פופ-אפ הראמן שהתאהבנו בו הפך לבית קפה יפני אמיתי בשוק הכרמל

גם הוא יחכה לכם שם. איקארי. צילום: מנאמי אונו
גם הוא יחכה לכם שם. איקארי. צילום: מנאמי אונו

פופ-אפים באים והולכים, אבל ראמן טוב נשאר לעד. בפעם הראשונה שטעמנו את המרק היפני של מנאמי אונו ידענו שנחכה עד שישוב, ועכשיו הוא נוחת במיקום קבע בשוק הכרמל, תחת השם איקארי, אנחנו יוודעים שמצאנו עוגן חדש בשוק

11 בפברואר 2024

רק לפני כשבועיים התלוננו כאן על תופעת הפופ-אפ התל אביבית, שלרוב מותירה אותנו עם לב שבור וגעגוע למקום שכבר לא קיים. והנה, לשמחתנו, לפעמים כוחות גדולים מאיתנו שומעים את תפילתנו, ובמקרה הזה הכוח הגדול הוא מנאמי אונו, שהחליטה להפוך את הפופ-אפ ראמן האותנטי שלה למקום קבע שמתפקד כבית קפה יפני, אבל כמובן כזה שמגיש גם את הראמן המפורסם. זה הזמן להכיר את איקארי, ״עוגן״ ביפנית. איך ידעתם שמה שאנחנו בדיוק צריכים בחיים זה עוגן?

>> אבא, אמא, פסטה: 11 המסעדות המשפחתיות הכי טובות בתל אביב

על פופ אפ הראמן של מנאמי, שבזמנו נקרא אוקאסן, סיפרנו לכם כבר בחודש ספטמבר האחרון, כשעוד היינו תמימים. מאז כמעט הכל השתנה, חוץ מכנראה הראמן של מנאמי. הפופ אפ שערכה בשוק הכרמל זכה להצלחה מסחררת, מה שהביא אותה להשתכן במקום דרך קבע, ולצד הראמן להוסיף לתפריט קפה ועוגות, כריכים יפני, אוניגירי בעבודת יד וקארי יפני טבעוני. המקום שינה את שמו מאוקאסן לאיקארי, אולי מתוך תקווה ליציבות.

התפריט  של איקארי מורכב ממאכלים נוסטלגיים שמכירה מנאמי ממטבח בית אמה וסבתא, למשל כריך סנאדו שאמה הייתה מכינה לה לטיול שנתי, או הראמן שהייתה אוכלת כילדה בימים קרים, שמצליח להיות מעודן, אך גם עז טעמים. את כולם היא מכינה לפי מתכונים שעוברים במשפחה, ומשתמשת בחומרי גלם יפנים משובחים וערבים לחיך, וכן מתחשבת בנטיות תזונתיות – על כן תמצאו כאן ייצוג הולם למאכלים ללא גלוטן, וגם לטבעונים.

אווירת שוק ביפן. איקארי. צילום: מנאמי אונו
אווירת שוק ביפן. איקארי. צילום: מנאמי אונו

בעוד כל הגודיז שלעיל מוגשים במהלך כל ימות השבוע, הראמן שדורש עבודה רבה ויסודית, לכן יוגש בין שלישי לשישי בגרסת העוף או בגרסתו הטבעונית (55 ש״ח לשניהם). ראמן העוף הוא שויו ראמן, ציר עוף שנוספים לו נתחי עוף, נבטים, אצות, גזר, בצל ירוק וביצה קשה נוסח ראמן, שהיא הסוג הכי טעים של ביצה קשה. הטבעוני הוא על בסיס ציר סויה ונוספים לו שבבי סויה, ירקות שורש, נבטים ובצל ירוק.

כריך קטן של אהבה מהמזרח. איקארי. צילום: מנאמי אונו
כריך קטן של אהבה מהמזרח. איקארי. צילום: מנאמי אונו

כריכי הסנאדו היפניים שמורכבים מלחם לבן ללא הקשה בדיוק כמו הקלאסיקה, עם סלט ביצים שמוכן במקום, או סלט טונה טרי ורענן (20 ש״ח לכריך). מלבדם תמצאו אוניגירי – חטיף אורז משביע אולטימטיבי שמנאמי מספרת לנו כי ביפן נוהגים לתת לילדים שלא מוכנים לאכול כלום- מאורז לבן, עם אצות וואקמה, שמן שומשום, וממרח מיסו (10 ש״ח). חוץ מזה, יוגש גם תבשיל ירקות שורש בקארי יפני שמוגש על אורז לבן,עלים ירוקים רעננים וחמוצים יפניים (45 ש״ח).

קפה וקינוח. איקארי. צילום: מנאמי אונו
קפה וקינוח. איקארי. צילום: מנאמי אונו

ובגלל שאיקארי הפך לבית קפה קבוע, מנאמי השקיעה בגזרת הקינוחים המיוחדים: עוגת מאצ׳ה עם שוקולד לבן וללא גלוטן במרקם עשיר ומשגע (20 ש״ח), עוגת גבינה באסקית (28 ש״ח), עוגת שוקולד ללא סוכר וללא גלוטן (28 ש״ח) וגם עוגת פיסטוק ולימון ללא גלוטן (14 ש״ח). וכמובן יש גם אגף משקאות, בו תמצאו קפה, סאקה, כמובן  גם מאצ׳ה יפנית למהדרין. פינה יפנית חדשה בשוק זה בדיוק העוגן שחיפשנו.
מל״ן 39 | ימים א-ה 8:30-16:30, יום ו: 8:00-16:30