בלי לחץ: האינדינגב נדחה בשבועיים בגלל מגבלות הקורונה

פסטיבל אינדינגב. צילום: יח"צ
פסטיבל אינדינגב. צילום: יח"צ

במסגרת המגבלות הנוכחיות אי אפשר לקיים אירוע כדוגמתו עם יותר מ-5,000 איש - כמחצית מקוני הכרטיסים לפסטיבל האהוב. המארגנים מעריכים כי עד קיומו בין התאריכים 14-16 באוקטובר המגבלות יוסרו. מחזיקים אצבעות בידיים וברגליים

13 בספטמבר 2021

קחו נשימה, כי אנחנו נבהלנו לרגע – ואז נרגענו, אז אל תבהלו: פסטיבל אינדינגב שהיה מתוכנן להתקיים בסוף החודש ובתחילת אוקטובר נדחה בשבועיים. אל דאגה, למעט הזזת התאריך הכל קורה כמתוכנן במצפה גבולות. התאריך החדש הוא בין ה-14-16 באוקטובר.

אינדינגב. צילום: ניר גייגר
אינדינגב. צילום: ניר גייגר

הפסטיבל האהוב והוותיק, שמתקיים זו השנה ה-14, חוזר לאחר שנת הפסקה בגלל המגיפה. ההחלטה לדחות אותו בשבועיים נובעת גם היא מענייני מגיפה מעצבנים: "מגבלת ה-5,000" שלא מאפשרת לקיים אירועים בעמידה ובכרטיסים לא מסומנים לכמות אנשים גדולה. לפסטיבל נמכרו מעל ל-10,000 כרטיסים כך שהצפי הוא לכפול מכך. מארגני הפסטיבל מעריכים כי עד קיומו של הפסטיבל בתאריכים החדשים יוסרו המגבלות.

מהפקת הפסטיבל נמסר כי "אינדינגב הפך לאחד האירועים הבודדים בישראל שמושפעים מהמגבלה הנוכחית. באופן אבסורדי להפליא נאסר עלינו לקיים את הפסטיבל בשדה ענק ופתוח באמצע המדבר, כאשר אין מניעה לקיים את אינדינגב עם כל רוכשי כרטיסיו בהיכל מנורה למשל. או באצטדיון טדי, או בקניון עזריאלי. אנחנו בקשר רציף עם גורמים רבים ברשויות, ומקבלים רוח גבית גדולה והבנה לחשיבות קיום הפסטיבל".

עוד מסרו כי "האירוע נותן במה למאות אמנים ישראלים, פרנסה למאות אנשי צוות, ואלפי אוהבי מוזיקה ואמנות שגם מרימים את המורל האישי והלאומי, ועל הדרך גם מחזקים באופן משמעותי את התיירות בעוטף עזה. אנחנו נחושים לקיים אותו על אף ההפסד הכלכלי הכרוך בדחייה שכולל הוצאות רבות על כוח אדם רישוי ועוד, ומודים לקהל ולאמנים על ההבנה ושיתוף הפעולה".