תראו אותה: הכוכבת העולה בהוליווד נחשפה כמבקרת קולנוע שנונה

זה פטיש חמש קילו או שאת סתם שמחה לראות סרטים? איו אדבירי, "הדב" (צילום: יחסי ציבור/דיסני+)
זה פטיש חמש קילו או שאת סתם שמחה לראות סרטים? איו אדבירי, "הדב" (צילום: יחסי ציבור/דיסני+)

אם צפית ב"הדוב" אתם כבר יודעים מצוין איזה שחקנית נהדרת איו אדבירי יכולה להיות (ואם עוד לא צפיתם, על מה אתם מבזבזים זמן?!). אבל גם אנחנו הופתענו לגלות שבזמן שהיא קוטפת פרסים, היא גם כותבת בזמנה החופשי ביקורות סרטים שנונות, לעיתים ארסיות, ובעיקר קורעות מצחוק

עד לפני כ-3 וחצי שנים היא היתה עוד קומיקאית צעירה ואנונימית, אבל נכון ל-2024, איו אדבירי היא אחת מהשחקניות המבטיחות בהוליווד. הקהל הרחב הכיר אותה לראשונה כשנבחרה לדובב את דמותה של מיסי ב"פה גדול", לאחר שג'ני סלייט נאלצה לעזוב את תפקיד הדיבוב כי היא לא שחורה כמו הדמות, וכי אמריקה Woke. אבל את התהילה הגדולה היא גרפה בתפקידה כסיד ב"הדוב" המוערכת, שלפני כשבוע אף זיכה אותה בפרס אמי על שחקנית המשנה הטובה ביותר.

>> מה ראינו בלילה: 6 סדרות שהצליחו להחזיק אותנו ערות השבוע

דווקא במהלך ריאיונות הרקע לזוכי האמי, בזכות שאלה לא תמימה אחת של מראיין וראייטי, התגלה עליה פרט מדהים – יש לה חשבון ברשת החברתית לחובבי הקולנוע "ליטרבוקס", ושם היא משתפת את חבריה (והקהל הרחב) בהגיגים שונים וביקורות שנונות במיוחד על סרטי קולנוע מעכשיו וממזמן. ותאמינו לנו, מרגע שהתחלנו לגלול בחשבון שלה, היה קשה להפסיק. הביקורות שלה קצרות, לפעמים בקושי מתייחסות לסרט אלא יותר לחווית הצפיה שלה ושל משפחתה, ואיכשהו מצליחות בכל פעם לדייק משהו קטן ומבריק – או קטן ודבילי – שעבר במוחה של אדבירי.

הנה, למשל, הביקורת המבריקה שלה על הסרט "מת לחיות 3", שמופנית לשני כוכביו ברוס וויליס וסמואל ל. ג'קסון. או לכל הפחות, לגרסאות הניינטיז שלהם. "ממש כיף אבל סרט לחלוטין פסיכוטי ונונסנסי על שני גברים מגזע, אידיאולוגיה וחזון שונים, עם בדיוק אותו קו שיער נסוג בצורת האות M. יפהפה כשחושבים על זה ככה. 2.5 כוכבים". מדהים, כפיים, 5 כוכבים לביקורת. על הקלאסיקה של קרוננברג "הזבוב" היא כתבה "מה הדירוג הכוכבים לסרט עבור 'ממש טוב' אבל גם 'נבזה ועלוב והרס לי את הלילה'". על סרט הבונד "קוונטום של נחמה" היא כתבה "לא כיף כמו קזינו רויאל. אף אחד לא עם אסתמה או חוטף מכה בביצים עם חבל…".

אין לה גם שום בעיה לדרוך סרטים אהובים, כמו "מלחמת הכוכבים: האימפרייה מכה שנית", עליו כתבה "הסרט הזה נהדר אבל ממש נדהמתי מכמה מכוער יודה סליחה אם זה מעצבן מישהו אבל ראיתי רק את בייבי יודה והיודה המבוגר הוא ממזר מזדיין". ולפעמים הביקורת קצת סוטה מהרעיון, כמו זו של "מג'יק מייק" – ולא לכיוון שאתם חושבים. "צ'נינג טייטום שחקן טוב! (*עורכת את הביקורת כדי להגיד גם שביליתי חלק גדול מהצפייה בגיגול על מערכת היחסים של ג'סי ג'יי וצ'נינג טייטום ואני יודע שהם מאוד און ואוף, אבל אני מקווה שהם ישלימו וישארו יחדיו כי הם אותו סוג של בן אדם לבן, ואני לא יכולה להסביר אבל זה נכון. אני אוהב את זה בשבילהם ורוצה שהם שניהם יהיו מאושרים)". מושלם.

אותו מראיין ויראייטי שאל את אדבירי אם "עכשיו כשאת משתתפת בכל כך הרבה טקסים, האם היו לך מפגשים עם פוטנציאל מביך עם אנשים שכתבת עליהם בלטרבוקס?", והשחקנית ענתה בקלאס הולם: "אני קומיקאים. כל מה שאני אומרת אונליין, אני חושבת שאני מסוגלת לומר למישהו בפנים. יש לי חשבון ליטרבוקס כי אני אוהבת סרטים, אני אוהבת טלוויזיה, אני אוהבת את התעשיה הזו, וכי אני יודע כמה קשה זה לעשות משהו".

וזו אמנם תשובה חמודה, אבל היא לא עומדת באותה הרמה של הביקורות שלה. לכן החלטנו להביא לכם ביקורת אחת נוספת, דווקא ארוכה יחסית, אבל פשוט מושלמת. להלן הביקורת של איו אדבירי על להיט האימה "בו מפחד", שפונה ישירות ליוצר הסרט. "ארי אסטר, אם אתה קורא את זה, שלח לי DM!! אני רוצה לחבר אותך עם קו תפילה! זה מספר טלפון שבו איפשהו בין 4 ל-13 נשים אפרו-קאריביות פנטקוסטליות בגיל הבלות מהכנסייה שהייתי הולכת אליה בילדותי יתפללו איתך ועבורך בטלפון בשביל כמה זמן שתצטרך. אתה רק מחייג לשם. אתה אפילו לא צריך לדבר! אין שום לחץ. תן להן להתפלל עבורך. ארי, שלח לי DM! בבקשה!!! תן לנשים הללו להניח עליך ידיים רוחניות! צור איתי קשר בהקדם!!!". מאסטרפיס, אנחנו פורשים.