טיים אאוט timeout

בנות כת הסייטן סועדות באינדירה

| מאת: רתם איזק, שרון ליפקינד

בנות כת הסייטן ביקרו באינדירה, מסעדה הודית שעושה כבוד לפרות הריוניות

  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/08/sizes/כת-הסייטן_H_wo_680_382.jpg
אינדירה. צילום: בועז לביא

ביום חם מדי של קיץ, החליטו הצמחונית והטבעונית לעזוב הכל ולברוח להודו. אחרי פשפוש קל בחשבון הבנק הבינו השתיים שהכי הודו שהן הולכות לקבל זה ביקור במסעדת אינדירה. אבל עם הנחיתה זה היכה בהן: בהודו, כמו בהודו, לפעמים לוקח למלצר זמן להבין מה בדיוק את רוצה (פשוט צריך להגיד "נו דרי" וקסם, המנה טבעונית) ובשביל קהל הקוראים הנאמן אף הגדילו השתיים לעשות ובדקו את המנות הנכונות, נטולות ה"דרי" (חלב). לשולחן הגיעו מנה של קארי ירקות נוסח בומביי (49 ש"ח), מנת אלו גובי – פרחי כרובית ותפוחי אדמה בתיבול הודי (49 ש"ח) וביריאני ירקות – תבשיל אורז וירקות שמקורו בחבל ההימלאיה (45 ש"ח), שגרמו לכל אחת בתורה לבקר בביקראם יוגה של המסעדה – השירותים (אבל היי, כאן דווקא יש נייר טואלט!).

המנות כולן (ומדובר במבחר מכובד ביותר) היו בניחוח חו"לי עם תבלינים מיוחדים ומעניינים, שעשו להן ריגושים בפה. התחושה הייתה שמה שקורה בינך ובין הפחמימות בהודו נשאר בהודו: שתי יחידות של סמוסה ירקות (29 ש"ח) ופקורה ירקות מצופים פרורי לחם (29 ש"ח) כבר נתנו לטבעונית הרגשה שהיא בבית, במקום שנותן לך ריספקט כשאת פרה (היריון, חודש שביעי). מזיעות את דרכן החוצה הגיעו השתיים למסקנה שזה היה טוב ובחורף אף ישובו לפה, אבל בינתיים ישמחו לבדוק עד כמה ויגן פרינדלית ברלין. ביוש, היינו פה.

מבחן הסויה: אספרסו לכווולם. יאללה בלאגן!
מה עושים הקרניבורים: הודו לתפריט כי לא חסרות אופציות.
חכמת הטופו: אם כבר להיות פרה, אז בהודו. לחזירים עדיף בארץ הקודש.

למסעדת אינדירה

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0