מופלטה נייט: כל מה שמעניין וטעים בערב המימונה

תרבחו ותסעדו. אווה סאפי (צילום יח"צ)
תרבחו ותסעדו. אווה סאפי (צילום יח"צ)

בניגוד לחגי ישראל הסטנדרטים שכוללים סיפור רקע היסטורי קשה, דמות של רשע שמתעמר בעם ישראל, ועם ישראל שמחזיר לו כגמולו, ויאללה מסיבה, המימונה רק מכתיבה לשמוח נטו. אז הנה כל המקומות שירבחו ויסעדו

21 באפריל 2022

במימונה הכל קל, פשוט, פחמימתי וטעים: שולחן עם מטעמים שמשדרג את המסיבה, מופלטות רכות, מוזיקה קצבית ורצוי גם דרינק שמרומם את האווירה. היו שנים בהן החג הזה נוכס ונשלט על ידי פוליטיקאים ששדדו אותו לעצמם מסיבות אינטרסנטיות. לא עוד. קבלו רשימת מקומות שבהם תחגגו אתם את טעימת החמץ הראשונה אחרי פסח, המימונה נייט (23.4.2022) באופן מסורתי וגם בחזירות אירופאית, ע"ע סעיף 10.

1. מועבט, מוזיקה, מופלטות | 'Ole

השורשים המרוקאיים של שף אורן אסידו תופסים את מרכז הבמה במימונה שתתקיים במסעדת אולה, חגיגת אוכל ועיצוב שאינה מביישת את מלך מרוקו. מועבט מימונה מתוגבר במוזיקה, מופלטות, ספינג' ומתוקים יחמם את הערב לאירוע שעוד ידובר בו רבות.
אולה

2. תל אביב פינת מרקש | מסה

דפי סיגר במילוי דגים וראס אל חנות, פריקסה חלקי פנים וצוואר טלה ממולא בשזיפים הם רק חלק ממנות ספישל ששף אסף שטרן מכין לקראת מימונה חגיגית במיוחד, שתגיעה לשיאה בהופעה של להקת שפתיים. מ־21:30.
מסה

3. תפריט טעימות מלכותי | אווה סאפי

בווילה המרוקאית בנווה צדק אמנם חיים את המימונה בכל ימות השנה, אבל ביום המימונה תערך ארוחת טעימות שתתחיל עם לחם פרנה אפוי במקום ומגש סלטים מסורתי דרך סיגרים במילוי בשר ומוח עגל חריף ועד טאג'ינים כמיטב בשולי העדה וספינג' לקינוח. בתכנית האמנותית להקה שתעשה שמח וכמובן מופלטות. 350 ש"ח לאדם, יש להזמין מקומות מראש.
השחר 8, תל אביב, ‭054-2533348

4. מתוק ושמח | סר עבדול

בבר השמח בשוק היווני ביפו צפויה חגיגת מימונה שמחה במיוחד עם מוזיקה וכפתנים, תפריט מנות לחלוקה ומנות ספיישל מהתפריט החדש, קוקטיילים ומתוקים מטעם מרוקו – מגשים עמוסי מופלטות וספינג׳ כמיטב המסורת.
סר עבדול

5. מימונה בשוק הכרמל | הבוריקה

אחרי שנתיים של קורונה שהגבילו את פעילות המימונה למשלוחים בלבד החליט האיש והאגדה קובי בוריקה לפתוח את הדוכן במסיבה עם מופלטות וספינג', גלביות בצבעים, מוזיקה במרוקאית מדוברת, אלכוהול במחירים מצחיקים ושמייח כמו שרק בכרמל אפשר. מ־20:00.
הכרמל 42, תל אביב

6. מבית שמש ליפו | דלי אלהמברה

המשפחה המורחבת של אביאל אלבז מבעלי דלי אלהמברה עושה בצאת החג את הדרך מבית שמש ליפו כשהיא חמושה במסורת של שנים: מופלטות, עוגיות שקדים, קוסקוס חלבי ועוד ועוד בערב מתוק מאוד עם המוזיקה המקפיצה של להקת שפתיים ברקע.
דלי אלהמברה

מימונה בדלי אלהמברה (צילום תמר אייזנברג)
מימונה בדלי אלהמברה (צילום תמר אייזנברג)

7. חאפלה בסטייל | מלי מלו

בדאנס בר במלון בובו חותמים את פסח בחגיגה מרוקאית ובמרכזה תפריט קוקטיילים חדש על בסיס בוכא, משקה תוניסאי המופק מתאנים. ליד הדרינקים החדשים תתכבדו במגדל מופלטות שסולי (סולנז׳) בן עמי, אמו של אחד מהבעלים, הכינה במו ידיה. בהמשך הערב האווירה צפויה להתחמם עד לרמת ריקודים על השולחנות. מ־20:30.
מלי מלו

מלי מלו (צילום: אסף קרלה)
מלי מלו (צילום: אסף קרלה)

8. מימונה עם טאץ' יווני | יאסו תל אביב

ביוון יודעים לעשות שמח בדיוק כמו במרוקו במימונה. בצאת החג תלבש הטברנה היוונית אווירת הפנינג עם מוזיקה מרוקאית סוערת ומופלטות לכל דורש. יהיה שמח וטעים. מ־21:00.
יאסו תל אביב 

יאסו תל אביב (צילום יח"צ)
יאסו תל אביב (צילום יח"צ)

9. ערב שכולו חמץ | הגפן

בלי קשר למסורת החג ועם קריצה קטנה למימונה מציינים את סוף פסח בבר היפואי בערב מאפים מיוחדים. יין כבר יש בשפע ובמגוון רחב, ויותר מזה באמת שלא צריך.
הגפן חצר יין מקומי, נועם 3, יפו

 

10. המנזרים באים/מימונה מזרח אירופאית

"איך מתארים מהומה וכאוס, איך מתארים טעם וריח? בואו לנסות. המנזרים, כלומר ליאור ושולי, יאכילו אתכם במטעמי ארצם הנשכחת והכה כשרה, כי אם כבר מימונה ומטוגנים אז לפחות של חזיר או שניים. מתחילים מוקדם שותים יותר".
המנזר מתארח בבית אריאלה, הרכבת 2, תל אביב, מ־18:00

 

11. אוריינט אקספרס | פופה

שף ליאור כהן וצוות מסעדת פופה מזמינים לערב מרוקאי של מופלטות ושפע עוגיות מסורתיות על חשבון הבית כמובן .ב־21:30 תתחיל החפלה עם הופעת רקדניות בטן בליווי מוזיקה אוריינטלית live כשהמסעדה מתחפשת לארמון מרוקאי מרהיב.
דה פיג'וטו פינת יהודה הלוי (בית הדואר הישן)

מימונה בארמון. פופה (צילום ליאור כהן)
מימונה בארמון. פופה (צילום ליאור כהן)