מקודם

טיפול זוגי: אל תמהרו לוותר על הקשר שלכם 

הנתונים לא משקרים, לצערנו. זוג אחד מכל ארבעה זוגות מתגרשים היום והמספרים נמצאים כל הזמן בעלייה

אפשר אחרת. טיפול זוגי. צילום: freepik
אפשר אחרת. טיפול זוגי. צילום: freepik
22 בספטמבר 2020

מה שבעבר היה נחשב כמעט לטאבו, היום הפך להיות מאוד שכיח. עד כדי כך, שאנשים גם לא מתביישים בכך. הם התחתנו בשמחה והתגרשו בשמחה. זה לא חייב להיות ככה. כשאנחנו בוחרים לחיות עם בן או בת זוג מסוים, להקים איתם משפחה ולהיות איתם כל החיים, אנחנו יכולים לקיים את הבחירה הזאת. זה לא חייב להגיע להליך של פרידה ופירוק הקשר בשום שלב שהוא. זה אולי לא נשמע פשוט, אבל זה אפשרי, אם רק נדע להתמודד עם הבעיות שלנו בצורה נכונה.

אנחנו לא צריכים להתמודד עם הבעיות שלנו לבד. בשביל זה יש טיפול זוגי. טיפול שנעשה באמצעות פסיכולוג או מטפל אחר, אשר יושב איתנו, מקשיב לבעיות הזוגיות שלנו, ועוזר לנו לפתור אותן בדרכים שונות.

מה ההבדל בין טיפול זוגי למגשר?

לפני שנסביר לעומק מה זה טיפול זוגי ומתי בדיוק הוא יכול לעזור לנו, חשוב להסביר את ההבדל בין טיפול זוגי לעבודה עם מגשר. טיפול נעשה במטרה להתמודד עם בעיות בקשר ולפתור אותן. לעומת זאת, מגשר הוא אדם שנפנה אליו, בדרך כלל, כשברור לכל שהקשר הגיע לסיומו ורוצים להיפרד בצורה יפה.

לפני מספר שנים המדינה החליטה על רפורמה, אשר מחייבת זוגות שעומדים בפני גירושים, לפנות אל מגשר במטרה לבצע את התהליך בעזרתו, על מנת להגיע להסכמות שונות לגבי הפרידה. זאת בשביל להימנע מהליך גירושים בבית משפט, דבר שיכול להיות מאוד לא נעים ולא פשוט לאף אחד מהצדדים ובוודאי לא לילדים, בהנחה וישנם.

כעת כשאנחנו יודעים מה ההבדל בין טיפול לגישור, אנחנו יכולים לקחת צעד אחורה ולהבין טוב יותר, מתי נכון לפנות אל טיפול זוגי וכיצד צריך לעשות את זה.

מתי וכיצד נפנה אל מטפל זוגי

בחייהם של בני זוג, יש עליות ומורדות. גם סיפור האהבה הכי טוב והכי רומנטי שיש, יש בו שיאים ויש מורדות. מעצם זה שמדובר בשני אנשים שונים, עם שאיפות ורצונות אחרים, מצבי רוח ותכונות אחרות, ברור שלא בכל מצב הם יסכימו ולא בכל מצב הם ידברו באותה שפה. זה לא אומר שהם אוהבים פחות, אך אם זה קורה הרבה, זה בהחלט יכול לפגוע באיכות הקשר ובאיכות החיים המשותפים.

טיפול זוגי, בדומה לטיפול פסיכולוגי רגיל, נועד ללבן בעיות שונות, דרך דיאלוג משותף. כל אחד מבני הזוג מציג מה עובר עליו ומה מפריע לו אצל הצד הנשי, והם בוחרים כיצד להתמודד עם הדברים. המטפל יכול לעזור להם למצוא את הדרך הנכונה, כיצד לחיות עם המגרעות והיתרונות של כל אחד ואחת, כיצד לחיות עם הדרישות והרצונות של כל צד, ובעיקר הוא עוזר להם להבין טוב יותר את הצד השני. מה שנקרא "לראות אותו".

חשוב להדגיש, מטפל זוגי לא מחליף את בני הזוג. הם אמורים לעשות עבודה על הקשר שלהם במטרה להגיע לתוצאות. יחד עם זאת, הוא נותן להם את הכלים, הוא עוזר להם לראות את הדברים אחרת. חשוב גם לציין, שטיפול זוגי הוא יותר פרקטי ופחות התעסקות בנפש, כמו שנהוג בטיפול פסיכולוגי. יחד עם זאת, ייתכן מאוד שהמטפל יבחר לגעת בדברים שקשורים לילדות שלהם או לבתים מהם בני הזוג הגיע, בשביל להבין טוב יותר את הזוגיות שלהם.

אם אתם מחפשים מטפל זוגי מקצועי ומומלץ, אתר T מספק לכם מאגר של מטפלים זוגיים, בכל רחבי הארץ, עם המלצות וחוות דעת של גולשים שטופלו על ידם. אתם מוזמנים לקרוא ולהחליט, עם איזה מטפל תרצו לעבוד.