מקודם

בטריא הופכים את משבר הקורונה להצלחה

עולם ההשקעות מחפש כל הזמן הזדמנויות. דווקא מצבי משבר, כמו הקורונה, הם שעת המבחן האמיתית לבחינת ההבטחה שניתנה - רק אז ניתן להבין האם אותה הזדמנות היא אכן כזו או שהיא הבטחה שאין לה כיסוי

להשקיע נכון. צילום: FREEPIK
להשקיע נכון. צילום: FREEPIK
13 בספטמבר 2020

נראה כי עולם ה-P2P, יוצא ממשבר הקורונה מחוזק יותר: בטריא, פלטפורמת ההשקעה החברתית P2P הגדולה בישראל, נמצאת במגמת עלייה מאז המשבר במרץ. והמתמטיקה פשוטה. בתחילת משבר הקורונה והסגר, המשקיעים היו בשוק ולא החליטו מה המהלך הנכון עבורם לעשות. חלק נתקפו פאניקה ומיהרו לממש את ההשקעות וחלק המשיכו לשבת על הגדר ולא לעשות כלום. בניגוד למגמת הבריחה של חלק מהמשקיעים משוק ההון שצלל למטה, משקיעי טריא, הגיבו אחרת. לאחר תקופת קיפאון קצרצרה – חלה התעוררות מחודשת והסתערות על ההשקעות והמגמה נמשכת.

יתרון הריבית הנמוכה

חיסרון של אחד הוא יתרונו של האחר. כך בדיוק עובד גם עולם ההשקעות. בזמן שהבנקים מעניקים ריבית של עשירית האחוז על חסכונות בפק"מ, במקרה הטוב, אנשים כבר השכילו להבין שלא זו הדרך להשקיע ומחפשים אפיקים אחרים. מאחר ושוק ההון רגיש לכל מצב ונוהג כמטוטלת במצבי חוסר ודאות – כך גם התשואות שמתקבלות דרכו. לכן, חשוב למצוא אלטרנטיבה שלישית שאינה הבנקים ואין לה קורלציה לשוק ההון. על שני הפרמטרים הללו בדיוק עונה טריא. שחף ארליך, מנכ"ל החברה מסביר בדיוק כיצד.

הכסף עובד, גם במצבי משבר

השקעות שאינן נסחרות בבורסה (נדל"ן, אשראי שאינו נסחר) אינן מושפעות מהירידות בשוק ההון. בעוד שכדי להתחיל להשקיע בנדל"ן נדרש הון ראשוני משמעותי, אשראי שאינו נסחר כמו בטריא מאפשר השקעה סולידית ואין צורך בסכומי כסף גדולים כדי להתחיל להשקיע. הרעיון שעומד מאחורי טריא ואשר נועד להבטיח את כספי המשקיעים הוא לפזר את הכסף המושקע להרבה הלוואות, תוך מתן בטוחות יציבות.

האם זה מספיק?

משברים תמיד היו ותמיד יהיו. החוכמה היא לדעת להתכונן להם. והמודל של טריא מוכיח שהיא הגיעה מוכנה – התיק של טריא מוטה בטוחות ומציע מספר פרופילים של השקעה על סקאלה רחבה שבין שמרן לאגרסיבי-על פי העדפות המשקיעים. משקיע סולידי יעדיף מסלול סולידי עם תשואה יציבה יותר הכולל הרכב גבוה יותר של בטוחות יש את המשקיע שמחפש גיוון בתיק. בטריא נהנו המשקיעים בשנים האחרונות מתשואה שנתית של כ-5%, לאחר ניכוי מיסים ועלויות שונות.

דואגים לביטחון ההשקעות

פלטפורמת ההשקעות של  טריא מבססת את מנגנון ההשקעות ברובו על בטוחות ועל חיתום קפדני. בזכות האסטרטגיה הזו מצליחה טריא  לייצר השקעות נוספות שבאות לידי ביטוי באפשרות לתשואה שנתית פוטנציאלית שנעה בין  בין 4% ל – 6%. כדי להשלים את ההגנה עבור המשקיעים פיתחו ב – Tarya נמגנון של קרנות הגנה Safe200 ו-Safe500. מייסדי Tarya, מומחים בהקמת מערכות חכמות מהמערך הבטחוני יצרו פלטפורמה בטוחה שיודעת להרכיב את פרופיל הקרדיט של הלווה בחיתום טכנולוגי. מבחן התוצאה: כשל האשראי של המלווים ב-Tarya עומד על פחות מ 0.3%.