כדורסלן מכבי חיפה ואהובתו מבוגוטה פתחו מסעדה קולומביאנית

Taste of Colombia. צילום: מהאינסטגרם
Taste of Colombia. צילום: מהאינסטגרם

שמעו סיפור על אהבה קולומביאנית: בחורה ממדיין, קולומביה, מגיעה לחופשה בישראל במרץ 2020 ונתקעת כאן. אז היא פוגשת ומתאהבת בשחקן כדורסל אמריקאי שמשחק בישראל ומחליטה לפתוח מסעדה קולומביאנית עם מאכלים מהבית. ברור שזה נגמר באראפס

29 בספטמבר 2022

נדמה שכבר אכלנו וטעמנו כאן בתל אביב הכל, אבל האוכל הקולומביאני לא זכה ליותר מדי במות בעיר. כן, היה רגע שבו הארפאס היה הדבר הבא, אבל אז זה פשוט לא קרה, ואיתו נעלם המטבח הדרום אמריקאי הזה מהתפריט התל אביבי. עד עכשיו:  תגידו אולה למסעדת Taste of Colombia החדשה, שהתמקמה בתחילתו של רחוב בן יהודה. שמעו סיפור.

Taste of Colombia. צילום: אינסטגרם
Taste of Colombia. צילום: אינסטגרם

הכול התחיל כשלאורה, צעירה בת 28 ממדיין שבקולומביה, הגיעה לארץ לנפוש עם חברה בחופי תל אביב. עד כאן, אין הפתעות. כלומר, אלא אם אתם מחשיבים את הדבר הקטן שקרה רגע אחרי שהגיע, במרץ 2020. בעוד מגפה מסתורית השתלטה על העולם, לאורה נתקעה במלון שבו היא התאכסנה כששערי קולומביה וישראל נעולים בפניה. במלון היו יצירתיים, והציעו לקולומביאנית לעבוד בקבלה תמורת לינה. לאורה התאהבה בישראל, שכרה כאן דירה וגילתה את הקהילה הקולומביאנית המקומית, אבל בעיקר התגעגעה לאוכל של הבית. היא החלה במיזם בישולים של אוכל קולומביאני מבית אמה, והוציאה אותו במשלוחים שהלכו וצברו תאוצה.

ובכל זאת אי אפשר בלי אהבה קולומביאנית. בישראל פגשה לאורה את כריס סמית׳, שחקן כדורסל מניו ג׳רזי שהגיע לשחק כאן במכבי חיפה, וגם אחיו הקטן של שחקן האל.איי לייקרס, ג'יי אר סמית'. השניים התאהבו, נולדה להם בת מתוקה וגם, ולא פחות חשוב, מסעדה קולומביאנית חדשה.

Taste of Colombia. צילום: יעל שטוקמן
Taste of Colombia. צילום: יעל שטוקמן

המסעדה פתחה את שעריה לפני שבוע ימים, כשלאורה הבינה שהיא לא מסוגלת לעמוד לבדה בעומס בלי מטבח וצוות מקצועי. הזוג מצא את החלל ברחוב בן יהודה, וביחד שיפצו, צבעו, קישטו והרכיבו את התפריט – הכל מצועצע וצבעוני כמו השניים. הם מספרים שכבר בשבוע האחרון החלו לפקוד את המקום עולים מדרום אמריקה שהתגעגעו לבישול המקומי, וחלמו על מנה הגונה של חריף כמו בבית.

התפריט בנוי, כאמור, ממיטב המסורת הקולינרית של קולומביה, למשל אמפדנס מטוגן ושחום במילוי תפוחי אדמה ובשר מפורק (28 ש״ח). טעמנו, ומיד ביקשנו עוד אחד – וואו של אמפנדס. פריך, לא חוטא בשמנוניות יתרה, טעים ומנחם. עוד בתפריט: אראפס מקמח תירס בתוספת נקניקיית צ׳וריסו חריפה (45 ש״ח), מרק בשר טיפוסי עם אורז ושעועית עם סלט בצד (89 ש״ח), בשר על הגריל בתיבול קולומביאני פיקנטי (79 ש״ח), דג שלם מטוגן (99 ש״ח) ובהמשך צפויות להצטרף מנות נוספות. 

Taste of Colombia. צילום: אינסטגרם
Taste of Colombia. צילום: אינסטגרם

המחירים של המנות לא נוטים לצד הנמוך, אבל ראוי לציין שאכן מדובר במנות גדולות מאוד ומשביעות ביותר. בהמשך, כך סיפרו לנו לאורה וכריס, צפוי להגיע גם אמפנדס מתוק. עם הבטחה שכזו, אנחנו נהיה חייבים לחזור.

Taste of Colombia, בן יהודה 20