בהלה בבוגרשוב: גבר תוקף עוברי אורח ללא סיבה נראית לעין

תושבי אזור בוגרשוב נתונים תחת אימתו של גבר צעיר, בעל מבנה גוף מלא, המכה אנשים ברחוב ללא סיבה. במשטרה פתחו בחקירה

רחוב בוגרשוב. צילום: Shutterstock
רחוב בוגרשוב. צילום: Shutterstock
16 באפריל 2019

בשבועות האחרונים תושבים שמתגוררים באזור דיזנגוף סנטר מוטרדים מתקיפות אלימות המתרחשות חדשות לבקרים על ידי אותו גבר העולה ויורד ברחוב בוגרשוב. התוקף אורב לאנשים מאחור, מבהיל אותם על ידי מגע או צעקה, מכה אותם בפנים וממהר לברוח. המקרה עלה למודעות בקבוצת הפייסבוק "השכנים של בוגרשוב", שם נאספו כמה עדויות של תקיפות בימים האחרונים, חלקן גם דווחו למשטרה. על פי העדויות הגבר מלא בגופו, בגובה 1.75 לערך ובעל שיער בהיר.

קובי אהרוני (38), אחד הנתקפים, מספר: "הוא בא אחריי בשקט, מבלי לקלל או לצעוק, ומשך אותי מאחור ביד שמאל כדי שאסתובב. הכל אצלו מחושב. הוא צועק לך 'אתה, מה אתה חושב שאתה עושה? מה נראה לך שאתה עושה?', וכאשר עוד לא סיימת את הסיבוב כבר חטפת ממנו מכה לפרצוף ביד פתוחה, לא אגרוף, לכיוון האוזן והלחי. מדובר במכה אחת חזקה, אולי כדי לבדוק כמה הוא חזק. לאחר מכן הוא בורח. אי אפשר להבין שנכנסת בכלל לסיטואציה כזאת, כבר מאוחר מדי כשמבינים".

>>העם הסודני מתעורר, אך מוקדם לדבר על חזרה לסודן
>>היוזמה האקולוגית שמשתלטת על ספסלי העיר

המקרה שמתאר אהרוני התרחש ברחוב בן יהודה, ליד סופר יודה, כאשר הוא חיכה לאוטובוס לעבודה וחצה את הכביש לרגע והאדם הלך אחריו. תלונה למשטרה הוגשה על ידי אהרוני על המקרה כמה ימים לאחר שהתרחש אולם לא נוצר איתו קשר מאז. כך מתאר אהרוני את החזות של אותו אדם: "יכול להיות שאני טועה, הייתי בהלם ומזועזע, כל מה שאני אומר הוא בערך. לדעתי הוא בסביבות גיל 27־30, עור בהיר, מבנה גוף מלא כמו דובי, פנים מלאות, גובה בערך 1.75. הוא לבש קפוצ'ון עם נקודות גדולות כמו כתמים של אפור ולבן, שיער בלונדיני. לפני התקיפה הקפוצ'ון היה על הגב, ואז הוא שם אותו על הראש וברח שלא יראו. היה לו תיק גב קטן. הוא לא ניסה לשדוד, נעמדתי מולו והוא ברח".

מקרה נוסף שדומה לתיאורו של אהרוני התרחש ב־30.3 לזוג ברחוב חובבי ציון 22. גם הם הגישו תלונה על המקרה, זיהו כמה תמונות אך זהות התוקף לא נמצאה. על פי פוסט שפרסמו בקבוצה, בעוד שטיילו עם הכלבה שלהם, אדם זר התחיל ללכת אחרי הבחורה, ובן זוגה הלך אחריו. הם לא הבינו שמשהו לא תקין, אבל פתאום האדם הזר הסתובב לעבר בן הזוג, העיר לו בסגנון של "נו מה" והכה אותו בפנים באגרוף. לאחר מכן הגבר ברח. גם הם מתארים את הגבר כבעל מבנה מלא, אך מתקשים לתת פרטים מדויקים לזיהוי משום שמדובר במקרה שארך שניות. לדבריהם לבש קפוצ'ון בהיר יחסית והיה לו זקן צרפתי מוזנח.

אירית שני חוותה את המפגש הלא נעים עם התוקף בחודש דצמבר. "הלכתי ברגל מבן יהודה לכיוון דרום, לכיוון סופר יהודה שנמצא בפינת שלום עליכם", היא מספרת. "פתאום הרגשתי חבטה נורא חזקה בפדחת. עמדתי המומה. התחושה הייתה שמישהו עבר עם משהו כבד ולא הרגיש שפגע בי. הסתובבתי כדי לראות אם יבקש סליחה וראיתי גבר גבוה, רחב, עם נוכחות פיזית, ועם זקן. קראתי אחריו, לא היה לו כלום בידיים ולכן הבנתי שהוא הכה אותי בכוונה. כתגובה הוא משך בכתפיים, כמעט בצורה חמודה, הרים ידיים כלפי השמים ועשה פרצוף של 'וואלה לא יודע'. הייתי נסערת אבל לא היה בי כעס, היות שמשהו בתגובה שלו הרגיש לי שזה אדם עם תסמונת טורט, כאילו זה התפלק לו. עלתה לי המחשבה שאם זה נכון אולי זה סדרתי, כי אין לו משהו אישי נגדי. זה היה כמו ילד קטן שפתאום צריך לבעוט במישהו מתחת לשולחן. בכל פעם שאני הולכת באזור ההוא אני ערנית. לילדים שלי אמרתי שאם הם רואים גבר שהולך לבד, גבוה, עם מבנה בינוני עם זקן, אז שילכו הצדה ליתר ביטחון".

ממשטרת מחוז תל אביב נמסר ל-Time Out כי "מוכרת תלונה שהוגשה בתחנה, ונפתחה חקירה במטרה לאתר את החשוד במעשה".