וולט לעסקים קטנים: הקורקינט שיביא לכם הכל

חברת הקורקינטים השיתופיים WIND משיקה מערך משלוחים מעסקים קטנים ובינוניים בתל אביב, כולל מאפיות, איטליזים וחנויות יין. תגידו תודה לקורונה

אני הולך, אני הולך. שירות המשלוחים של WIND (צילום: נדב בן משה)
אני הולך, אני הולך. שירות המשלוחים של WIND (צילום: נדב בן משה)
25 במאי 2020

אם יש לקח עסקי אחד שנלמד מהקורונה, הרי שהוא שמשלוחים are here to stay. השליחים בטורקיז ובכתום היו צינור חמצן חיוני בין מסוגרי הסגר והעולם שבחוץ, ומסעדות שלא הפעילו שליחויות מיהרו לעשות כן על ידי הצטרפות ל־WOLT ותן ביס. אחרים שקלו הקמת מערך משלוחים עצמאי, משימה שמסעדן עמו שוחחנו השווה לפתיחת מסעדה חדשה.

כעת מושכת הבוננזה העסקית שחקן חדש לזירה: חברת הקורקינטים השיתופיים Wind שמשיקה פיילוט שירותי משלוחים. עובדי החברה שעברו הכשרה יעלו החל ממחר (שלישי) על סרבלים צהובים, יענדו על הגב צידנית ממותגת וישנעו משלוחים בטווח של עד 7 ק"מ מבתי עסק קטנים ובינוניים – מרכולים, מאפיות, אטליזים, חנויות יין ובתי מרקחת, ללא עמלות ודמי משלוח.

משלוחים גדולים ישונעו ברכבי החברה, ובכל מקרה מתחייבת Wind שהמשלוח יגיע ליעדו בתוך 4 שעות. יוחאי עבאדי, מנכ"ל Wind ישראל, אמר כי "יצאנו במבצע לטובת המשתמשים מתוך זיהוי הצורך למשלוחים מהירים של מזון ומוצרים חיוניים. לצד אמצעי תחבורה נגיש ומהיר, נספק שירותי משלוח נגישים ומהירים לא פחות. למרות שהפיילוט רק יצא לדרך, אנו עדים לביקוש ער לשירות". בפיילוט תיבחן אפשרות לקיים את השירות גם בעתות שגרה, אם כי היקף השימוש בקורקינטים כמעט שחזר למספרים של טרום הקורונה.

הכניסה לתחום המשלוחים מהווה פיצוי חלקי על תקופת הסגר שבה קורקינטים שיתופיים נותרו ללא ביקוש וללא שימוש. הפיילוט יפעל בתל־אביב, רמת גן וחולון באמצעות האפליקציה בקטגוריה ייעודית למשלוחים, ובעתיד ייתכן שיתווספו שליחויות בין אנשים פרטיים ולא רק מבתי עסק. לגבי משלוחי אוכל אין בשורות: בשלב זה המשלוחים מוגבלים לבתי עסק בלבד ואין צפי לשליחויות ממסעדות, אז תמשיכו להיות נחמדים לשליחים הוותיקים.