מה לעזאזל? חמישה דברים שלמדנו מ"חיות רעות"

הדוקו החדש של נטפליקס, "Tiger King", הוא סיפור חולני על אנשים חולניים. יש בו כל כך הרבה דרמה אנושית, שלפעמים אפשר לשכוח מי הקורבנות האמיתיים. התמכרנו, ברור שהתמכרנו

ג'ו אקזוטיק ב"Tiger King"
ג'ו אקזוטיק ב"Tiger King"

זו לא תהיה הגזמה לומר שבטח הרגשתם כמו חיה כלואה בשבועות האחרונים. אבל למה לא להשתמש בזמן הזה שאנחנו בבית כדי להתמכר לסדרת הדוקו החדשה והמרתקת של נטפליקס?

"חיות רעות" (Tiger King) עוקבת אחר פארק החיות האקזוטי של ווינווד רבתי שבעיר ווינווד שבאוקלהומה, המנוהל על ידי ג'וזף מלדונאדו-פסג, הידוע גם בשם ג'וזף שרייבווגל ובכינוי "ג'ו אקזוטיק". ג'ו אוסף בראוותנות חיות פרא ויש לו יותר מ-200 טיגריסים. בפברואר 2016 הוא ניסה למצוא רוצח שכיר כדי לחסל את קרול בסקין, המנכ"לית של עמותת "Big Cat Rescue", שניצחה בתביעה גדולה נגדו בשנת 2013. בספטמבר 2018 הוגש נגדו כתב אישום, וב-2 באפריל 2019 הוא הורשע בשתי עבירות ניסיון רצח, שמונה הפרות של חוק לייסי ו-9 הפרות של חוק המינים בסכנת הכחדה. השנה הוא נידון ל-22 שנות מאסר.

העלילה נפרשת תוך התמקדות בג'ו אקזוטיק, כמו גם בשאר הדמויות המרתקות והמפוקפקות בעולם התחתון של החתוליים הגדולים. הנה חמישה דברים שלמדנו אחרי צפיית בינג' בסדרה.

1. חתוליים גדולים = דמויות גדולות ופשעים גדולים

אספני חיות הפרא האלו אקסצנטריים למדי. ג'ו אקזוטיק, בעל תספורת מולט, חובב נשק והומו, אוהב לפוצץ דברים ויש לו אתר של תוכנית ריאליטי שבה הוא משתמש כפלטפורמה ללעג על מקלט החתוליים הגדולים המתחרה.

ישנו גם ד"ר בגאוון "דוק" אנטל (כן, זה שם אמיתי), שאימן חיות לסרטים, יש לו הרמון של עובדות אותן הפך לנשים והוא רוכב על פיל בשמורת הטבע שלו שגודלה 50 דונם – במיוחד כשהוא רוצה לעשות "כניסה טבעית" כשקבוצות מבקרות בגן החיות.

וזה מבלי שהזכרנו את מריו טבראו, שפעם היה סוחר הסמים הכי מושמץ במיאמי – הוא מילא נחשים חיים בחומר. עכשיו הוא בעליה של קרן חיות הבר הזואולוגית, ויש לו אוסף פרטי של חיות פרא. אשתו אוהבת להלביש את הקופים שלהם מתוך ארון מלא בבגדי תינוקות.

מתוך "Tiger King"
מתוך "Tiger King"

2. טיגריס יכול לעכל עצמות אדם אנושיות

על פי ג'ו אקזוטיק, לפחות. הוא טוען כי הבעלים של עמותת "Big Cat Rescue" היריבה, קרול בסקין, השתמשה בשיטה הזו כדי להיפטר מבעלה לשעבר, שנעלם ב-1997.

3. הדפס נמר הוא לוק מעולה לבית המשפט

זה מה שבסקין בוחרת ללבוש – מכף רגל ועד ראש – בכל פעם שהיא מגיעה לבית המשפט בעניין החתוליים הגדולים.

מתוך "Tiger King"
מתוך "Tiger King"

4. לג'ו אקזוטיק יש קול של מלאך

ברצינות, תקשיבו לו. הוא כותב ושר אינספור שירי קאנטרי, והקליפים לא פחות מאיקוניים. במיוחד "I Saw a Tiger", וגם "Pretty Woman Lover", ויש גם את "Here kitty kitty", שבו כפילה של קרול בסקין מאכילה טיגריסים ב"בשר אנושי".

5. אנשים יכולים לעשות דברים דפוקים לבעלי חיים

לדחוס גורי טיגריסים במזוודות ולגלגל אותן במלונות בווגאס, כדי להגניב אותם למסיבות ולהרוויח כסף מהתמונות. להכליא נמרים ואריות בשביל כסף מזומן. להמית חתולים בני 12 שבועות, כשהם כבר לא מספיק חמודים כדי להביא את הכסף הגדול. או פשוט להזניח את הטיפול בחיות הכלואות בגלל שאתה עסוק בריצה לנשיאות (כן, שוב ג'ו אקזוטיק). למרבה הצער, מתקבלת התחושה שזה רק קצה הקרחון.

יש כל כך הרבה דרמה אנושית בסיפורים החולניים האלה, שלפעמים הצופה עלול לשכוח מי הקורבן האמיתי – חיות שמי שמתעלל בהן הם בני האדם שטוענים שהם אוהבים אותם הכי הרבה.