לראשונה בארץ: מנהל תחום רפואת להטב"ק באיכילוב

ד"ר רועי צוקר. צילום: ליאור צור, דוברות איכילוב
ד"ר רועי צוקר. צילום: ליאור צור, דוברות איכילוב

ד"ר רועי צוקר שמונה לתפקיד הוא מומחה ברפואה פנימית ובמחלות זיהומיות שעבר הכשרה ייעודית לנושא בארה"ב. בין הנושאים שיקדם בקרוב: גריאטריה, רפואת מתבגרים ותחום ההתמכרויות בקרב חברי הקהילה

23 בספטמבר 2021

מסוג הדברים שנחמד לנו לדווח עליהם: בית החולים העירוני איכילוב הוא הראשון בארץ הממנה מנהל תחום רפואת להטב"ק. לתפקיד מונה ד"ר רועי צוקר, מומחה ברפואה פנימית ומחלות זיהומיות, שאף עבר הכשרה בנושא בבית החולים "הר סיני" בניו יורק. על מינויו של ד"ר צוקר נמסר היום (ה') בהודעה רשמית של בית החולים.

בית חולים איכילוב | צילום: shutterstock
בית חולים איכילוב | צילום: shutterstock

בבית החולים הסבירו כי תחום רפואת הלהטב"ק הולך ומתפתח בשנים האחרונות, וכי מחקרים שנערכו בארץ ובעולם מראים כי שחברי הקהילה משתמשים פחות במערכות הבריאות, ולעתים מגיעים רק במצבי "אין ברירה". גם כשאלה מגיעים, הם חווים לעתים אפליה או טיפול גרוע.

בין הנושאים שד"ר צוקר יקדם בתקופה הקרובה: גריאטריה לחברי הקהילה, רפואת מתבגרים, תחום ההתמכרויות בקרב חברי הקהילה, ליווי של משפחות גאות, מחקר בתחום ועוד.

"אנו מאמינים כי אין מקום טוב יותר מתל אביב בכלל ובית החולים איכילוב בפרט כדי ליזום פרויקטים יחודיים מסוג זה למען כלל האוכלוסיות בחברה הישראלית", נמסר מטעם בית החולים.