איפה נטע? קבלו את 10 שירי האירוויזיון הנצפים ביותר ביוטיוב

נטע ברזילי באירוויזיון 2018 (צילום: אנדרס פוטינג)
נטע ברזילי באירוויזיון 2018 (צילום: אנדרס פוטינג)

טוענים שהאירוויזיון פוליטי והניקוד מושפע רבות מקשרים בין מדינות. אבל אם יש משהו שלמדנו בשנים האחרונות הוא שהצלחה אמיתית נמדדת בצפיות ביוטיוב. לקראת חצי הגמר השני של התחרות שישודר הערב, יצאנו לבדוק מהם השירים הנצפים ביותר בערוץ. התוצאות מפתיעות

10. Eleni Foureira – Fuego

אלני פוריירה היווניה התחילה כנמסיס של נטע כאשר ייצגה את קפריסין והיוותה מכשול משמעותי בדרך של ישראל לניצחון. מאז עברו הרבה מים בנהר, אלני הפכה לידידת ישראל בלתי מעורערת והופיעה בארץ מספר פעמים בשנים האחרונות. כמו כן, Fuego הפך ללהיט עמק בקרב הישראלים והוא אחד משירי האירוויזיון האהובים ביותר בארצנו הקטנה.

9. Lordi – Hard Rock Hallelujah

להקת הרוק הכבד לורדי, הצליחה לרתק ולהבהיל צופים רבים בו זמנית. עם הופעה ביזארית ועם שיר רוק קשוח בין שלל שירי פופ מתקתקים, הביאה הלהקה למדינתה פינלנד את הניצחון הראשון והיחידי שלה עד היום.

8. Sergey Lazarev – You Are The Only One

וקופצים עשור קדימה, אל שנת 2016 בה נתן הזמר הרוסי סרגיי לזרב הופעה מהפנטת, עם כוריאוגרפיה בשילוב מסכי ענק. ההופעה המרשימה הביאה אותו למקום השלישי בתחרות באותה השנה, אך לא פחות חשוב מזה – הביאה גם הרבה צפיות ביוטיוב.

7. Hadise – Düm Tek Tek

הסטיילינג אמנם אומר 2001, אבל מדובר בשיר של טורקיה משנת 2009. השיר הקצבי עם הנגיעות האוריינטליות הגיע למקום השני באותה השנה והפך ללהיט בולט במיוחד בקרב חובבי התחרות. פאן פאקט: "דום טק טק" הוא ביטוי שמתייחס לצליל שעושה הדרבוקה, שעל פי השיר הוא גם המקצב של הלב של הזמרת.

6. Måns Zelmerlöw – Heroes

הזמר השוודי מונס סלמרלוב הביא לשוודיה את הניצחון האחרון של עד כה, השישי במספר. השיר הפך ללהיט באירופה וגם אצלנו בארץ זכה להצלחה פנומנלית בתחרות. ייתכן שהרבה מזה בזכות העובדה שהזמר, ובכן, חתיך מאוד.

5. Loreen – Euphoria

שוב, ובפער קטן מאוד – שוודיה. השיר הזוכה הזה נחשב עד היום כאחד האהובים והזכורים ביותר מהתחרות. עם שיר דאנס גדול והופעה קטנה וצנועה, הביאה הזמרת לורין את האירוויזיון אל העיר מלמו בשנת 2012.

4. Jessy Matador – Allez Ola Olé

השיר הזה עשוי להישמע מוכר גם לאלו שמעולם לא צפו או התעניינו באירוויזיון. שיר הדאנסהול בוצע על ידי ג'סי מטדור, צרפתי יליד קונגו, והגיע למקום ה-12 בלבד בתחרות. למעשה, זהו השיר היחיד ברשימה הזאת שלא הגיע לעשרת הגדולים. למרות חוסר ההצלחה בתחרות, השיר הפך ללהיט עולמי ענק.

3. Lena – Satellite

השיר הקטן והלא מאוד אירוויזיוני הזה הביא לגרמניה, ולזמרת הצעירה לנה, את הזכייה בתחרות בשנת 2010. השיר הפך ללהיט ענק ברחבי אירופה ומחוצה לה, והפך את לנה לכוכבת מצליחה עד היום.

2. Netta – Toy

הלהיט הזוכה של נטע הפך לוויראלי מיד עם יציאתו טרום התחרות. השיר הקליט והביזארי נתפס באוזניהם של רבים ויצר באז שככל הנראה גם טרם לזכייתו של השיר בשנת 2018. בשנה האחרונה הלהיט קיבל בוסט נוסף של פופולריות כשהפך לטרנד לוהט באפליקציית טיק טוק.

1. Little Big – Uno

הלהיט הגדול ביותר מהאירוויזיון שמעולם לא התרחש. להקת הרייב הרוסית ליטל ביג צברה לא מעט להיטים ויראליים מאז הקמתה בשנת 2013, לרוב בזכות קליפים מושקעים וקיצוניים במיוחד. בשנה שעברה רוסיה החליטה להביא את הסנסציה אל במת האירוויזיון, הרוסים כבר החלו להרגיש את טעם הניצחון אבל אז הגיע הנגיף המעיק שקלקל את כל התכניות.