מקודם

במקום להזריק: אבקת הקולגן שתשמור עליכם רעננים וצעירים

לא מעט אנשים מתקשים להתמודד עם האותות שתהליך ההזדקנות נותן בעור שלהם. לכן, מדענים ומומחים לקוסמטיקה עושים את כל מה שניתן בכדי לפתח דרכים חדשות להאט או לעצור לחלוטין את תהליך ההזדקנות. תכירו את אבקת הקסמים ששומרת עליכם צעירים

תשכחו מהזרקות ותתחילו עם אבקות. צילום: FREEPIK
תשכחו מהזרקות ותתחילו עם אבקות. צילום: FREEPIK
25 בנובמבר 2020

אם ניסיתם כבר לא מעט מוצרים הרלוונטיים לצורך עצירת הזדקנות העור שלכם ועדיין לא מצאתם את המוצר מנצח, כדאי מאוד שתדעו שאחד המוצרים המדוברים ביותר בשנים האחרונות הוא קולגן. מדובר על חלבון איכותי אשר משפיע על מראה השיער, העור והציפורניים.

מהו קולגן?

קולגן מרכיב כ75 אחוזים מהעור שלנו. ככל שאנו מתבגרים, אנו מאבדים מכמות הקולגן הטבעית ועל כן, גם נוצרים קמטים בעור שלנו והמפרקים שלנו הולכים ונחלשים. מעבר לכך, דלדול בקולגן יכול להיות משמעותי עוד טרם מגיעים לגילאים מבוגרים, אלא הוא יכול לנבוע כתוצאה ממחסור בפעילות גופנית ותזונה לא בריאה. אם צורכים באופן יומיומי אבקת קולגן, ניתן לחדש את התאים בגוף ולשמר את הגמישות של העור.

הקולגן מהווה כשליש מכמות החלבונים בגופנו, הוא מרכיב כ-53 אחוזים מהסחוס שלנו וכ-75 אחוזים מהעור שלנו. הקולגן אשר פועל יחד בשילוב עם חלבון אחר בשם אלסטין, בונה את גופנו מבחינת הכלי דם שלנו, רקמות שונות בגוף שלנו ועוד. אבקת קולגן מהווה  את הבחירה הטובה ביותר עבור כל אדם שמעוניין להזין את השיער שלו, למתוח את העור שלו ולהעניק לעור מראה מבריק.

כיצד לבחור קולגן?

אבקות קולגן מופקות כיום מבקר, עוף או דגים. כמו כן, ניתן למצוא כיום גם אבקות קולגן טבעוניות. מחקרים מעידים כי האבקה היעילה כיום ביותר היא אבקת קולגן מדגים וזאת בשל העובדה שהקולגן מורכב מחלקיקים קטנים יותר מהקולגן של העוף או הבקר ולכן היא נספגת הרבה יותר טוב. בטרם אתם רוכשים קולגן, כדאי מאוד לוודא כי מדובר בקולגן איכותי. כיצד תעשו זאת? ראשית כל, בדקו כי מדובר בקולגן טהור ולא מעורבב אשר מכיל כ-80 אחוזי חלבון. ישנם סוגי קולגן איכותיים מאוד אשר מכילים אפילו 90 אחוז חלבון. כמו כן, חובה שהקולגן עבור הידרוליזה ועל כן יש לבחון את זה בטרם רוכשים אותו. אם אתם מחפשים קולגן איכותי, כדאי שתכירו את טבע בריא אשר מציעים לכם את הקולגן האיכותי ביותר.

אבקת קולגן היא אבקה שמשמשת כתוסף תזונה. יחד עם זאת, חשוב מאוד לקחת אותה במינונים סבירים ולא מוגזמים מדי. ישנם אנשים שיהיו אלרגיים לרכיבים שמכילים התוסף ולכן בטרם מתחילים להשתמש בו באופן קבוע כדאי קודם כל לנסות להשתמש בכמות חומר קטנה על מנת לבחון את ההשפעה שלה על הגוף.