מתכוננים לאינדינגב: מיקה דוארי בקאבר קסום לעמיר לב

לקראת אינדינגב ביקשנו מארבעה אמנים והרכבים להפתיע אותנו עם קאבר יצירתי לקולגות. מיקה דוארי ארזה אקוסטית וצ'לו ועשתה שמות ב"כחול וירוק" של עמיר לב. InDcover – פרויקט מיוחד בשיתוף מכללת BPM

עמיר לב. צילום: כפיר בולוטין
עמיר לב. צילום: כפיר בולוטין
2 באוקטובר 2018

פסטיבל אינדינגב מתקרב בצעדי ענק ויתקיים בשבוע הבא (חמישי-שבת, 11-13.10) בפעם ה-12 עם ליינאפ מהחלומות. חדי העין הבחינו במגמת חזרה לשורשי האינדי – פחות הדליינרים מהמיינסטרים וקצת יותר ממה שהתרגלנו אליו עד לפני כמה שנים. לכבוד המאורע החגיגי רקחנו פרויקט מיוחד בשיתוף אינדינגב ומכללת BPM, שיכלול בין היתר את InDcover – ארבעה אמנים ולהקות מהליינאפ יבצעו קאברים מקוריים לקולגות ויפתחו לנו את התיאבון לקראת הפסטיבל. את יריית הפתיחה הגיש ההרכב Meuban עם קאבר פסיכדלי ל"בתוך נייר עיתון" של טיפקס (שיופיעו גם הם בפסטיבל), ואחריהם חטף את המיקרופון ג'ימבו ג'יי עם מחווה מעולה לחלוצים.

הפעם ביקשנו ממיקה דוארי להתיישב עם הגיטרה, והיא תיבלה בצ'לו (כרמיאלה בירנשטיין) והוסיפה פנימה את "כחול וירוק" של עמיר לב. התוצאה קסומה ועדינה, כיאה לדוארי – אחד הקולות המרעננים בפולק המקומי. כבר באי.פי הבכורה שלה מ-2016, "הנמלים חזרו למטבח", היא שיתפה פעולה עם שמות גדולים, בהם חמי רודנר ורונה קינן. בשנה שעברה היא השתתפה בפרויקט "רעב" – שיתוף פעולה בין שלום גד, רונאל קרן ודוארי (שניהם היו תלמידיו של גד). השנה היא פתחה (והשלימה בהצלחה) פרויקט מימון המונים שיסייע לה להוציא את אלבום הבכורה שלה, "במבה באיקאה".

(סאונד והקלטה: ליאור אביגדור. עוזרי טכנאי: עלי סרוסי ואופיר מוניץ. צילום: ליאור אלון ודייב שחר. עריכת וידאו: ליאור אלון)

עוד כתבות מעניינות:
אינדיקאבר: Meuban בקאבר פסיכדלי לטיפקס
אינדיקאבר: ג'ימבו ג'יי במחווה מעולה לחלוצים
אינדינגב חוזר לשורשים: הליינאפ המלא

פסטיבל אינדינגב יתקיים במצפה גבולות במשך סוף שבוע שלם עם הופעות של אמני האינדי הבולטים בישראל (אבל לא רק) ושיתופי פעולה כיפיים. ההופעות יתקיימו בארבע במות מרכזיות, ובין המופיעים השנה תמצאו את הקולקטיב (שחזרו עם אלבום חדש אחרי ארבע שנים, בהרכב קצת אחר), גלעד כהנא, טיפקס, פלד, המסך הלבן, כף הקלע (מופע מחווה לגבריאל בלחסן בהשתתפות ערן צור, אביב גדג', יהוא ירון, נעמי חשמונאי, שי צברי לונא אבו נאסר ועוד), מאיה איזקוביץ', כלימאת ותזמורת פירקת אלנור (שיחד מחברים בין מוזיקה ערבית מסורתית לספוקן וורד, ראפ ורוק), החצר האחורית, FULL TRUNK, עמיר לב, הפוסי של לוסי שיארחו את ברק כהן וכוכב אניס במופע מיוחד לציון 20 שנות פעילות ללהקה, ג'ימבו ג'יי, מיכה שטרית, אריק אבר, ארמון, בוגי בלגאן, ג'ני פנקין, יעל אייזנברג, יעל דקלבאום ואנסמבל תפילת אמהות.כאן תמצאו את הליינאפ המלא.

← אינדינגב, מצפה גבולות, חמישי-שבת (11-13.10). מחיר לכל הפסטיבל 380-350 שקל, ליום חמישי בלבד – 160 שקל, לילדים בגיל 11-6 – 50 שקל. לאתר הפסטיבל

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!
להורדה לאייפון | להורדה לאנדרואיד