העיר הטובה בעולם?

מדד טיים אאוט העולמי: כמה אתם באמת אוהבים את תל אביב?

איזה מין קיץ יהיה בתל אביב? (צילום: שטארסטוק)
איזה מין קיץ יהיה בתל אביב? (צילום: שטארסטוק)

ב-2018 יצאנו שיאני הסקס. ב-2019 היינו שיאני הסמים. ב-2020 לא היה רוקנרול, אבל מדד טיים אאוט העולמי שוב איתנו וזה הזמן שלכם לספר לעולם מה אתם חושבים על תל אביב

מדד Time Out העולמי חוזר: מאות אלפי בני אדם בעשרות ערים ברחבי העולם נשאלים בימים אלה לגבי הערים שבהן הם חיים – איפה סצנת האוכל הכי טובה, איפה חיי הלילה הכי פרועים, מהי העיר הכי ידידותית ותושבי איזו עיר הכי מרוצים מהחיים. השנה, בצילה הכבד של מגפת הקורונה הגלובלית, יבדוק השאלון גם כיצד השפיע הנגיף על היחסים בין הערים לתושביהן. וגם השנה תל אביב משתתפת, ואתם קובעים איך ניראה בעיניי העולם. לחצו כאן כדי להשיב על השאלון.

בשנה שעברה שיבשה התפרצות המגפה את עריכת מדד Time Out העולמי, אבל בשנים שקדמו לכך הוא שימש אינדיקציה לא רעה בכלל לאופן שבו תופסים תושבי הערים הגדולות והשוות בעולם את החיים בעיר שלהם. כך למדנו, למשל, שלתל אביב באמת יש בעיה של התמכרות, עם 65 אחוז מהמשיבים בעיר שלא היו שורדים שבוע בלי קפה (מקום ראשון בעולם!) ו-27 אחוז שלא היו שורדים יום בלי טבק (מקום שלישי בעולם!), בעוד 39 אחוז מהמשיבים התוודו על שימוש בסמים לא חוקיים בשבוע שבו השיבו על השאלון (יש אליפות!).

שנת הקורונה שיתקה והקפיאה את העירוניות ברחבי העולם כולו, ושאלות ספציפיות במדד Time Out לשנת 2021 מבקשות לבדוק כיצד השפיעה המגיפה גם עליכם ועל חיי הבילוי והפנאי בעיר. ב-2019 תפסה תל אביב את המקום ה-21 המכובד במדד הערים הכללי ואת המקום השני במדד הפאן האורבני. איך יראו התוצאות השנה? זה תלוי רק בכן ובכם. היכנסו והשיבו על כמה שאלות, זה לא יכאב כמעט בכלל.