לגלות את העיר התחתית מחדש: מדרחוב הנמל הוא המקום בו הכל קורה

העיר התחתית חיפה. צילום: רעות ברנע
העיר התחתית חיפה. צילום: רעות ברנע

שלחו אותנו לגלות מקומות חדשים, אהובים ומרגשים עם בקבוק יין של Porta 6, וזה בדיוק האתגר שהיינו צריכים בחיים. והפעם: מדרחוב הנמל בעיר התחתית של חיפה שהפך בשנים האחרונות להאנג המושלם שמשלב אוכל, אמנות ואוויר מהים

במסגרת השינויים הרבים שעוברים על העיר חיפה בשנים האחרונות, הפך רחוב הנמל שבעיר התחתית לאחד הרחובות הכי כיפיים, נעימים ומאוד מאוד טעימים. תיכף נפרט. האנשים שמביאים לישראל את היין הפורטוגלי פורטה 6 ביקשו מאיתנו לגלות מקומות אהובים ומרגשים, את חלקם אתם אולי מכירים ואת חלקם נגלה לכם, ובכל מקרה עם הבקבוק הנכון תמיד אפשר לגלות מקומות מחדש.

בשנת 2020 הושלם שיפוץ רחוב הנמל, שמשמש היום כמדרחוב קמפוס הנמל, על ידי נדל רויזין אדריכלים בשיתוף עם Humankind מרוטרדאם. על הרחוב הארוך, שמלווה את נמל חיפה מצידו המזרחי, שוכן היום אחד הקמפוסים של האוניברסיטה הפתוחה, אבל מה שבאמת כיף בו הוא אינסוף מוקדי הבילוי שפרושים לאורכו: מסעדות שף, בתי קפה, ברים, מכוני קעקועים והמון אמנות רחוב.

בין האמנים והאמניות שעבודותיהם מתנוססות על קירות המבנים הישנים (וגם החדשים) אפשר למצוא את קבוצת ברוקן פינגאז (החיפאית במקור והלגמרי בינלאומית היום), האחים החיפאים Erezoo ו-Zivink, אלין מור, Brothers of Light ורבים אחרים.

רחוב הנמל שוקק חיים גם במהלך היום וגם בשעות הלילה, ותוכלו למצוא בו פתרון לכל סוג של רעב או חשק ספציפי: ממסעדות שף כמו וניה ביסטרו, לוקס, רולא, ראסיף 33; דרך מסעדות קז'ואל כמו צ'אנג בה האסייאתית וכלה בבתי קפה עם פחמימות סופר-מפנקות כמו ברדא בייקרי.

לכל זה אתם יודעים מה אתם צריכים לצרף: נכון מאוד, בקבוק יין איכותי שילווה אתכם לאורך השיטוט, שתוכלו לפתוח על אחד מספסלי הרחוב הייעודיים תוך כדי שאתם נושמים את הבריזה של הים. מי בא לחיפה?

רחוב הנמל, להשיג בעיר התחתית חיפה

לאתר Porta 6; מידע על היין באתר שקד