לא קשקוש ביצים: הלהיט החדש של עזריאלי אשכרה מצדיק את ההייפ

כל כך נאה. EGZ. צילום: מתוך האינסטגרם Egz_Israel
כל כך נאה. EGZ. צילום: מתוך האינסטגרם Egz_Israel

אולי נתקלתם כבר בבלבולי הביצים האלה בסטורי של משפיענית אוכל כזו או אחרת, אבל הופתענו לגלות ש"אגז" (EGZ), המקום החדש בעזריאלי שמגיש רק כריכי בריוש עם מקושקשת, הוא אשכרה מקום ששווה לבקר בו, ולטעום. מי היה מאמין?

28 בדצמבר 2023

אגז, החבר החדש בפוד קורט של קניון עזריאלי, ממש רוצה להאכיל אתכם ביצים. אם במקרה פספסתם את הסטורי של כל המשפיענים, נספר כי מדובר בלחמניית בריוש רכה כנדרש, עם מקושקשת רכה ופלאפית, לצד שאר הפתעות.

בכנות, לא חשבנו שדברים טובים במיוחד יכולים להתקיים באזור דוכני האוכל של קניון עזריאלי. בכל זאת, אגף מזון מהיר של הקניון לעד יהיה… איך נגיד? אגף מזון מהיר של הקניון. אבל הופתענו למצוא בו כריך ביצים חדש ומשגע – וכן, אם אתם לא חשקים בלחמניית בריוש טרייה ואוורירית, יש גם אופציה של לחמניה ללא גלוטן, או פשוט ביצים מקושקשות בתוך עלים ירוקים לאנשי הקיטו, הפלאו ושאר הירקות.

תראו איזה נוצץ זה. EGZ. צילום: יעל שטוקמן
תראו איזה נוצץ זה. EGZ. צילום: יעל שטוקמן

בתפריט תמצאו את הבריוש אגז הקלאסי, ואחרי שטעמנו אנחנו מאשרים שמדובר בלחמניית בריוש משוחה במיונז, עם עירית ובצל מקורמל, אשר בתוכה נחה לה מקושקשת רכה וחמימה עם גבינת צ׳דר מותכת שעוטפת אותה. התיאור המינימליסטי-אך-מושחת הזה אכן מבטיח ביס חלומי, ולא צריך יותר מנגיסה אחת כדי להבין שמדובר פה במשהו טוב – פחמימות, ביצים רכות, גבינה. מה כבר יכול להשתבש? לא הרבה. הגבינה המותכת מוסיפה לביס נימה אוממית מסוימת, המקושקשת חמימה ונעימה, והבצל המקורמל מספק קיק של מתקתקות מנצחת.

גם שאר הכוכבים בתפריט מבטיחים כריכי בריוש מפתים שממולאים בגרסאות נוספות למקושקשת – הישראלי, שמציע בריוש מקושקשת עם לביבות תפוחי אדמה, מעין האש-פאפיז קריספיים במיוחד, וגם חסה לאליק ותוספת של טחינה ואריסה בניחוח מעקצץ. אם אתם במוד אירופאי יותר, תוכלו להזמין בריוש נפוליטני, בו המקושקשת נחה על ממרח עגבניות ומוצרלה, או אגז עם גבינת חלומי בתוספת של מלפפון חמוץ, ספייסי מיונז וחסה לאליק. כל הכריכים עומדים על 31 ש״ח, מלבד החלומי שעומד כל 39 ש״ח. 

ואולי עם קצת ירק. EGZ. צילום: מתוך האינסטגרם סטורי Egz_Israel
ואולי עם קצת ירק. EGZ. צילום: מתוך האינסטגרם סטורי Egz_Israel

באגז מתגאים, ובצדק, בכך שאפשר להנות מהכריך שלהם בכל שעות היום. כלומר, הוא אידאלי לארוחת בוקר מזינה, לאנץ׳ מעניין או לארוחת ערב קלילה. לכן, מלבד כריכי המקושקשת, יש גם אפשרות ליהנות מנשנוש האש פאפיז קריספי ופריך, שמציע לפי מיטב המסורת האמריקאית קציצת תפוחי אדמה מטוגנים מכל זווית, ומטבל שמנת חמוצה או ספייסי מיונז (15/35 ש״ח). בעתיד צפויים להצטרך גם כמה קינוחים להשלמת המלאכה הפחמתית – בראוניז שוקולד, בלונדיז ועוגיות גרנולה. עד אז, מה עם קצת ביצים?
קניון עזריאלי, קומה 1 בפוד קורט. כרגע פתוחים להרצה בימים א-ה בין השעות 8:00-17:00