לגלות את חוף הדולפינריום מחדש: לא רק מרכז ספורט ימי. אבל גם

מרכז הספורט הימי החדש (צילום: אילן ספירא)
מרכז הספורט הימי החדש (צילום: אילן ספירא)

לא עוד גלישה בסתר: שלחו אותנו לגלות מקומות חדשים, אהובים ומרגשים עם בקבוק יין של Porta 6, ומרכז הספורט הימי החדש בחוף הדולפינריום - שהוא למעשה ובפועל חוף חדש ומדוגם בתל אביב, זו בדיוק ההפוגה שאנחנו צריכים עכשיו

22 בפברואר 2024

את זה שתל אביב היא עיר שלא מפסיקה להתחדש לרגע אנחנו כבר יודעים. אבל חדשות משמחות כאלה לא היו לנו כבר מזמן: מרכז ספורט ימי חדש, ועוד קהילתי. נשלחנו לגלות מקומות אהובים ומרגשים על ידי האנשים שמביאים לישראל את היין הפורטוגלי פורטה 6, את חלקם אתם אולי כבר מכירים, אבל מה שגילינו זה שתמיד מעניין לגלות אותם מחדש ולפעמים בקבוק יין זה כל מה שצריך.

לאתר Porta 6 // וגם באינסטגרם // ואף בפייסבוק

המרכז הקהילתי לספורט ימי ע"ש סיס ופיל וין נחנך ממש בימים אלה, והוא לא סתם מרכז, אלא המרכז קהילתי לספורט ימי הראשון בארץ ובעולם(!) שנמצא בבעלות עירונית. הוא שוכן במקום שבו שכן בעבר מבנה הדולפינריום, כחלק מהחזון העירוני ליצירת רצף הטיילות לאורך החוף התל אביבי – מהרצליה בצפון ועד לבת ים בדרום. בחלק הפונה אל החוף עתיד להיפתח בית קפה, והפרויקט כולו כולל גם פארק חופי והסדרת חוף שמיועד ספציפית לפעילות ספורטיבית ימית וחופית. 

לידיעת הגולשים. מרכז הספורט הימי החדש (צילום: אילן ספירא)
לידיעת הגולשים. מרכז הספורט הימי החדש (צילום: אילן ספירא)

גולשים? חותרים? ספורטאים? מתחילים? מקצוענים? המקום הזה נועד בדיוק בשבילכם. גם אם אתם תלמידי ותלמידות בתי ספר בעיר (או הורים של כאלה), ואפילו אם אתם בעלי מוגבלויות. כי הים הוא הרי של כולנו, אז למה שפעילויות הספורט הימי לא יהיו? גם מבחינת המחירים חשבו פה על הכל: המרכז יופעל באמצעות הרשות העירונית לספורט במחירים השווים לכל נפש, וניתן יהיה למצוא בו גם שטחים לאחסנת ציוד לגלישה ימית וכיתות לימוד בהן יילמדו שיעורי גלישה.

בשטח הפארק הסמוך למרכז דאגו לנו גם למתקן פעילות חדש לסקייטרים עם קארבר-פארק ופאמפ-טראק בשטח של כ-3.5 דונם. מי שיותר בעניין של להתאוורר על הבריזה או לנשום את הים יוכל ליהנות משבילי הולכי רגל, 29 ספסלי ישיבה, 34 מושבי רביצה, 5 מערכות ישיבת בר, 13 שמשיות ומפרשי הצללה, מתקני משחקים ו-75 עצים שיום אחד יתנו צל. מעל לטיילת נבנתה מרפסת רחבה שמשמשת כנקודת תצפית לים ולחוף החדש, כולל פרגולה בשטח של כ-1,200 מ"ר.

בואו חתרנים. מרכז הספורט הימי בחוף הדולפינריום החדש (צילום: אילן ספירא)
בואו חתרנים. מרכז הספורט הימי בחוף הדולפינריום החדש (צילום: אילן ספירא)

בעירייה ממליצים לנצל את הפינה הזאת לתרגול יוגה ודייטים רומנטיים. אנחנו ממליצים להצטייד במובן מאליו: בקבוק יין של פורטה 6 – בין אם באתם לגלוש, לחתור, להתאמן על פעלולים בסקייטבורד או לבלות זמן איכות עם בן/בת הזוג. את היין כמובן רק אחרי הפעילות הספורטיבית, אבל כמו שכולנו יודעים – אין כמו איזו כוס יין עם נוף לים כדי להפוך את היום שלכם ל*ממש* טוב.

מרכז הספורט הימי החדש, להשיג בחוף הדולפינריום, ת"א

לאתר Porta 6; מידע על היין באתר שקד