מדברים קולינריה בעיר: FoodTalk

פגישה על הבר בשילוב שיחה על אלכוהול, הרצאה של צלם אוכל וסיפור על גלגולה של מאפייה – שיחות על קולינריה ברחבי העיר

תמונה: אפרת ליכטנשטט
תמונה: אפרת ליכטנשטט
14 בפברואר 2016

כחלק מאירועי "מסעדות פתוחות", מתקיימת סדרת הרצאות ושיחות בשם FoodTalk, בהשתתפות אנשי אוכל, צלמים, עיתונאים ושפים אשר ידברו, איך לא, על אוכל. השיחות יתקיימו בלוקיישנים שונים בעיר, בהם בית ההרצאות החדש טוקהאוס, מסעדות וחללים שונים.

סיפורים על הבר ומתכוני קוקטיילים מפורסמים – מירה איתן

מה ההבדל בין Whisky ל־Whiskey? מי היה הנער שבגיל 7 היה רועה עזים, אך בגיל 27 הקים אימפריית אלכוהול שאת תוצריה שותים מיליונים ברחבי העולם? אילו קוקטיילים שתו גיבורי הסדרות ״מד מן״ ו״סקס והעיר הגדולה״ ואילו צרות יכול לגרום קוקטייל תמים בשם ״אורגזמה״? מירה איתן, המכירה מקרוב את דלפק המשקאות מכל צדדיו – כברמנית, כבליינית וככתבת בתחום היין והאלכוהול – מזמינה אתכם להקשיב לסיפורים על תרבות האלכוהול ולסדנה מהירה ללימוד קוקטיילים על הבר של הסרווסריה.

מתי: רביעי (9.3) 19:00

איפה: סרווסריה, בן יהודה 48

 

Colorfood – דן לב ועילית אנגל

מפגש יצירה באוכל ועבודה מעשית עם חומרי גלם בהשראת יצירות אמנות. הפרויקט של דן לב, צלם אוכל, נולד מתוך הרעיון של צבע כהשראה, דרך תשוקות, רגשות, פנטזיות וזיכרונות. התערוכה מוצגת ברחבי העולם בהשתתפות שפים בינלאומיים. המפגש כולל הרצאת מבוא, עבודה מעשית, סיכום וצפייה בתוצרים. על המשתתפים להגיע עם מצלמה או סמארטפון, עם צילום או ציור השראה המבטא את עולמם האישי וכן עם פרודוקטים שעמם ייצרו את המיצג הסופי.

מתי: רביעי (9.3) 18:00

איפה: סטודיו דן לב, שניצלר 26

[tobutton text="%22%u05DC%u05D4%u05D6%u05DE%u05E0%u05EA%20%u05DB%u05E8%u05D8%u05D9%u05E1%u05D9%u05DD%22" link="%22http%3A//open-restaurants.co.il/tickets/%22" theme="red1" target="_blank" ]

צילום: דן לב
צילום: דן לב
צילום: דן לב
צילום: דן לב

אוכל שעושה שינוי – כרמית אלקיים

בין שאתם מאלה שאוכלים (או משתדלים לאכול) בריא ומחפשים גיוונים ומתכונים חדשים ובין שאתם יודעים שעליכם לשנות את הרגלי האכילה שלכם, המפגש הזה הוא בשבילכם. כרמית אלקיים, שפית שהתמחתה ב־Natural Gourmet Institute for Health and Culinary Arts בניו יורק, היא מאמנת אישית שעוזרת לאנשים לעבור לתזונה בריאה. אף שרבים מהמתכונים שבספר מתאימים לטבעונים, לצמחונים ולנמנעים מגלוטן, הוא אינו מיועד להם דווקא. כרמית לא מאמינה בגישות קיצוניות, בהימנעות ממתוקים, מפחמימות או מבשר, וגם לא במתכונים ארוכים ומסובכים. היא משתמשת בחומרי גלם זמינים ומשתדלת לפשט את כל תהליך ההכנה.

מתי: חמישי (10.3) 18:00

איפה: קפה לואיז, הרוגי המלכות 11, רמת החייל

 

המאפיינים השונים של המטבח הערבי – ד"ר נוף עתאמנה אסמעיל

המטבח הערבי המקומי שייך למטבח הלבנטיני הגדול המשתרע מחאלב עד לנגב, מלבנון לעבר הירדן. בהרצאה נדון במאפיינים השונים של המטבח – מחומרי גלם, שיטות בישול ושימור עד למעמד האישה כסוכנת ידע במטבח הערבי. ד"ר אסמעיל תדבר על היחסים העדינים והבלתי נמנעים בין המטבח הערבי למטבח הישראלי ועל התמורות שחלו בו לאחרונה, וכן על מנות נכחדות מהמטבח הערבי שאסמעיל מנסה לשמר ולהחיות בעזרת פסטיבל האוכל א־שאם, בחסות עיריית חיפה.

מתי: חמישי (10.3) 17:30

איפה: מסעדת קלארו, הארבעה 23, שרונה

 

מה היא עושה כל היום? אפרת ליכטנשטט

איך הפכה אפרת ליכטנשטט מהבלוג "אז מה את עושה כל היום?" למובילה בתחומה? איך התחילה לכתוב בלוג? מהם מקורות ההשראה שלה ומה למדה בדרך? בשיחה תסביר ליכטנשטט איך הבלוג שינה את חייה והפך את הכתיבה והצילום לעבודתה המרכזית.

מתי: חמישי (10.3) 20:00

איפה: פושון, שרונה

תמונה: אפרת ליכטנשטט
תמונה: אפרת ליכטנשטט

הלחם, החיים ומה שבתוכם – שירה שחם

שירה שחם הפכה את בר לחם ממאפייה בפרברי העיר למקום הלוהט של השנים האחרונות. שחם, ממקימי המאפייה, תספר על גלגולה של המאפייה ועל הקשר החזק לחומרי גלם יוצאי דופן מחו"ל, ותתמקד בניהול קשרי הלקוחות בעידן המודרני דרך האינסטגרם.

מתי: שבת (12.3) 11:00

איפה: בר לחם, קהילת סלוניקי 7

פאנל נשים יזמיות בקולינריה

מרב אורן, יזמת מסעדות פתוחות ו־WMN, במפגש חד פעמי עם היזמיות הוותיקות והמובילות את עולם הקולינריה בישראל – רותי ברודו, עפרה גנור, זהר שמואלי, יהלומה, ג'וליה יוסף ושיר הלפרן. המפגש יעסוק במשמעות של יזמות קולינרית, במקורות השראה, בהקמת מקום מאפס ובניהול עסק במציאות משתנה. שיחה על החיים, על מקצוענות ועל הגשמת חלומות.

מתי: חמישי (10.3) 19:30

איפה: WMN, יוסף יקותיאלי 3 נמל תל אביב, ביתן 26

 

תיעוד תרבות האוכל – העיתונאית רונית ורד והצלם דן פרץ

איך מספרים את סיפורם של יצרני מזון קטנים ובעלי מלאכה מסורתיים בדרכים חדשניות? עיתונאית האוכל רונית ורד וצלם האוכל דן פרץ מדברים על מגמות עולמיות ומקומיות בתחום, מגלים סודות על אחורי הקלעים של המדור המשותף שלהם בעיתון הארץ – "פינת אוכל", ומספרים על המאסטרים האמיתיים של עולם האוכל הישראלי.

מתי: חמישי (10.3) 20:30

איפה: טוקהאוס ביתן 12, יריד המזרח, נמל תל אביב.

כתית. צילום: דן פרץ
כתית. צילום: דן פרץ

קיימא בארותיים – חקלאות תעסוקתית וחינוכית – שי שבח

במשך שנים ידעה שי שבח שיחסי העבודה העמוקים עם שפים, מגדלים ומסעדנים מתחברים לה לקהילה ולאנשים אך לא ידעה איך לעשות את החיבור המתבקש. עם הזמן יצרה חווה חקלאית בשיטת CSA (חקלאות בשיתוף הקהילה) שמהווה מסגרת תעסוקתית וחינוכית לנוער שאינו חלק ממסגרות החינוך הפורמליות. במפגש תספר על הפעילות של הרשת הצעירה של ארגון Slow Food בישראל ועל אירועי "דיסקו שוק" ו"דיסקו מקרר" להעלאת המודעות לבזבוז מזון.

מתי: שישי (11.3) 10:00

איפה: מסעדת עזורה, מקווה ישראל 2

 

עולם הסופרפוד – אומינה

ספירולינה, מאקי בריז, גוג'י בריז, מאקה, שמן המפ, כלורלה, קקאו חי, מורינגה, מקונה, לוקמה, אסאי ועוד – אלו הם הסופרפוד – "מזונות העל" הגדלים על כדור הארץ. יועצת הבריאות ההוליסטית אומינה תספר במפגש למה כדאי לצרוך סופרפוד, תעניק טיפים ורעיונות לשילוב מזונות אלו בתפריט ותסביר כיצד להפוך את הסופרפוד היקרים לזמינים ושווים לכל כיס.

מתי: חמישי (10.3) 19:00

איפה: ננוצ'קה, לילינבלום 30

 

תזונת פליאו – טרנד חולף או תזונת העתיד? רותי סירקיס

איך פירמידת המזון האמריקאית עשתה את כל האנושות שמנה וחולה? מהי תזונת פליאו ולמה כדאי להתנסות בה? מאילו חמישה מזונות חייבים להיפרד כדי להימנע מסרטן, אלצהיימר, סוכרת ואירוע לב? רותי סירקיס, בלוגרית, עיתונאית מזון ומחברת ספרי בישול, מאמנת בריאות ויועצת תזונה, במפגש אשר יעזור לכם לצאת נגד הזרם, לשבור כמה פרדיגמות ולהבריא את הגוף עם אוכל בריא, פשוט וטעים.

מתי: שבת (12.3) 20:30

איפה: NG, אחד העם 6

 

אוכלים לאט – חיים יוסף

במרכז פרויקט הצילומים של חיים יוסף , 'אוכלים לאט', מצולמים שפים ואנשי קולינריה, יושבים ואוכלים, לרוב מנה שהקשורה לזיכרונותיהם ופועלם. במפגש מספר יוסף, צלם אוכל, על הקשר שאותו ניסה להעביר בין האנשים לבין האוכל שאנו אוכלים והקשר של כל אלו לתנועת סלואופוד, הדוגלת בשימוש במוצרי מזון מקומיים. כמו כן יתארח במפגש אחד המצולמים אשר יספר את החוויה שלו מהצד השני.

מתי: רביעי (9.3), 20:00

איפה: ראס אל חנות, יהודה מרגוזה 10, שוק הפשפשים

 

[tobutton text="%22%u05DC%u05D4%u05D6%u05DE%u05E0%u05EA%20%u05DB%u05E8%u05D8%u05D9%u05E1%u05D9%u05DD%22" link="%22http%3A//open-restaurants.co.il/tickets/%22" theme="red1" target="_blank" ]