunday Bloody Sunday"), שנחשב ליום שהתחיל את הכל ובו צנחנים בריטים ירו בקתולים לא חמושים לאחר מצעד זכויות אדם בדרי.

העלילה סובבת סביב ארין ומשפחתה, החיה בשכונה ענייה שהשגרה בה מזכירה לא פעם את "המצב" בישראל. חיילים עוצרים את ההסעה ביום הראשון של בית הספר בלי סיבה נראית לעין, מפטרלים ברחובות, תנועת המחתרת האירית (ה-IRA) מפוצצת גשר מרכזי. למרות כל אלה, החיים בעיירה משעממים והדמויות בסדרה נאלצות להמציא את האקשן שלהן בעצמן. זה מתחיל מדברים קטנים, כמו שמועה שהופצה סביב עט שהגיע מארה"ב, לפיה יש לו כוח לשנות את המספרים בבינגו (!); פרסום וידוי לסבי בעיתון בית הספר למורת רוחה של הנזירה מעוררת האימה; ועד אירוח של נערה שהגיעה מצ'רנוביל, הקשר היחיד שלהן לעולם שבחוץ בעידן שלפני האינטרנט. המפגש איתה נידון לכישלון מפואר ורווי גזענות ודעות קדומות, והוא אחד מרגעי השיא של העונה.

אך הכוכבת האמיתית של הסדרה היא מישל, דמות כריזמטית וסוערת שמצליחה לשקף את כל החרמנות, הכעס והשעמום של בני נוער בעיירות שכוחות אל. אחרי שהיא צופה ב"ספרות זולה" היא לא מפסיקה להוסיף "מאדרפאקר" לכל משפט, מתעללת בבן הדוד האנגלי שלה ומתעקשת ליהנות למרות שאין להם כסף. "אף אחד לא הולך לתת לנו דברים, אבל זה לא אומר שלא צריכים להיות לנו דברים!" היא נואמת כשנגנב לוח השעם שעליו מתפרסמות העבודות היחידות בעיר.

ליסה מקגי, יוצרת הסדרה שבעצמה גדלה בדרי, אמרה באחד הראיונות כי חששה שאנשים לא ירצו לצפות בסדרה שמורכבת מקאסט נשי. אבל למעשה היא יצרה את "Derry Girls" בדיוק כשהצופים (ובעיקר הצופות) חיפשו אלטרנטיבה לבויז קלאב, חבורת הבנים שנכנסים לצרות בזמן שהבנות נשארות בבית. "דרי גירלז" אמנם רוכבת על גל הניינטיז, אך מספקת אלטרנטיבה בדמות חבורת בנות מופרעות שהולכות מכות, מנקות את הדיינר המקומי עם מיונז במקום באקונומיקה, נדלקות על הכומר ומוכנות לעשות הכל כדי להתחמק ממבחן. עובדה: הסדרה זכתה להצלחה עצומה באירלנד וברחבי העולם, וכבר חודשה לעונה שנייה. בדיוק בזמן.

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!
להורדה לאייפון | להורדה לאנדרואיד