בבקה בידינו: סניף דיזנגופי חדש לבייקרי הצפונית האהובה

האחיות הצעירות קורל ושיר גורן מביאות את בבקה בייקרי, הלהיט והתופעה של שכונת צהלה, אל מרכז העיר. אם תתנהגו יפה הן יביאו לכם גם את הפיצות המעולות שלהן

אחת מכל סוג בבקשה. בבקה בייקרי (צילום: יח"צ)
אחת מכל סוג בבקשה. בבקה בייקרי (צילום: יח"צ)
2 בנובמבר 2020

חנויות הרחוב והקניונים עדיין סגורים אך דיזנגוף חי ובועט, לפחות בכל הקשור לפחמימות וסוכרים. דקה אחרי שדיווחנו על פתיחת הגלידריה הצרפתית מיסטיק וכבר צצה לה באותו מקטע בין שדרות בן גוריון לגורדון מאפייה חדשה.

"לא חשבנו לפתוח עוד מקום, בטח לא בתקופה הזו. אבל כשהתחלנו עם המשלוחים בסניף צהלה הבנו שיש לא מעט הזמנות משכונות במרכז העיר ואפילו מגבעתיים ורמת גן", מספרות האחריות שיר וקורל גורן, הבעלים של בבקה בייקרי, מאפיית הלהיט של תושבי צפון העיר המרוחקים.

פרעצלים ממכרים. בבקה בייקרי (צילום: יח"צ)
פרעצלים ממכרים. בבקה בייקרי (צילום: יח"צ)

על החלל המיועד הן שמעו במקרה מספר ימים לפני פרוץ הסגר השני. "משהו במיקום הרגיש לנו נכון. אמנם מדובר בדיזינגוף אבל יש כאן הרגשה שכונתית ורצינו להביא את המוצר למרכז העיר", מסבירה קורל. הסניף שיושק מחרתיים (רביעי, 4.11) הוא השלישי במספר ברשת. קדמו לו המאפייה והפיצרייה ברחוב משה סנה, וסניף בקניון דרורים בצומת בני דרור.

על אף גילן, קורל (27) ושיר (23) אוחזות בניסיון שאינו מבייש בעלי מאפיות ותיקים מהן. קורל, המנהלת העסקית, החלה לעבוד במטבחים כבר בגיל 15. לאחר תקופה שבה ניהלה סניף של ג'ירף היא החלה לחתור להקמת מקום משלה. שיר בוגרת לימודי קונדיטוריה בקורדון בלו ואחראית על הפן המקצועי.

הן עובדות בשיתוף פעולה מלא ומקבלות החלטות יחד, גם בנוגע לפתיחת מקום חדש באמצע הקורונה. "רצינו להתחיל שיפוץ ואז הוכרז הסגר שלפני ראש השנה", הן מספרות. "לשמחתנו ענף הבנייה הוחרג, אך ידענו שבכל מקרה נוכל לעבוד אלא אם יקרה משהו קיצוני, כי מאפייה נחשבת עסק חיוני. גם ביומיום עיקר העבודה שלנו הוא בטייק אוויי וחוויית הישיבה היא משנית, בערך יחס של 70:30. אנחנו לא בית קפה שמוכר מאפים אלא מאפייה שהיא גם בית קפה".

הרשת בבעלותכן ללא משקיע חיצוני. הסיכון אינו מרתיע?
קורל: "כששואלים אותי אם אני בלחץ אני עונה שלא, אבל אצלי זה מתבטא באופן פסיכוסומטי. לאחר חתימת החוזה הייתי כמה ימים בבית וממש לא יכולתי ללכת מרוב מתח. אבל כמה ימים אחר כך התעשתתי ונכנסתי לעניינים".
שיר: "אנחנו לא ישנות ומפעילות את כל המשפחה" (צוחקת).

בבקה אישית מעכשיו בדיזינגוף. בבקה בייקרי (צילום: יח"צ)
בבקה אישית מעכשיו בדיזינגוף. בבקה בייקרי (צילום: יח"צ)

על אף ממדיו הקומפקטיים, בסניף החדש תוכלו למצוא את כל רבי המכר של בבקה ובראשם פרעצלים רכים ואווריריים, עוגות שמרים שוקולד/ריקוטה/ריקוטה פרג/חלבה (44 ש"ח) ובבקה שמרים שוקולד אישית חדשה (16 ש"ח). הפרעצלים יימכרו גם ככריכים ולצדם ממרחים, גבינות, עוגיות ומאפי בריוש אישי במילוי ריקוטה/קרם שקדים ותפוחים מקורמלים/ריקוטה פטל/ ריקוטלה (16 ש"ח).

האפייה נעשית במקום, עיקרון עליו לא הסכימו האחריות לוותר. "לא רצינו סניף שמקבל הכול מוכן. היינו מאבדות כך את הייחוד שלנו. רצינו להביא את הריח והמראה של עוגות ומאפים שיוצאים מהתנור". כדי לטעום פוקאצ'ה במילוי עלי גפן שהעיפה לנו את הפוני תיאלצו בכל זאת להרחיק עד צהלה, לפחות בעתיד הקרוב. עם זאת, האחיות מבטיחות שאם המאפייה החדשה תצליח – ואין סיבה שלא – לא מן הנמנע שהפיצרייה שלהן תגיע גם כן למרכז העיר.
בבקה בייקרי, דיזינגוף 145, ראשון־חמישי 06:30־21:00, שישי 06:30־15:00