תודה קורונה: שירות באבל מתרחב לערים נוספות בימי הסגר

שירות התחב"צ השיתופי המצטיין באבל מרחיב לכבוד הסגר את טווח הנסיעה בו אל הערים הסמוכות לתל אביב. פתח תקווה וחולון, הנה אנחנו באיםםםםםם

בסגר הזה נוסעים לפתח תקווה. באבל (צילום: דין אהרוני רולנד)
בסגר הזה נוסעים לפתח תקווה. באבל (צילום: דין אהרוני רולנד)
16 בספטמבר 2020

שירות התחב"צ השיתופי Bubble Dan הוא אחת ההצלות הגדולות של המתניידים ברחבי העיר ללא רכב פרטי, וחסרונו היחיד הוא העובדה שאינו מגיע ליפו ולערים השכנות. אבל החל מהשבוע הבא, לכבוד הסגר, יופעלו הבאבלים גם בחולון, בת-ים, רמת גן ופתח תקווה, ואפילו ליפו הנצורה.

בבאבל מסבירי כי השדרוג הזמני מתבצע על רקע הצמצום בתחבורה ציבורית בתקופת הסגר, על מנת לאפשר נסיעות הכרחיות של עובדים חיוניים, בדגש על בתי החולים איכילוב, שיבא, בלינסון, וולפסון ומעייני הישועה. במהלך תקופת ההרחבה יפעל השירות מהשעה 06:00 ועד השעה 23:00 וימשיך להיות פעיל בימי חול בלבד, לא כולל ערבי חג וחג. במטרה לשמור על בריאותם, צומצמה כמות הנוסעים בכלי הרכב ל-5 בלבד, ומתבצעת אכיפה הדוקה של אכיפת מסיכות על ידי נוסעים ונהגים. כמו כן לא מתאפשרת ישיבה בסמוך לנהג.

הזמנת הנסיעות, לטובת הפריפריאלים שעוד לא חזו בפלא, מתבצעת באפליקציית bubble Dan. מסלול הנסיעה נקבע בהתאם לנקודות המוצא והיעד שהוזנו לאפליקציה בעת הזמנת הנסיעה. איסוף והורדת הנוסעים מתבצעים בתחנות אוטובוס במרחק הליכה מכתובות המוצא והיעד שהוזנו בעת הזמנת הנסיעה. עלות נסיעה בודדת הינה 10-15 ש"ח (כתלות בשעה ביום), ואזרחים ותיקים זכאים ל-50% הנחה. ניתן לטעון קרדיט לנסיעות, ועל כל טעינה מוענקת תוספת קרדיט בגובה 20% (כך למשל בטעינת 100 ש"ח יתרת הקרדיט של מבצע/ת הטעינה יהיה 120 ש"ח). יאללה, סעו, בשביל מה יש סגר.