קיימות, טבעונות ואפילו בלי גלוטן: נפתח הקפה המוסרי בעיר

בלי גלוטן ובלי מוצרים מהחי אבל עם עוגיות שוקולד צ'יפס מושחתות במיוחד: VGF, בית קפה חדש נפתח בפאתי לוינסקי

VGF: בלי גלוטן, עם טעם
VGF: בלי גלוטן, עם טעם
13 בפברואר 2020

אם השנה החולפת הייתה בית קפה היא ללא ספק הייתה VGF – בית קפה טבעוני, נטול גלוטן ומחוייב לקיימות. המקום הקטן בפאתי שוק לוינסקי נפתח בידי אם ובת – רחלי ועדן הר דגן. מאחורי רחלי רזומה ארוך שנים כטבחית ושף קונדיטורית במסעדות בתל אביב (טאבון, סוזנה ועוד) ובמיאמי שבה התגוררה, והפיכתה לטבעונית וגם לרגישה לגלוטן הובילה אותה להתמחות בבישול המתבסס על מוצרים מהצומח – וגם בלי הקמחים הסטנדרטיים המכילים גלוטן.

 

האוכל המוגש ב-VGF מוכן כולו בפס נטול גלוטן לחלוטין ואין בו שום שימוש במוצרים מן החי, כולל דבש. הר דגן עושה שימוש בתחליפים כמו קמח תמי (קמח נטול גלוטן), גבינות קשיו וסויה, מי פאבה וקמח חומוס ואומרת: ״התחליפים היום כל כך טובים שחלקם אף מתעלים על המקור, אין דבר שאי אפשר להכין ולהגיש". ואכן, המקום קטן אך המבחר גדול בהחלט. כבר עתה, בשלב ההרצה, אפשר למצוא במקום קרואסונים, עוגות "גבינה" אישיות, כריכים, פוקאצ'ות, תבשילים ומרקים וגם אוכל שאפשר לקחת הביתה. למרות ההקפדה על בריאות, מסבירה הר דגן הבת כי "לכל אחד בא לנשנש משהו מתוק לפעמים", ועל כן מוגשים כאן גם חטאים מתוקים ומושחתים כמו עוגיות קקאו ושוקולד צ'יפס מופלאות.

השתיים גם מקפידות על אג'נדה סביבתית מקיימת, ועל כן מצמצמות את השימוש בפלסטיק ככל הניתן ועושות שימוש בכלים מתכלים עשויים במבוק.
נחלת בנימין 86 תל אביב, 058-5971977 ראשון-חמישי 19:00-09:00, שישי 09:00 עד שעה לפני כניסת השבת.

>> סקר טיים אאוט העולמי: האם תל אביב היא מלכת הטבעונות? הצביעו, השפיעו וגלו את העיר התאומה שלכם