זיקית הקארמה: Karma She היא אלת ההיפ הופ והפופ שהעיר הזאת צריכה

כרמל מיכאלי בראה אלה הודית־שחורה־ישראלית בשם קארמה שי. בחמישי היא תשיק את EP הבכורה שלה

קארמה שי. צילום: דוד חברוני
קארמה שי. צילום: דוד חברוני
8 בינואר 2017

עוד לפני ששומעים ולו צליל אחד מהמוזיקה של Karma She, רק מחשיפה לעולם הדימויים הוויזואלי המלווה אותה עולה שאלה בלתי נמנעת: מה זה לעזאזל הדבר הזה? קארמה שי יושבת איפשהו על הספקטרום שבין המפחיד לסקסי, בין המיתולוגיה ההינדית לתרבות הרחוב האמריקאית, בין הפופי לאוונגרדי. קארמה שי היא גם האלטר־אגו הבימתי של האמנית והמוזיקאית כרמל מיכאלי, שאת EP הבכורה שלה, "Spiritual Playgirl", היא תשיק בהופעה עמוסת אורחים ורקדנים בחמישי (12.1) במועדון הגגרין.

מיכאלי חזרה, כמו כולם, מטיול בהודו והחליטה להמציא את עצמה מחדש. אבל במקום לתפוס סיטאר ולנגן מזמורים או להפוך לברסלבית, היא העדיפה "להתמסר ב־100 אחוז לתוך עולם חדש. אז הבנתי שאני חייבת להפסיק להיות כרמל ולפתח דמות שחיה את האמנות, בלי גבולות ובלי פחד", היא אומרת. "האסתטיקה, הטקסים והרוח האלוהית בהודו נתנו לי השראה לברוא לעצמי עולם מקביל פה בתל אביב".

קארמה שי היא מעין שלוחה יצירתית של מיכאלי, "כל מה שחלמתי להיות ולא העזתי קודם: מפוצצת כריזמה וביטחון, בעלת יכולות מיסטיות וקשרים עם עולמות רוחניים רחוקים. קארמה שי היא לוחמת חופש, מכשפה טובה שיודעת לברוא עולמות ולכשף את הצופים שלה".

זה לא יהיר כי היא לא באמת מדברת על עצמה. הופעת ההשקה שלה ככל הנראה הולכת להיות אירוע שונה מכל דבר שיצא לכם לראות פה, עם אהבה עצומה להיפ הופ, פופ, דראג וטקסים דתיים.

גגרין, סלמה 46 תל אביב, חמישי (12.1) 22:00, 50־60 ש"ח