אם כבר בולענים: 9 מקומות שהיינו שמחים שייעלמו בעיר

הבולען שנפער בהרברט סמואל. צילום: מי אביבים
הבולען שנפער בהרברט סמואל. צילום: מי אביבים

הבולען שנפער אתמול בהרברט סמואל גרם לנו לחשוב על מקומות אחרים שאולי, במקרה, ככה על הדרך היה יכול להתרחש בהם אירוע דומה. דיסקליימר: אנחנו ממש מתנגדים לבולענים והכל נכתב בצחוק. טוב, כמעט הכל

24 בנובמבר 2021

אף אחד לא ציפה למה שקרה אתמול בהרברט סמואל: בולען נפער לפתע באמצע היום והשבית את התנועה בציר המרכזי במשך שעות. אנחנו כמובן לא תומכים בבולענים בשום אופן, ומעדיפים תשתיות חזקות – אבל לא יכולנו שלא להשתעשע עם המחשבה: היכן בעיר היינו מעט שמחים, או לכל הפחות לא עצובים אם האדמה היתה פוערת לפתע את פיה. דיסקליימר: הכל נכתב פה בהומור. טוב, כמעט הכל.

1. כיכר אתרים

נניח שאנחנו בשלבי היפרדות מהפיל הלבן הגדול ביותר בעיר, התחנה המרכזית, רק נניח. זמן לעבור למפגע הבא בתור – הכיכר הברוטליסטית, הריקה והמכוערת שמסתירה לנו את קו החוף המהמם שלנו. מה בעצם חשבו כשבנו את המפלצת הזו? מהי משרתת בימינו? אנחנו רק מקווים שגם לאחר שתתפייד לא יבנו במקומה מפלצות בטון אחרות.

כיכר אתרים (צילום: Shutterstock)
כיכר אתרים (צילום: Shutterstock)

2. בניין העירייה

אף מפגן סולידריות מרשים של אורות על קירות המבנה לא יסתיר את היותו גוש כעור של כלום ושום דבר. לעירייה שלנו מגיע מבנה מעט יותר נאה – לכל הפחות חיצונית. בתקופה הקרובה כיכר רבין שלידו בכלל צפויה להפוך לאתר בנייה, מה שלא הולך להוסיף לאפיל, לפחות לבינתיים.

בניין העירייה בצבעי דגל הגאווה (צילום: יפעת מור)
בניין העירייה בצבעי דגל הגאווה (צילום: יפעת מור)

3. האזור מחוץ לג'סמינו

אין כאן עומק. כלומר, מחשבתי. אנחנו לא רוצים את התור שם. תנו לנו פיתה.

4. מתחם שרונה

מתי יבינו שם למעלה שדינם של "מתחמים" להיכשל? אנשים אוהבים רחובות אמיתיים של עיר, ולא תפאורות משוחזרות וחסרות נשמה. רלוונטי גם למתחם התחנה הכושל.

סיור בשרונה. צילום: ריקי רחמן
סיור בשרונה. צילום: ריקי רחמן

5. קריית הממשלה וצומת עזריאלי

אסון אורבני ותחבורתי, צומת ברוטאלי ולצדו בניין ממשלתי שמגלם את כל מה שמופיע לנו בסיוטים הכי גרועים. אין אדם אחד שעובר שם מתוך רצון מלא. זו תמיד מטלה כלשהי, צורך להגיע לאנשהו, העיקר לברוח משם כמה שיותר מהר.

גשר עזריאלי. צילום: Shutterstock
גשר עזריאלי. צילום: Shutterstock

6. רמת החייל

האזור הכי שנוא בעיר בפער. טעות הזויה ומטורללת. תכנון עירוני איום ונורא. גליץ' במטריקס. אף אחד לא יצטער אם לפתע הכל שם יעלם. כל מי שעובד שם יודה לנו. כלומר, לבולען.

7. בתי הבושת בנווה שאנן

אם אפשר לבקש 30 בולענים כשכל אחד ייפער ליד כל אחד מבתי הבושת בנווה שאנן. כך תישאר לנו שכונה הרבה יותר טובה.

נווה שאנן (צילום: טלי מאייר)
נווה שאנן (צילום: טלי מאייר)

8. שער 11/שער 5

האדומים יודו לבולען בשער 11, הצהובים לבולען בשער 5, אפשר גם לדבר על יד אליהו אבל כבר פחות רלוונטי לדבר על אוסישקין (שם זה כבר די התממש).

אוהדי הפועל. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל
אוהדי הפועל. צילום: עמוד הפייסבוק של הפועל

9. K בר

כי ככה כולם יישארו סופית בקיי הול, חה חה חה, הבנתם?