מחזקים את שרירי הלב: אימונים חדשים במחיר תרומה לפי יכולת

מיזם ספורטיבי שבועי חדש בגן מאיר יאפשר לכם להתאמן בחינם, ועל הדרך לתרום לקהילה. כי מה יותר טוב מלהרים ישבן ולהרחיב את הלב במקביל?

Run 2 Give (צילום: רונן מחלב)
Run 2 Give (צילום: רונן מחלב)
4 בפברואר 2016

נראה שפתאום כולם רצים, ובחוץ. כאילו תושבי תל אביב לא רגישים לקור, כאילו אף אחד לא חושש להדביק את עמיתיו למשרד, כאילו חדרי הכושר הולכים ומאבדים את הונם. יתכן שכל התשובות נכונות ויתכן שמדובר בכלל בשיקולים כלכליים: בעוד שיעור תחת קורת גג ינגוס לכם בשומן אך גם בארנק, ניצול המרחבים האורבניים לריצות או לאימונים קבוצתיים הוא חסכני וקהילתי גם יחד.

לפני כחודש וחצי קם בעיר פרויקט קהילתי חדש שמאפשר לתושבים גם להתאמן במחיר מצחיק, וגם לנתב את האנרגיות למקומות בהם זקוקים להן. הכירו את Run 2 Give שיזם מאמן ומנהל חדר הכושר של הולמס פלייס בדיזנגוף סנטר שגיב אוחנה, פרויקט שמשלב אהבת כושר גופני ותרומה לקהילה.

Run 2 Give (צילום: רונן מחלב)
Run 2 Give (צילום: רונן מחלב)

למה? כובע

אחת לשבוע, נפגשים כולם תחת ניצוחו של אוחנה בגן מאיר, ומשם יוצאים בריצה לרחבה של בריכת גורדון, שבה מתקיים אימון כוח על בסיס משקל גוף (כל מה שגורם לנו לצרוח מעונג), ומשם חזרה בריצה לגן מאיר. ואיפה הדובדבן, בעצם? בסופו של האימון מונח כובע, משל היה המאמן אמן רחוב. המתאמנים זורקים אליו כסף בהתאם לרצונם ויכולתם, ובסוף החודש מועבר הסכום שנאסף לעמותה שבוחרת הקבוצה בעמוד הפייסבוק של אוחנה. "גם חמישה ש"ח תופס", מצהיר אוחנה. "המטרה הטובה היא כפולה: לא לכולם יש כסף למינוי למכון או סטודיו, ואצלי כל מי שרוצה יכול להתאמן ולתרום לעמותה. השבוע למשל אנחנו תורמים 700 ש"ח לעמותת SOS חיות״.

מה גרם לך לרצות לפתוח קבוצה כזו?

״רציתי להתחיל לרוץ, ואז אמרתי שאני לא מעוניין לרוץ לבד ואני רוצה לעשות משהו טוב לקהילה. אם אני יכול לאמן אנשים ועל הדרך לתרום לקהילה – למה לא?״

Run 2 Give גן מאיר
ימי שני ב־19:00
הרשמה בעמוד הפייסבוק של שגיב אוחנה