מקודם

3 כללי ברזל להכנת הרכב לקיץ

האביב בפתח וזה הזמן הטוב ביותר להכין את הרכב לקיץ הממשמש ובא. הכתבה תעסוק בחמישה כללי ברזל שיעזרו לכם להכין את הרכב לעונה החמה

מתחילים להתחמם לקראת הקיץ . צילום: pexels
מתחילים להתחמם לקראת הקיץ . צילום: pexels
31 במרץ 2020

בדיקה של ביטוח רכב לקראת הקיץ

בהזדמנות שאתם מכינים את הרכב לקראת הקיץ חשוב לבדוק את כיסויי פוליסת ביטוח רכב ולראות אם לא החמצתם משהו לנסיעה בטוחה. בטוח רכב אמור לתת מענה לכל תקלה או אירוע של פגיעה ועל כן יש צורך לבדוק או לחדש את הביטוח החובה והמקיף. בחידוש הביטוח תוכלו גם לשדרג את הפוליסה ולחסוך לא מעט כסף באם אין תביעות. רצוי לבדוק מה עלות הפוליסה לנהגים חדשים אם יש כאלו במשפחה שאמורים לקבל רישיון לקראת הקיץ ולבדוק שיש כיסוי לתקינות הצמיגים ועוד.

תקינות הצמיגים והווישרים ברכב לקראת הקיץ

לקראת הקיץ חשוב ביותר לבדוק את תקינות הצמיגים כיוון שהחום הלוהט יכול לייבש ולשחוק אותם עד לפיצוץ ולכן יש לערוך את הבדיקה מראש. במידה ואחד הצמיגים שחוק יש להחליפו בדחיפות. כמו כן, יש לבדוק שאין בצמיגים פגמים אחרים ולמלא אוויר לפי טבלת לחץ האוויר המתאימה לרכב. כשהלחץ גבוה מדי זה עלול לעלות את צריכת הדלק. חברת הביטוח תספק שירות לנזק בצמיגים במידה והסעיף מופיע בפוליסה של המבוטח. גם הווישרים צריכים להיות תקינים בקיץ בשל האבק המצטבר בימים של אובך על שמשות הרכב. כמו כן, הקיץ מרובה במעופפים למיניהם כמו יתושים וחרקים שנדבקים לשמשות ומסתירים את שדה הראייה, ועל כן גם על מיכל ההתזה להיות מלא. בנוסף, יש לבדוק אם גומי המגבים לא התייבש ואם כן יש להחליפם בהקדם.

תקינות מערכת הקירור והמזגן לקראת הקיץ

בשל החום הלוהט בקיץ המנוע של הרכב נוטה להתחמם יותר ויש לבדוק שדבר כזה לא יקרה כדי למנוע נזק רציני למנוע. לכן, יש לבדוק במהלך הנסיעה על לוח השעונים את מד חום המנוע ואם הנורה נדלקת, לבדוק אם יש מספיק מים ברדיאטור, ואם לא, יש למלא בהתאם ולבדוק את תקינות הצינורות שלו. רצוי לעשות את בדיקת המים כל שבועיים. במידה ובמהלך הנסיעה המנוע מתחמם, יש לעצור את הרכב ולקרר אותו, לבדוק מים ואם יש צורך לבקש עזרה. כמו כן, יש להכין את מערכת המיזוג ברכב לפני הקיץ. למלא גז אם חסר, להסיר את האבק מפתחי האוורור ולבדוק שלא יוצאים מהם ריחות לא נעימים. בכל מקרה תמיד טוב שיהיו ברכב גם מגבונים לחים, מניפה ומים קרים לשתייה במקרה והמזגן לא יעבוד. בשל העובדה שמערכת הקירור והמזגן יוצרים עומסים על המערכת החשמלית של הרכב, חשוב גם לשמור על תקינות המצבר. לבדוק שהמגעים החשמליים ללא קורוזיה, למלא מים מזוקקים אם נוזל המצבר ירד ולהחליפו אם תאריך התפוגה פג.