אבן עזרא: המסעדה החדשה שממשיכה את שושלת עזורה גם בשוק לוינסקי

המאנץ' המושלם. קבב אדנה. צילום: שרון בן דוד
המאנץ' המושלם. קבב אדנה. צילום: שרון בן דוד

המוסד הקולינרי הותיק מירושלים מוליד עוד צאצא בתל אביב: "אבן עזרא" שנפתח בסימטאות שוק לוינסקי שואף להביא את האוכל של מסעדת הפועלים לדרגת מסעדת שף ולא מתפשר על אף רכיב, גם אם זה אומר לאפות את הלחם במקום ולוותר על הקינוח עד שימצאו אחד שראוי למסעדה. כל הפרטים

7 באוגוסט 2022

למרות שמדובר במוסד קולינרי ירושלמי, ואנחנו בכלל עיתון תל אביבי – את עזורה אין צורך להציג. המוסד שהוקם לפני 60 שנה עדיין חי ובועט בשוק מחנה יהודה, ומאכיל מקומיים ותיירים בשפע. כעת אלרן שרפלר, בנו של עזרא שרפלר שהקים את עזורה, פותח בשולי שוק לוינסקי את "אבן עזרא" – עזורה 2.0 אם תרצו. סופריטו, מרק קובה, ממולאים ותבשילים – אאוט; תפריט משתנה, מגש מזאטים נדיב ובשרים בגריל פחמים – אין.

שמו של אלרן שרפלר אינו זר בתל אביב. לפני כשש שנים פתח בנו של עזרא סניף במתחם גן החשמל, המנוהל כיום על ידי אחיו. "אבן עזרא" שואבת השראה מחללית האם הירושלמית ומהקולינריה התל אביבית בו זמנית – מסעדה מזרחית המגישה אוכל מתוחכם אך פשוט (ובהצלחה לכולנו עם האוקסימורון). בעוד עזורה מוכרת בזכות מרקי קובה, ממולאים וסירי תבשילים על פתיליות, באבן עזרא מוגשים רק תבשיל או שניים, המתחלפים מדי יום. למשל, קציצות לוקוס רכות ומתמסרות ברוטב אריסה, לימון כבוש וכוסברה על אורז לבן, מנה שאי אפשר להפסיק לאכול עד שהצלחת נקייה והרוטב נוגב היטב.

הבן של עזרא. אלרן שרפלר
הבן של עזרא. אלרן שרפלר

התפריט מורכב ממגש מזאטים לפתיחה, מנות קטנות־בינוניות ומנות עיקריות. מגש המזאטים נפרש על פני השולחן כנהוג במסעדות מזרחיות, אך שום דבר בו אינו תעשייתי. כרוב בפחמים עם זרעי עגבניה, שום ולימון; משווייה פיקנטית; טחינה חמצמצה בסגנון ירושלמי; קוביות תפוחי אדמה בפחמים עם פטרוזיליה ובצל; סחוג וזעלוק ועוד ועוד מוכנים במטבח המסעדה. למזאטים נלווה לחם עגול מתובל בסומאק שנאפה גם הוא במקום. "אלרן אינו מסכים להתפשר. בדקנו כמה וכמה מאפיות וכשלא מצאנו מוצר מתאים החלטנו לייצר אין האוס", מסביר מנהל המסעדה. מאותה סיבה נעדרים מהתפריט קינוחים, עד ששרפלר ימצא פיתרון המניח את דעתו.

מגש מזאטים כלול במחיר. אבן עזרא
מגש מזאטים כלול במחיר. אבן עזרא

באגף המנות הבינוניות ניתן למצוא כנפיים מזמאר – כנפי עוף עסיסיות בבישול ארוך בשמן זית (36 ש"ח), מנה מסורתית שבירושלים נהוג להגיש עם אלכוהול; חומוס גרגרים ושמן זית פתורה (היחיד שנמצא במטבח) עם פיתה, סחוג וחמוצים מתוצרת בית (34 ש"ח); כבדי עוף עם בצל וראס אל חנות (48 ש"ח); ושיפודי שקדים ופרגית בגריל פחמים (92/52 ש"ח). ברשימת המנות העיקריות מצאנו תבשיל שקדי עגל בפפריקה שחורה ופלפל חריף, דג פארידה שלם בגריל עם ירקות צלויים ואורז לבן , חצי עוף צעיר בשומן אווז עם עגבניות צלויות ואורז, קבב עגל צלוי בפחמים המוגש על לחמעג'ון בתוספת ירקות צלויים, קבב אדנה עסיסי עם ירקות שרופים ואת קציצות הלוקוס מהפסקה הקודמת. טווח המחירים ממוקם בחלק העליון של הטבלה המקובלת בעיר במסעדות מסוג זה – 118-164 ש"ח – אך עם זאת יש לזכור כי מגש מזאטים כלול במחיר, וכי בכל זאת מדובר במטבח שף – לאחר עשרות שנים מאחורי הגריל והכיריים, שרפלר ראוי לשאת בתואר.

עזורה 2.0. אבן עזרא. צילום: שרון בן דוד
עזורה 2.0. אבן עזרא. צילום: שרון בן דוד

בימים הראשונים לפתיחתה, אין איך למצוא באבן עזרא שולחן פנוי (אלא אם אתם מוכנים לשבת בחוץ, ובהצלחה גם עם זה). בשבועות הקרובים יוארכו שעות הפתיחה עד הלילה והמסעדה תקבל אופי של מקום בילוי. בעינינו זוהי הגדרה מדויקת ונכונה יותר מאשר מסעדת פועלים משודרגת. כבר עכשיו אנו חולמות על קבב אדנה כמאנץ' המושלם.
המשביר 2, תל אביב, שני-שישי 12:00-17:00 (שעות פתיחה בהרצה)