עיריית תל אביב תקדיש לאלתרמן שנה שלמה של הופעות ופעילויות

חגיגות אמן העיר, פרויקט חדש של העירייה, יוקדשו השנה לנתן אלתרמן ולנכסי התרבות שהותיר אחריו. אירוע הפתיחה יתקיים בסוף החודש

נתן אלתרמן (באדיבות מרכז קיפ, אוניברסיטת תל אביב)
נתן אלתרמן (באדיבות מרכז קיפ, אוניברסיטת תל אביב)
5 בספטמבר 2019

עיריית תל אביב הכריזה על פרויקט חדש בשם אמן העיר: בכל שנה תיבחר דמות תרבותית חשובה שסביבה ייערכו מופעים ופעילויות במשך שנה שלמה. הפעם יוקדש הפרויקט למשורר והמחזאי נתן אלתרמן. אירוע הפתיחה של האירועים יתקיים ברביעי (25.9) במרכז הקהילתי דב הוז.

מטרת הפרויקט המוצהרת היא להאיר זרקור על אלתרמן ועל נכסי צאן הברזל הרוחניים שתרם לעולם התרבותי בישראל. בעירייה מודאגים מכך שהדורות הצעירים מכירים את אלתרמן בעיקר משטרות כסף ואולי מבחינות הבגרות, ושמו להם למטרה לחשוף אותם אליו.

הנה דוגמא קטנה לאופן שבו אלתרמן היה חלק בלתי נפרד מחיי הרוח של תל אביב: בכתבה שפורסמה ב־Time Out דיברו ותיקי כסית על הקפה המיתולוגי, שבו היה אלתרמן הכוכב. "זה היה מעין מיזוג של דור הפלמ"ח, התיאטרון הקאמרי ושירי שלונסקי, אלתרמן ופן", תיאר פרופ' גבריאל מוקד. "היו לוחמים שדיווחו לאלתרמן לפני שדיווחו למפקד ששלח אותם לפעולה", הוסיף המשורר חיים גורי.

 

אירועי חגיגות אמן העיר יתקיימו בתחומים רבים, בהם ספרות, מוזיקה, תיאטרון ואמנות פלסטית. ישתתפו בהם מאות אנשי תרבות, עיתונאים ואנשי ציבור – ותיקים וחדשים – שייתנו את הפרשנות שלהם ליצירתו של המשורר. מחווה נוספת תינתן גם לבתו המשוררת תרצה אתר, רעייתו השחקנית רחל מרכוס ובת זוגו צילה בינדר.

ייקחו חלק בחגיגות: אילנה דיין, רוני סומק, גילה אלמגור, מועדון כתב, נעם פרתום, פואטרי סלאם ישראל, עודד קוטלר, תמר מור סלע, זויה ברונשטיין, רועי חסן, מאיה בלזיצמן, יאיר לפיד, אראל סג"ל, עלמה זהר, הילה רוח, ערן צור ועוד. כל אלה יופיעו בניהולו האמנותי של עודד כרמלי.

← אירוע פתיחת אמן העיר – שנת אלתרמן, מרכז קהילתי דב הוז, דב הוז 16 תל אביב, רביעי (25.9) 19:30, כניסה חופשית. לפרטים נוספים