מקודם

איך חברת הדברה בטוחה מנקה לכם את הבית ממזיקים

המפתח העיקרי לטיפול אפקטיבי במזיקים מכל הסוגים - תיקנים, נמלים, עכבישים, פשפשים, פרעושים וכו' - הוא התאמה מדויקת של סוג הטיפול לסוג החרק

בית נקי מתיקנים. צילום: freepik
בית נקי מתיקנים. צילום: freepik
19 באוקטובר 2020

כדי להבטיח מקסימום אפקטיביות חשוב להזמין חברת הדברה עם ניסיון רב. בדרך זו מובטחים לכם גם אבחון מדויק של המצב, גם בחירה נכונה של הפעולות הנדרשות וגם ביצוע מיומן שלהן. חברת הדברה בטוחה תנקה גם את הבית שלכם ממזיקים מכל הסוגים, במהירות ובאחריות.

סילוק נמלים

אחת האופציות היותר מבוקשות של שירותי הדברה היא סילוק נמלים. כולנו מעריכים אמנם את החריצות של הנמלים ואת שיתוף הפעולה ביניהן – אבל מן הסתם לא רוצים אותן אצלנו בבית. אם מיקומו של הקן ידוע, הפעולה הנבחרת היא ריסוס באמצעות חומר שקוטל את החרק הנפוץ. כשלא יודעים היכן נמצא הקן, מדביר מיומן מפזר בנקודות אסטרטגיות פיתיונות ג'ל – הנמלים לוקחות אותם איתן אל הקן, וכך מביאות למותה של המלכה (כמו גם נמלים אחרות) ולמעשה להתפזרות המושבה.

מניעת נזקים חמורים מצד טרמיטים

חיסול מושבת טרמיטים הוא אתגר מורכב במיוחד עבור כל חברה שמספקת שירותי הדברה נגד מזיקים בבית ובגינה בכל אזור בארץ (ניתן להזמין הדברה לפי עיר כאן). בהתאם לניסיון הרלוונטי יש חשיבות רבה במיוחד. שירות מקיף כולל אבחון יסודי שמזהה את כל המקומות שבהם כבר יש טרמיטים, יצירת מחסומים אפקטיביים בפני התפשטות החרק זולל העץ שעלול לגרום נזקים חמורים גם לרהיטים וגם לתשתיות, והשמדת הטרמיטים בכל מקום שבו הם נמצאים – כולל בתוך משקופים וקירות.

טיפול בפשפש המיטה

הדברת מזיקים כוללת בחלק מהמקרים גם פעולות כמו שאיבה עוצמתית. כך למשל בבתים שהותקפו ע"י פשפש המיטה – חרק זעיר אבל כזה שהנשיכה שלו כואבת. לאחר השאיבה והשימוש בקיטור יתבצע גם ריסוס – עם חומרים שונים כדי להבטיח פגיעה בפשפשים בכל שלבי החיים שלהם (לכל שלב מתאים חומר אחר). להשלמת ניקוי הבית חובה לכבס בטמפרטורה גבוהה מצעים, בגדים, וילונות ועוד פריטים שנחשפו לחרק המזיק.

איך להבטיח מטבח נקי מתיקנים?

שירות נפוץ נוסף של חברת הדברה בטוחה הוא ניקוי הבית מג'וקים ומניעת הופעת חדשים. בהקשר הזה כדאי לדעת שיש שני סוגי תיקנים נפוצים בישראל – אלה הגרמנים ואלה האמריקאים. התיקן הגרמני קטן מאוד, בהיר, ונמצא בעיקר במטבח. הוא יכול להתחבא בתוך בר המים או במכונת הקפה, וגם להימצא במקומות שיש בהם קרטונים. התיקן האמריקאי הוא הגדול והשחור, זה שלעתים מצליח גם להתעופף, ובו כבר אפשר להיתקל למרבה הצער בכל מקום בבית.

הדברת תיקן גרמני מבוססת על פיתיונות זעירים בצורת ג'ל. אופציה נוספת היא מדבקות שמפרישות חומר מיוחד אשר מושך את החרק הקטן, שכמובן נדבק למדבקה. הדברת תיקן אמריקאי מבוססת בעיקר על ריסוס – גם במקומות שמהם עלולים להגיח ג'וקים, למשל סדקים בקירות המטבח, וגם במקומות המסתור, כולל ביובים קרובים.