באזור הלוהט החדש: בר קוקטיילים ונשנושים שלא יקרע לכם את הכיס

הנאים הדגים בעיניכם? למון טרי (צילום: עידן מלכה)
הנאים הדגים בעיניכם? למון טרי (צילום: עידן מלכה)

הלמון טרי נפתח באחד המיקומים האסטרטגיים בעיר בסמוך ללא מעט פתיחות מהתקופה האחרונה. תמצאו בו קוקטיילים מעניינים לצד מנות בר טובות ושאיפות גדולות לקראת העתיד. כל הפרטים בפנים

30 בספטמבר 2021

אין להכחיש, רחוב נחלת בנימין הופך באטיות אך בהדרגה מאוסף חנויות בדים סיטונאיות למתחם בלייני לכל דבר. הוא עדיין לא צבעוני כמו לוינסקי, אך בעידוד הקורונה והעירייה הוא משנה את פניו. כך קרה שבתקופה האחרונה נפתחו בנחלת בנימין מפגש אסי (דיין), מסעדת פרא המוערכת, חנות יין ובית קפה טבעוני. כעת מצטרף לרשימה Lemon Tree, בר אוכל חדש.

שמח בפינה. למון טרי (צילום: עידן מלכה)
שמח בפינה. למון טרי (צילום: עידן מלכה)

הלמון טרי נמצא בנקודה אסטרטגית בנחלת בנימין פינת אחד העם, חלל קטן שעטוף משני צדדיו על ידי מסעדת שיינע. "שיינע זו ממש מסעדה עם מנות בסדרי גודל של קרוב ל-200 ש"ח. אצלנו התמחור נמוך יותר והאלכוהול והקוקטיילים הם העיקר. הלמון טרי הוא בהגדרתו קוקטייל אנד ביסטרו בר", מסביר הבעלים, המבקש להישאר בעילום שם.

כאיש עסקים המחזיק בבעלות על בניינים ושותף באחת מקבוצות הברים החזקות בעיר, הוא חיפש במשך זמן רב נכס באזור מתוך אמונה בנחלת בנימין כמוקד בילוי. כשהחלל המאובק שהושכר בדמי מפתח במשך שנים רבות יצא לשוק, הוא עט עליו. "באותו יום חתמתי חוזה בכלל בלי לדעת מה אני הולך לפתוח. לא היה בו כלום, אפילו לא שירותים. לקח לנו שלושה ימים רק לעקור את הכספות של חלפן הכספים שעבד במקום".

למון טרי (צילום: עידן מלכה)
למון טרי (צילום: עידן מלכה)

בתום שיפוץ שארך מספר חודשים נפתח הלמון טרי כבר אוכל אינטימי. מסיבות תפעוליות, התפריט מתמקד בדגים ומנות ים. רובו ככולו מורכב ממנות שאינן מצריכות מטבח גדול והתעסקות ממושכת, לדוגמה טטאקי טונה אדומה ברוטב נאם-טוק ואפונת וואסבי (58 ש"ח), בלק טייגר שרימפס צרוב על הפלנצ'ה בביסק סרטנים ושמנת (78 ש"ח), וסיגר במילוי דג ועשבי תיבול עם צזיקי (56 ש"ח). תפריט האלכוהול מתמקד בקוקטיילים קלאסיים ו־in house classics וביינות מהארץ ומחו"ל.

בעוד הלמון טרי מסיים הרצה עומל הבעלים כבר על הפרויקט הבא שייפתח בעוד מספר חודשים ברוטשילד 14. הפרטים עדיין חסויים כי בתקופה הנוכחית אי אפשר להתחייב לכלום, אך אם הכול יתקדם כשורה "נפתח מקום כמו שעוד לא ראו כאן".
למון טרי, אחד העם 19, תל אביב, 054-2946161, שני-שבת מ־19:00, ראשון סגור (שעות פתיחה בהרצה)