טיים אאוט timeout

טיים אאוט רמאללה

איך נראים חיי לילה, מוזיקה, קולינריה ואמנות תחת כיבוש? את הפרויקט המיוחד שלנו, שמשלב כתבות בעברית, ערבית ואנגלית, כתבו, ערכו, צילמו והפיקו כותבים צעירים פלסטיניים. בקולם שלהם, הם נתנו לנו הצצה לחיים שמעבר לחומה. אנחנו מקווים שהקוראים שלנו – אנשים צעירים, ליברלים, אוהבי חיים ואוהבי אדם – יסתקרנו להכיר את הצד השני ולשמוע את מה שעובר עליו. הפרויקט הזה הוא פרי שיתוף פעולה מרגש בין אנשים. אנחנו מקווים שתתרגשו איתנו גם.

דבר הכותבים הפלסטינים: בקיץ האחרון מלאו 50 שנה לכיבוש והעיתונות עסקה בכך לא מעט. אבל עבור פלסטינים מן השורה, מספר השנים שהמצב הזה נמשך או הדיון בסוגיה אם המונח "כיבוש" הוא המתאים ביותר לתיאור המצב אינם עיקר הסיפור. הנקודה העיקרית היא שכל היבט של החיים שלנו ושל העתיד שלנו מעוצב – אם באופן משמעותי או כמעט שקוף – על ידי ההחלטות הצבאיות של ישראל. זו המציאות שבה אנו חיים. ובכל זאת, הנפש האנושית מאירה בבהירות ובחוזקה בפלסטין, ואפשר לראות את ביטוייה היצירתיים בכל כך הרבה תחומים – ממוזיקה, אמנות, אוכל, ריקוד, תיאטרון, או אפילו באפשרות לברוח מהמציאות לרגע חולף.

אנחנו מביאים בפניכם את ההצצה הזו לחיי התרבות הפלסטיניים, שיש בה מעט מאינסוף הדוגמאות ליצירה, לחדשנות ולאקספרסיביות של האנשים החיים בפלסטין. אנו מקווים שהקוראים יבחרו להיות גם הם יצירתיים, חדשנים ומלאי הבעה – גם בהפעלת לחץ על מוקדי הכוח שיכולים להביא לסיום הכיבוש ולפתור את הקונפליקט כדי שנוכל לחיות בחופש ובכבוד.

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: 1127911d3a532