אבות אכלו: בית הקפה החדש של אזור גן החשמל? כבר שתיתם בו

אפשר קצת יין בקפה? בוסר קפה. צילום: שירה צידון
אפשר קצת יין בקפה? בוסר קפה. צילום: שירה צידון

קומו יותר מוקדם, תשתו משהו חם ואנחנו מאוד מקווים שתבואו רעבים, כי שעות הבוקר הפכו להרבה יותר קלות עכשיו כשאנחנו יודעים שבר היין המעולה "בוסר" הפך גם לבית קפה לשעות היום. וזה שיש שם מאפים של מיכל בוטון מעמיתה רק גורם לנו לרצות להפוך לאנשי בוקר

10 בדצמבר 2023

בר היין בוסר היה הסנונית הראשונה בתל אביב של ברי היין מהזן החדש – כלומר, אלה שהם גם חנות שאפשר לרכוש בה בקבוק הביתה, וגם מקום שאפשר לשתות בו יינות מכל העולם, ועל הדרך לנשנש טיפה גבינות וזיתים. הוייב הנונשלנטי, הנעים, ובעיקר הלא-מתאמץ הפך את הפינה שלצד גן החשמל ללהיט. מאז שנפתח בתקופת הקורונה הקפיד בוסר להתחדש ולהתעדכן – החל מאירוח שפים לערבי פופ אפ ייחודים, דרך שירות משלוחים יעיל ונוח ועד השינוי העכשווי – זה שקורא לכם ללגום כוס קפה לפני היין.

לא רק לאלכוהוליסטים. כלומר, גם. בוסר קפה. צילום: שירה צידון
לא רק לאלכוהוליסטים. כלומר, גם. בוסר קפה. צילום: שירה צידון

בימים אלה הקדימו בבוסר את שעות הפתיחה, ופותחים את השערים כבר בשעות הבוקר המוקדמות בתור בית קפה, למי שחפץ בקפה ומאפה. תור ורדימון, מבעלי הבוסר, מספר לנו שכבר יש אנשים שבאו בבוקר לקפה ונשארו עד השעה שלגיטימי לשתות בה כוס יין. זה בערך 10 בבוקר, לא?

לצורך השדרוג בכל החזיתות, תור ושותפו גל פנו למיכל בוטון מעמיתה, שאפתה במיוחד בעבורם מאפינס מתקתקים עם אוכמניות טריות, וגם לחמניות מחמצת מהסוג שאוכלים בדנמרק, שכאן מוסיפים להן חמאה וגבינת קומטה. אך גולת הכותרת היא הקפה עצמו, שמוגש במלאכת מחשבת ממש. מדובר בקפה פילטר בלבד שמיובא מבתי קלייה מובחרים – האחד מקומי, בית קלייה צוקפה מפתח תקווה, והשני מאמסטרדם, שמספק קפה מרואנדה, אתיופיה, קולומביה ונוספים.

גם קפה וגם מאפה? מה עוד ימציאו? בוסר קפה. צילום: שירה צידון
גם קפה וגם מאפה? מה עוד ימציאו? בוסר קפה. צילום: שירה צידון

הקפה מוכן בשיטת Pour Over, שהיא שיטת פילטר ייחודית בה נוספים מים לכל אורך ההכנה, ובכך מעצימים את טעמי הקפה ומייצרים ערב רב של טעמים וניחוחות. אם נשווה לאספרסו, שמגיש את הקפה בזום אין עד לקבלת טעם מרוכז ועוצמתי, שיטת הפילטר המדוברת עושה זום אאוט – ומרחיבה את קשת הטעמים. הקפה שמתקבל נעים, מעודן ובעל נגיעות פירותיות מסוימות. מלבד ה-Pour Over, יש גם קפה פילטר מהסוג הקלאסי – Batch Brew – המציע שני סוגי קפה מאתיופיה, ואם אתם אניני קפה אתם כבר יודעים בדיוק על מה אנחנו מדברים.

סער אברשי, שאמון בבוסר על הכנת הקפה, מסביר על המשקה הקפאיני שלו קצת כמו שמסבירים על יין, במושגים של ארומה, פירותיות, חמיצות ועוד. על כן, נדמה שהשילוב בין יין לקפה רק טבעי ומתבקש לאנשי הבוסר. תור סיפר כי המקום כבא נמצא, פועם וקיים – אז למה לא להביא אליו דברים נוספים? ובכן, כבר בבוקר יום הראשון הזה הקהל ממלא את הכיסאות בפנים ובחוץ, עם כוס קפה פילטר ומאפין אוכמניות ריחני, אז כנראה שהוא צודק.
החשמל 5, פתוח לקפה בימים א-ה בין השעות 8:30-16:00.