מקודם

הלוואה לעסקים קטנים

צילום: FREEPIK
צילום: FREEPIK
22 במאי 2022

אם בעבר אדם שרצה להקים עסק קטן או אדם שרצה להחיות עסק קיים נזקקו לכספים, הם היו פונים אל המחלקה העסקית או המסחרית של הבנק. רב האנשים היו חוזרים בידיים ריקות, מהסיבה הפשוטה שהבנק לא מוכן לסכן את עצמו ולהלוות כסף לעסק שלא יצליח. לאורךזמן רב, בעלי עסקים רבים סורבו כאשר הגישו בקשה להלוואה, אך בשנים האחרונות חל מפנה בשוק ההלוואות לעסקים קטנים. 

הלוואה לעסקים קטנים – לא רק מהבנק 

למעשה, הוקמו יותר ויותר גופים פיננסיים ופרטיים אשר מוכנים להעניק הלוואה לעסקים קטנים לבעלי עסקים. כמובן שמדובר בגופים מורשים ומוסדרים כגון חברות האשראי, חברותת הביטוח או חברות פרטיות. בדומה להלוואה לאדם פרטי, גם כשרוצים לקחת הלוואה לעסקים קטנים צריך לעמוד במספר תנאים מקדימים. היות וכל גוף שכזה מציב דרישות אחרות ומציב בפני בעל העסק תנאים שונים לקבל ההלוואה, מומלץ לפנות אל רואה חשבון, יועץ מס או יועץ עסקי. הם יוכלו לסייע לכם כשתרצו לעשות השוואה בין הבנקים והחברות האחרות המעניקות הלוואה לעסקים קטנים. 

חושבים לקחת הלוואה לעסקים קטנים? קודם תקראו את זה

על מנת להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל הלוואה לעסקים קטנים ולהתחיל למנף את העסק, מומלץ שתקראו את זה:

* לא לוקחים הלוואה לעסקים קטנים מגוף פיננסי שלא קיבל את אישורו של משרד האוצר. 

* לא מחליטים על הלוואה לעסקים קטנים לפני שמתייעצים עם יועץ כלכלי כלשהי (כתבנו על כך קודם). 

* אל תמעיטו בערככם ובקשו הלוואה בסכום גבוה יותר ממה שתצטרכו. עדיף כמובן לבקש סכום יותר גבוה, מאשר למצוא את עצמכם מבקשים הלוואה נוספת כי לא חזיתם נכון את ההוצאות שלכם. הסיכוי שתאושר לכם הלוואה לעסקים קטנים נוספת לאחר שכבר אושרה הלוואה אחת הוא קטן.  

* אל תוותרו על תוכנית עיסקית מפורטת שתסביר לכם בכל רגע נתון, מה קורה עם העסק עכשיו, מה קורה איתו בעתיד ואיך הצמיחה של העסק תשפיע על החזר ההלוואה לאורך זמן. 

עוד חשוב לדעת כי בעל העסק מחוייב בעמלה הנעה לרב בין 1% ל- 2% מגובה ההלוואה שקיבל. עוד חשוב לדעת כי קיימים 3 דברים אליהם מתחייב בעל העסק:

  1. לנהל את העסק בהתאם לתוכנית העסקית למשך תקופת ההלוואה. 
  2. בעל העסק אינו יכול למשוך כספים מהעסק למשך תקופת ההלוואה.  
  3. בעל העסק מאשר ומתחייב לשתף פעולה ולחשוף מסמכים הנוגעים לניהול ותפעול העסק במידה ותערך לו ביקורת. 

אם אתם שוקלים לפתוח עסק או שיש לכם בעיית תזרים בעסק, מומלץ שתפנו לייעוץ פיננסי עבור העסק. יוכל להיות שלקיחת הלוואה לעסקים קטנים היא הפתרון לעסק שלכם. 

רוצים לשמוע עוד על הלוואה לעסקים קטנים? כנסו לאתר GLS פיננסים

הכתבה בחסות Aramapp בניית אתרים קידום פרסום.