אגת'ה קריספי: נמצאה סיבה להגיע לאכול ברמת החייל

חרדל עם כמהין, גבינת פרמזן בת שנתיים וייבוא מוטס בכל שבוע: מעדניית אגת'ה תספק את הקרייב המוצדק שלכם לטעמים ולריחות של אירופה

הנקניקים במעדניית אגת'ה (צילום: אנטולי מיכאלו)
הנקניקים במעדניית אגת'ה (צילום: אנטולי מיכאלו)
9 במאי 2016

אם בילוי בחו"ל מתחיל אצלכם במעדנייה קטנה ואתם מתרגשים ממחיות כמהין ונקניקי פרושטו, סורו מיד לרמת החייל. בחנות גדולה מהרגיל (220 מ"ר) נפתחה השבוע להרצה Agatha, מעדנייה ובית אוכל עם חומרי גלם מכל העולם.

הקטע באגת'ה הוא משלוחים אוויריים של מוצרים על בסיס שבועי. הקשרים שבעליה טוו במהלך השנים והיכולת להטיס חמאות ופטריות כמהין פעם בשבוע הולידו גן עדן לפודיז. במחלקת הגבינות תמצאו גאודה ולנדאוזן מיושנת שישה חודשים (4.90 ש"ח ל־100 גרם), פרמזן רג'יאנו מיושנת 24 חודשים (8.90 ש"ח ל־100 גרם), גבינת גרוייר ריזרב מיושנת 14 חודשים (14 ש"ח ל־100 גרם) ועוד. בצד הגבינות יש מחלקת נקניקים גדולה, עשרות סוגי פסטות (טריות ויבשות), חומץ בלסמי ברמות יישון שונות (עד 25 שנים) ועוד. תמצאו פה גם מחלקה גדולה שעושה כבוד לחרדל, עם נוכחות של המותג Edmond Fallot מבורגון (החל מ־16 ש"ח לצנצנת) ושל חרדל ותיק בתחום (200 שנה) בשם Pommery. לצד החרדלים הקלאסיים תוכלו למצוא צנצנות חרדל עם כמהין, קוניאק ואפילו קסיס.

מבחר גבינות וחמאות במעדניית אגת'ה (צילום: אנטולי מיכאלו)
מבחר גבינות וחמאות במעדניית אגת'ה (צילום: אנטולי מיכאלו)

חובבי הדגים הנאים ירגישו בלונה פארק רציני עם הרינג הולנדי, בלו פין טונה, יילו פין טונה, דגי חרב, צלופחים, אנשובי, סלמון צרפתי – כולם מעושנים ונחתכים במקום. להשלמת הקנייה יציעו המדפים פטריות כמהין שחורות ולבנות, ריבות מפרובנס, קרם פרש מנורמנדי ומגוון חמאות צרפתיות.

בהתאם לטרנד המעדניות שאפשר גם לשבת בהן, אגת'ה מציעה בר אוכל מצומצם שבו אפשר לאכול מנות המתבססות על מוצרי המעדנייה, כמו כריכים מושקעים.

פלטת נקניקים במעדניית אגת'ה (צילום: אנטולי מיכאלו)
פלטת נקניקים במעדניית אגת'ה (צילום: אנטולי מיכאלו)

 

Agatha, מגדלי זיו – ראול ולנברג 24 רמת החייל, ראשון־חמישי 10:00־19:00, שישי 09:00־ 15:00, 5757901־03