ביי ביי באנז: מזללת הבאנז של השף רועי סופר נסגרת

אחרי שבע שנים שבהן לחמניות הבאן האסייתיות היו במוקד תאוות החיך המקומי, הבאנים מתאיידים מהעיר. תחילה דה באן של האחים קיצ'ס וכעת גם מזללת הבאנז של רועי סופר. יקום הבאנז קורס אל תוך עצמו 

באנז רועי סופר. צילום: אמיר מנחם
באנז רועי סופר. צילום: אמיר מנחם
26 באוגוסט 2018

 

אנחנו עצובים לעדכן שמזללת הבאנז של השף רועי סופר תיסגר. במהלך חודש נובמבר האחרון היא נפתחה ברחוב הרצל בקול תרועות, אך איתן חזן, שותפו של סופר, הודיע כי תישאר פתוחה רק עד יום חמישי הקרוב. הבשורה מגיעה מעט אחרי שהבנו כי מזללת דה באן של האחים קיצ'ס תקדים להיסגר כבר ב-7 בספטמבר. ישי קיצ'ס מסביר שהסיבה לכך היא פשוט מכיוון שהם רוצים לצאת חופשה. האחים מתכוונים לפתוח באותו מיקום בשוק הכרמל עסק אחר, שיתחילו בהקמתו כשיחזרו מתקופת הצינון.

>> 7 המקומות הכי טובים בתל אביב לאכול בהם מלבי מושלם 

"בהמשך ניפגש עם קהל הלקוחות שלנו באירועי פופ אפ כמו זה שעשינו בשוק הנמל במהלך סופי השבוע של חודש אוגוסט", אומר חזן. "אנחנו כבר יכולים לעדכן על דוכן שנקים בפסטיבל הבירה בגבעתיים בימי רביעי-חמישי הקרובים, ועל דוכן שיוקם בפסטיבל עכו בחודש ספטמבר. עמוד הפייסבוק שלנו ימשיך להיות פעיל ונמשיך לעדכן איפה אפשר לפגוש אותנו."

באנז רועי סופר. צילום: אמיר מנחם
באנז רועי סופר. צילום: אמיר מנחם

למה החלטתם לסגור?
"אנחנו לא סוגרים אלא משנים את אופן המכירה כך שיתאים יותר לאופי המוצר. באנז הם אוכל רחוב של דוכנים גם במקור באסיה, וזאת השפה הנכונה למכירה שלהם גם בארץ. לא מתאים להחזיק נכס גדול עם שכירות כבדה במצב הנוכחי שבו נמצאת המסעדנות בתל אביב כיום."

רועי סופר, באנז. צילום: אמיר מנחם
רועי סופר, באנז. צילום: אמיר מנחם

שאלנו גם את שי קיצ'ס וגם את חזן האם יתכן שבאנז הם פשוט מוצר שהתל אביבים איבדו בו עניין.
קיצ'ס:
"זה ממש לא נכון. יש קהל גדול לבאן והוא הגיע בהמוניו, אנחנו פשוט התעייפנו".

חזן: "בהחלט יש קהל, ואנחנו עוזבים בראש מורם ובגאון, בהחלטה מושכלת ובוגרת. נפגוש את הקהל הזה באירועים, בשווקים, בדוכנים ובפסטיבלים ונמשיך לעשות דברים עם המותג הזה של הבאנז. יצרנו משהו טוב, עבדנו עליו קשה ואנחנו ממשיכים לעבוד קשה, ונותנים לו קיום שיותר מתאים לו. אולי בעתיד הקרוב נמצא נכס קטן ומתאים יותר למכירה קבועה של הבאנז. בינתיים להתראות בפופ אפ'ס".