סדרות מומלצות בנטפליקס? אתר חדש יעשה לכם סדר

SmartRate ימליץ על הבינג' הבא שלכן בהתאם לדירוג הסדרות שתספקו לו, ומהנתונים המצטברים עד כה עולה כי הסדרות הנצפות ביותר בהיסטוריה של נטפליקס ישראל הן "בית הנייר", "פאודה" ו"נמלטים"

השעה היא 03:00 בבוקר. האם אתם יודעים איפה הבינג' הבא שלכם? (צילום: שאטרסטוק)
השעה היא 03:00 בבוקר. האם אתם יודעים איפה הבינג' הבא שלכם? (צילום: שאטרסטוק)

מכירים את זה שאתם מחפשים סדרה בנטפליקס ולא מוצאים? ואז נכנסים לקבוצות בפייסבוק כדי לחפש המלצות? ואז נכנסים לטיים אאוט כדי לראות מה חדש ולוהט בתחום הבינג'ינג? ואז מגיעה השעה ארבע בבוקר ובא לכם למות? בוודאי שאתם מכירים. אתר חדש בשם SmartRate מאיים לשים קץ לסבלכם.

המיזם הישראלי, מאחוריו איש ההייטק עוז לוי, מבקש מכם לדרג מ-1 עד 10 את הסדרות שבהן כבר צפיתם, ועל פי הדירוג שנתתם הוא מספק לכם רשימת המלצות בוהקת שמבוססת על דירוגיהם של משתמשים שאהבו את הסדרות שגם אתם אהבתם. קוראים לזה "חוכמת ההמונים" ובאופן כללי ככל שיותר אנשים ידרגו כך ישתבחו ההמלצות למדרגים, אבל כבר בשלב ראשוני זה מצליח האתר להפתיע עם כמה שליפות נאות.

הסדרה הנצפית ביותר בתולדות נטפליקס ישראל? "בית הנייר" (צילום: Netflix)
הסדרה הנצפית ביותר בתולדות נטפליקס ישראל? "בית הנייר" (צילום: Netflix)

השבוע מפרסם SmartRate גם את דירוג הסדרות הנצפות והאהובות ביותר בנטפליקס ישראל בכל הזמנים על פי דירוג משתמשיו. אין הרבה הפתעות: הסדרה הנצפית ביותר בכל הזמנים היא "בית הנייר" עם 64 אחוזי צפייה, ואחריה מדורגות "פאודה" (55 אחוז), "נמלטים" (50 אחוז), "המורדת" (49 אחוז) ו"גמביט המלכה" (46 אחוז), מה שמצביע כנראה על מעמדן הלהיטי של השתיים האחרונות שיצאו רק בחצי השנה האחרונה.

את מצעד הסדרות האהובות, עם הציון הגבוה ביותר, מובילה "נמלטים" (8.82) ואחריה פאודה (8.71), גמביט המלכה (8.66), חברים (8.37) והומלנד (8.18). "סמארט רייט הוקם מחוויה אישית שלי", מסר היזם עוז לוי, "שבה מצאתי את עצמי מחפש במשך זמן רב מדי במה לצפות בנטפליקס. החלטתי להקים אתר שינתח דירוגי סדרות וידע להמליץ לכל משתמש בהתבסס על משתמשים עם טעם דומה לשלו. אנחנו מתחילים עם נטפליקס, אבל בשנה הקרובה צפויות להיכנס פלטפורמות צפייה נוספות".