מקודם

סמאש איט: טרנד העוגות שמשלב את כל הגחמות שלנו

עוגות מתוקות, פחמימות מעוכות ותיעוד פוטוגני במיוחד הופכים את טרנד הסמאש קייק לאחד מהמבוקשים ביותר בעולם האפייה. שיר אברמוביץ' מסבירה לנו הכל על החלום המתוק

למעוך אותה. צילום: יח"צ
למעוך אותה. צילום: יח"צ
11 באוקטובר 2020

אחד הטרנדים הכי טעימים שנכנסנו לחיינו בשנים האחרונות הוא הסמאש קייק. כזה שמשלב שניים מהתחביבים האהובים עלינו: קינוחים – ותיעוד אינטנסיבי של זה. שיר אברמוביץ מסוייט קייקס, מקבלת מדי שבוע הזמנות רבות לעוגות סמאש קייק, בין אם באמצעות צלמים המספקים את העוגות לצילומים ובין אם ללקוחות פרטיים. מה עומד מאחורי העוגה המעיכה? ממה היא מורכבת? ומה הפך אותה לכה מבוקשת ופופולאריות. יש לנו כל את התשובות הבוערות.

מה זה בכלל סמאש קייקס?

כשמו כן הוא, בתרגום חופשי – למעוך את העוגה. כמו מרבית מהטרנדים האהובים עלינו, גם הוא התחיל באמריקה. כאן הוא בעיקר תפס בצילומי תינוקות וילדים קטנים אבל בניכר, זה כבר ממש עניין חוצה מגזרים. פשוט בוחרים עוגה, מצטלמים סביבה בסט מאורגן, מועכים ואוכלים. אצל ילדים זה אפילו מתוק יותר ומבויים פחות. כך שהתוצאות חמודות במיוחד. עבור תינוק, הצבעים של העוגה מושכים מאוד וגורמים לו לנסות לתפוס אותה עם הידיים, לאכול עם כל הפנים וכך נוצר סט תמונות ייחודי למזכרת, במיוחד בגיל שנה.

ממה מורכבות עוגות סמאש קייק?

עוגות סמאש קייק שונות מעוגות רגילות, כיוון שאחוז גדול מהעוגה הוא קצפת. כך לילדים קל יותר לתפוס את העוגה ו"לקרוע" אותה בידיים. בדרך כלל משתמשים בעוגת שוקולד רכה ועסיסית, שכבות קצפת פנימיות וכמות גדולה יחסית של קצפת מעל העוגה. מכיוון שאנחנו קודם כל אוכלים עם העיניים, העוגות הללו צבעוניות מאוד. חשוב מאוד לעשות שימוש בצבעי מאכל איכותיים וטבעיים ככל הניתן, על מנת לצמצם את המרכיבים הפחות בריאים שיכניס התינוק לפה במהלך הצילומים. כמו כן, צבעי מאכל שאינם איכותיים מותירים צבע עז על הגוף ועל הבגדים ולעיתים קשים להסרה, ולכן חשוב לבחור במעצבת עוגות אשר מקפידה על שימוש במרכיבים איכותיים בלבד.

לא רק לילדים. צילום: יח"צ
לא רק לילדים. צילום: יח"צ

למה סמאש קייק הפך לפופולארי כל כך בצילומי תינוקות?

פשוט מאוד: כאשר מדובר בתינוקות בגילאי שנה – שנתיים, קשה מאוד לצלם אותם. מדובר בגיל בו הם לא באמת מרוכזים על מנת לעמוד ישר או להשאר באותה תנוחה, ולכן גם צילומי ניו בורן מוגבלים לחודשים הראשונים בלבד. באמצעות הסמאש קייק ניתן דווקא לנצל את התזוזות שלהם, וליצור תמונות בהן ה"בלאגן" או חוסר הריכוז דווקא הופך ליתרון.

בנוסף, בשל העוגה, הצילומים הופכים להיות מהנים יותר עבור התינוקות. מדובר בשעה – שעתיים של חוויה ייחודית יותר אשר לא רק יוצרת תמונות מיוחדות, אלא גם מאפשרת לתינוק ליהנות בזמן הצילומים ולא להרגיש שהוא חייב לעשות משהו שלא נוח לו. צלמים מקצועיים יודעים לנוע עם התינוק ולהוציא תמונות טבעיות וייחודיות תוך שהוא מתנהג בטבעיות לחלוטין עם העוגה, וכך מתקבלת מזכרת מיוחדת לכל החיים.

אז למה אתם מחכים? אם אתם מחפשים עוגת סמאש קייק ייחודית ומרשימה, שיר אברמוביץ מחברת SWEET CAKES, עוגות מתוקות, תספק לכם עוגה ייחודית וטעימה בהזמנה אישית ותהפוך את הצילומים של הילדים שלכם לצילומים מרשימים, ייחודיים ולמזכרת של פעם בחיים אשר את החוויה בה תזכרו לכל החיים.

לפרטים נוספים באתר.