יום שישי ה-13: מה לראות בנטפליקס?

מסרטי פולחן ועד סרטי מקור חדשים, נטפליקס מספקת אפשרויות מגוונות לשקשק מפחד ביום שישי ה-13 (אז מה אם חלק מהזמן זה קצת מצחיק)

מתוך "השמרטפית"
מתוך "השמרטפית"

יום שישי ה-13 שוב מספק תירוץ נהדר לערב סרטים מפחידים עם חברים. נכון, זה קצת מטופש (ולפעמים מצחיק) – אבל מסורת זאת מסורת. המלצה שלנו: הזמינו אוכל לפני שהסרט מתחיל. אין כמו פעמון דלת שאף אחד לעולם לא משתמש בו כדי להגביר את אפקט הפחד.

המשחקים של ג'ראלד

עיבוד של נטפליקס לרב המכר של סטיבן קינג. בני הזוג ג'סי וג'ראלד מחליטים לנסוע לבקתה רומנטית ומבודדת (כמובן) כדי להצית מחדש את האש ביניהם. ג'סי, שבכלל שוקלת מחדש את הקשר שלה לגבר המבוגר ממנה, משתפת פעולה עם הרעיונות של בעלה שמבקש לאזוק אותה למיטה. תוך כדי היא כבר פחות אוהבת את הרעיון, אבל אז הכל מסתבך: מההתרגשות (ובזכות הוויאגרה שנטל) חוטף בעלה התקף לב, ועכשיו היא כלואה בחדר עם גופה וכלב משוטט. יס.

יום המתים (México Bárbaro)

שמונה במאים מקסיקנים עוררו לחיים את המסורות והאגדות המקסיקניות הכי מפחידות, וארזו אותן בתוך 114 דקות מרוכזות של אימה. בתפריט: בוגימן, טרולים, רוחות, מפלצות, קורבנות אצטקים וכמובן יום המתים.

הריטואל

ארבעה חברים ותיקים – פיל, דום, האץ' ולוק, יוצאים למסע ביערות שוודיה לזכרו של חברם, שנרצח חצי שנה קודם בשוד של חנות נוחות. אחרי שדום נפצע האץ' מציע מסלול שיקצר להם חצי מהדרך, אבל שם מחכות להם תופעות בלתי מוסברות, אייל שקרביו שפוכים ואותיות חרוטות על עצים. חוץ מצידה לדרך הם כמובן לוקחים איתם משקעים שנצברו במשך שנים.

הבית הפתוח

סרט אימה מקורי של נטפליקס. אם ובנה המתבגר מנסים להתאושש מטרגדיה משפחתית לאחר שהאב נהרג בתאונת דרכים. השניים, המתגוררים בפרברים, עוברים לגור בבית נופש של אחותה של האם עד שיימכרו את הבית הישן. אחרי אחד הימים הפתוחים שהתקיימו בו, מהם הקפידו להימנע, דברים מוזרים מתחילים לקרות, והם אפילו יותר מוזרים מהשכנה החדשה: חפצים נעלמים או עוברים מקום, הטלפון מצלצל אך אף אחד לא עונה ונשמעים רעשים בלתי מוסברים. בקיצור, כל מה שצריך בשביל ערב אימה כיפי ולא מחייב.

השמרטפית

סרט אימה קומי מקורי של נטפליקס שיצא ביום שישי ה-13 הקודם, וקורץ למיטב סרטי הז'אנר. הסרט עוקב אחרי ילד בודד בן 12 שמתאהב בבייביסיטר הלוהטת שלו. יום אחד הוא נשאר ער עד מאוחר ומגלה במפתיע שהיא חברה בכת שטנית, ועכשיו היא תעשה הכול כדי להשתיק אותו.

>> סרטי האימה הגדולים בכל הזמנים

הניצוץ

סרט הפולחן הזה של סטנלי קובריק הוא בוודאי אחד מסרטי האימה הגדולים ביותר שאי פעם נוצרו, והשפיע על יוצרי הז'אנר מאז צאתו לאקרנים ב-1980. סופר השוהה עם משפחתו במלון מבודד מאבד לאט לאט את שפיותו, במקביל לארועים משונים שמתרחשים במלון.

בייטס מוטל (עונות 1-3)

סדרת פריקוול אמריקאית עכשווית לדמות המפורסמת נורמן בייטס, מהסרט הקלאסי "פסיכו" של אלפרד היצ'קוק. הסדרה מתארת את חייהם של נורמן בייטס ואמו נורמה לפני האירועים המתוארים בסרטו של היצ'קוק, אם כי בעיירה דמיונית אחרת.

צללים אפלים

סרט פנטזיה-אימה קומי בסגנונו האהוב של הבמאי טים ברטון. ג'וני דפ (בהופעה מצוינת) מגלם את ברנבס קולינס, ערפד אלגנטי מאוהב הנדרש בסופו של יום לנהוג כערפד. גם מישל פייפר מככבת בתפקיד בת דודתו. פרט טריוויה: הסרט, שיצא ב-2012, מבוסס על אופרת סבון באותו השם ששודרה בין השנים 1966-1971.

צעקה

הסרט שהגדיר מחדש את ז'אנר האימה בשנות התשעים, בשילוב בני נוער שטופי הורמונים ורציחות מסתוריות ומזעזעות שמגיעות מהמקומות הכי לא צפויים.

ליל המתים החיים

קלאסיקת הקלאסיקות. הסרט של ג'ורג' רומרו מ-1968 הפך מאז לקאלט ולמתנה שלא מפסיקה לתת: אם אתם אמיצים באמת, תעשו בינג' על כל סדרת הסרטים ברצף.

ועוד כמה הצעות: "ורוניקה", "מחברת המוות", "שטן קטן", "קליני" ו"הרעבים"

[interaction id="5a9ba07fa7bac429f83f19ef"]