לגלות את חוף רידינג מחדש: המגדלור שהפך למתחם תרבות ובילוי

המגדלור בצפון העיר. צילום: shutterstock
המגדלור בצפון העיר. צילום: shutterstock

בחוף רידינג אפשר לעשות כמעט הכל, לנוח, לטייל, לאכול וגם פשוט להסתכל על הגלים. שלחו אותנו לגלות מקומות חדשים, אהובים ומרגשים עם בקבוק יין של Porta 6, וזה בדיוק האתגר שהיינו צריכים בחיים. והפעם: מגדלור מימי המנדט הבריטי שזכה לשדרוג בדמות בית קפה ומתחם של תרבות, וולנס והרבה צ'יל

14 בספטמבר 2023

מבנה היסטורי, נוף מרהיב, פעילויות קהילתיות וקפה טוב במקום שממנו ניתן לראות את קצה העיר – כל זה קורה בנקודה הצפונית של חוף הים של תל אביב. נשלחנו לגלות מקומות אהובים ומרגשים על ידי האנשים שמביאים לישראל את היין הפורטוגלי פורטה 6, את חלקם אתם אולי כבר מכירים, אבל מה שגילינו זה שתמיד מעניין לגלות אותם מחדש ולפעמים בקבוק יין זה כל מה שצריך.

ה"מגדלור" הוא בית קפה ותרבות ששוכן בלוקיישן יוצא דופן – בתוך מגדלור. הוא ממוקם בשפך הירקון אל הים, מרחק יריקה מארובות רידינג, וניצב בין כתליו של מבנה היסטורי שהוקם בשנות ה-30 של המאה הקודמת והיה פעיל עד לשנות ה-60. המבנה עמד שומם מאז ועד לדצמבר 2021, כששב להאיר – הפעם באמצעות בית קפה חדש וייחודי שנפתח במקום.

יוגה בשקיעה בקפה מגדלור (צילום: יעל שטוקמן)
יוגה בשקיעה בקפה מגדלור (צילום: יעל שטוקמן)

את המקום פתחו גלעד הרפז וחבריו השותפים (סורה מארה, קן הקוקיה, הנסיך) בעקבות מכרז לחידוש של עיריית תל אביב-יפו, והוא מקום מפגש אידאלי בין אנשים, תרבות וטבע, מקום של וולנס ושל קהילה. מעבר לקפה והאוכל (ויין פורטה 6, כמובן) מתקיימות בו מדי שבוע גם הופעות בשקיעה, הקרנות של סרטים חדשים וקלאסיים במסגרת "סינמה מגדלור", שידור של משחקי כדורגל על מסכי ענק וגם שיעורי פילאטיס ויוגה. בקיצור, שמורת טבע אורבנית ויוצאת דופן בנוף התל אביבי.

פארק רידינג (צילום: גיא יחיאלי)
פארק רידינג (צילום: גיא יחיאלי)

בקהל ניתן להיתקל בהורים עם עגלות, מתאמנים שעצרו לרגע במהלך ריצת הבוקר שלהם וגם סטודנטים עם לפטופים שזקוקים למרגוע – נראה שכולם יכולים למצוא את עצמם שם. ממש בשבוע שעבר נפתח לצד מתחם המגדלור פארק עירוני חדש וירוק, פארק רידינג, שכמובן משדרג דרמטית את החוויה כולה. ועוד דבר שתמיד תוכלו למצוא שם הוא בקבוק יין טוב (או כוס, אנחנו לא שופטים) לפתוח אל מול הגלים ולהרשות לעצמכם להירגע. כי מגיע לכם.

קפה מגדלור. צילום: יעל שטוקמן
קפה מגדלור. צילום: יעל שטוקמן

חוף רידינג וקפה מגדלור, להשיג בחוף הצפוני של תל אביב (ליד ארובות רידינג)

לאתר Porta 6; מידע על היין באתר שקד